Олександр Ломако

 • "Ти вийдеш з ув'язнення із високо піднесеною головою, а їх до смерти буде переслідувати власні підлість і страх". Збулося! + 3'R

  8 Апреля 2013 12:01 34 6062
  Скажу чесно - такого світлого відчуття щастя, як вчора не мав з дня народження моєї донечки майже 3 роки тому.

  Сльози радості на очах, коли десятий раз переглядаю кадри, де Луценки говорять один про одного :)  Колись, в 2004-му я теж виходив з Чернігівського відділку після трохи більше 10 днів в камері. Досі пам'ятаю ті відчуття. Можу уявити, хоча б приблизно, що відчуває сьогодні Юра, його родина та близькі!

  Його перший коментар на свободі був стриманим, але одночасно глибокий. Луценко говорить, що не був невільною людиною в тюрмі. I він правий.

  Я пишаюся тим, з якою гідністю він витримав це випробування. Юра нікого ні про що не просив, ні з ким не домовлявся, не стонав і не скиглив. Це заслуговує на повагу, в незалежності від ставлення до нього. Не можна не погодитися з Донієм, який каже, що Луценко значно виріс інтелектуально. 
  Адам Міхник в березні 2012 року написав: "Ти ви ...
 • "Прощай, Україно, моя Україно. Чужа Україно, навіки прощай", - сьогодні Василю Стусу виповнилося б 75... + 5'R

  6 Января 2013 22:22 0 12992
   

  6 січня 2013 року могло б виповнитися 75 років великому українському поету та Громадянину Василю Стусу. Він не дожив і до 48-ми, померши в 1985-му (році, коли мав би отримати Нобелівську премію, чого так боявся ссср) в Качанівській колонії. 14 з них він провів за гратами за свою життєву позицію та незламну волю до свободи й справедливості. 

  Сьогодні ввечері я особливо пригадав один із віршів Стуса. 

  Ще вруняться горді Славутові кручі
  ще синіє річки збурунена гладь,
  та вже проминає, навік проминає
  твій час, твій останній, попереду — падь.
  Ще небо глибоке і сонце високе,
  аж серце замало грудей не пірве,
  та вже закінчились прекрасні мороки,
  бо передчування у безвість зове.
  Розкрилені висі твої пронеслися
  попереду — прірва — і ока не мруж,
  ледь-ледь нагодився — і вже заподівся
  старий побратим твій, товариш і муж.
  ...
  Метки: стус
 • "От тюрьмы..." + 3'R

  4 Апреля 2012 10:57 31 6273

  В понеділок ввечері в ефірі TVI було продемонстровано фільм Костянтина Усова "Лук'янівка. Тюрма №1". Хто не бачив - дуже наполегливо рекомендую витратити 45 хвилин та переглянути відео.

  По-перше, це блискуча журналістська робота Кості та всієї команди, яка працювала над проектом. Можуть бути певні моральні претензії до автора, але сумнівів у тому, що це серйозна та смілива праця бути не може.

  По-друге, корисно побачити на власні очі те, про що всі здогадувалися. Але маштаби, об'єми та реальний стан речей вражають.

  В фільмі йде мова про утримання в СIЗО. Хтось може сказати - не звертайте увагу на те, як тримають злочинців та в яких умовах. У нас звичайні люди не завжди краще живуть. Це апріорі неправда. СIЗО - це не зона. Тут люди перебувають виключно до рішення суду. Який встановлює - винні підозрювані чи ні. Відповідно, в СIЗО перебувають люди, вина яких не встановлена. Апріорі, серед тих, хто там - багато ...
 • шахраї 0'R

  3 Марта 2012 14:49 8 6233
  Вчора ввечері побачив наступне відео.  Ну покурив міністр, з ким не буває :). Ну біля вузу, в недозволеному місці, біля таблички "курити заборонено". Нічого особливого. 

  Але я звернув увагу не на цей факт, а на реакцію міністра освіти на запитання журналіста.

  Спочатку, вона була як у учня молодших класів школи, якого спіймали на гарячому: "Я не курив, я за територію вийшов".

  А потім, як у типового представника нинішньої влади - "Не заважайте працювати" своїми провокаційними запитання. Це демонстарція сьогоднішнього ставлення влади до журналістів та громадянського суспільства. Вони відповідають на запитання, які їм подобаються. А коли мова йде про конкретні речі, як наприклад, вкрадені гроші за вишку імені Бойка влада не вважає за потрібне спілкуватися з журналістами. "Не заважайте нам працювати", чуємо ми у відповідь. 

  Або інший варіант ...
 • "Дмитрий Анатольевич, нам вас жалко..." + 3'R

  2 Марта 2012 13:24 13 6560


  Ролик за 2 дня просмотрело более 600 тыс человек, но вдруг кто не видел еще.

  До выборов в России осталось всего ничего. Дмитрий Медведев сложит свои полномочия уже в марте. Место президента снова займет Путин, который поменяет Конституцию обратно в сторону президентской республики. По-сути, ничего не поменяется. 

  Россияне не будут долго вспоминать Медведева, потому что он то и президентом не был. Только назывался так. Все это прекрасно понимали, а Вася Обломов, Ксения Собчак и Леонид Парфенов в таком креативненьком ролике назвали вещи своими именами.

  Медпутин... За 4 года ничего не поменялось.

  "Спасибо, что не спамил, спасибо, что не бот" :)))
  ...
 • "Ти вийдеш з ув'язнення із високо піднесеною головою, а їх до смерти буде переслідувати власні підлість і страх" 0'R

  1 Марта 2012 21:27 6 6273

  Дорогий Юрію!

  Шлю тобі з Варшави слова солідарності та братерства. Зворушено поглянув на надіслану з Київа фотографію, де ти сидиш за гратми, чекаючи на вирок і читаєш том моїх ессеїв, перекладених українською. Немало тих ессеїв я написав в ув'язненні і ця зустріч в'язничного ессе з видатним в'язнем сумління з України набуває для мене значення символу.

  Ніколи не думав, що один з командирів помаранчової революції буде ув'язнений на так примітивно вигаданих підставах. Твої вороги - то тхори, які не мають відваги опиратися відкрито і гідно. Справи тих людей належить зневажати, а їх самих - нагородити співчуттям, оскільки засуджуючи тебе, видають вирок собі. Ти вийдеш з ув'язнення із високо піднесеною головою, а їх до смерти буде переслідувати власні підлість і страх.

  Юрію, тобі провіддіння довірило розділити долю українців, що прагнуть свободи у своїй відчизн ...
 • В Эпоху Просвещения + 4'R

  6 Февраля 2012 14:24 15 6408
  Давненько не заходил сюда и честно говоря, не было времени просмотреть все что было написано в блогах до меня, поэтому если где-то повторю ранее написанное другими авторами этого ресурса - не ругайте. События были слишком обсуждаемые

  ***  Начну с Украины. Тема ex.ua на прошлой неделе вытеснила остальные. Признаюсь честно - о существовании такого ресурса я узнал только после того, как начался шум по поводу его закрытия. Но несмотря на это абсолютно очевидно, что действия власти никакого отношения к защите авторских прав не имеют. В стране, где президент пишет книгу, а она оказывается банальным плагиатом, а он делает вид, что ничего не произошло не может быть защиты авторских прав в принципе. Весь рынок Петровка ржет с таких заявлений власти.

  Кстати, интересную версию по поводу того, куда делась книга януковича высказал журналист Сергей Лещенко. Не без иронии, но все же :). А Ирена Карпа вообще красавица! Ее выступл ...
 • Веселый песец + 1'R

  27 Января 2012 19:53 9 9029
  или не очень веселый, а скорее печальный и скорый...
  Проблема номер один для власти сегодня - не отсуствие доверия, команды, программы или авторитета. Нет, они уверены, что их основная проблема - отсутствие денег. Ответ "прекратите воровать" их не устраивает. Как это, не воровать?, - скажут они вам.

  Красть миллиарды и при этом, чтобы хватало на подачки для народа - вот их главная мечта!

  Особенно, учитывая грядущие выборы. В прошлом году изменилась их система. Теперь основная борьба будет перенесена в округа. Рейтинг януковича и партии регионов падает быстрее, чем валились оранжевые. Чтобы побеждать в мажоритарных округах им нужны больше деньги. Ремонт дорог, школ, садиков, социальной инфраструктуры, газификация сел, не повышение тарифов, рост зарплат, пенсий, стипендий и сдержание инфляции... Для этого всего нужны большие бабки. 

  Где их взять, если зарабатывать так и не научились, продолжают красть с убытк ...
 • Лазаренко, Ющенко, Янукович... и оппозиция + 3'R

  24 Января 2012 12:29 33 6520
  Ниже пук степанова. На него отвечать конечно же нет никакого смысла. На неправду, полуправду или полный бред, как и зависть, злость и подлость в свой адрес я за последние 7-8 лет привык не реагировать никак. Лучше меня ответила Коко Шанель своей замечательной фразой:  Я же хочу сказать о другом.

  Вчерашний день можно отметить несколькими интересными датами в современной истории Украины.

  7 лет назад, 23 января 2005 в Киеве состоялась инавгурация президента страны Виктора Ющенка. Это был один из последних дней, когда он воспринимался большей половиной населения Украины как национальный лидер. Такой поддержки ни до, ни после не имел ни одни политики. Через 5-6 месяцев это прошло, а уже в сентябре рейтинг Ющенка обвалился и поддержка перестала быть безоговорочной. Главный результат его работы на должности президента - победа на выборах 2010 года виктора яну ...
 • стая и общак + 2'R

  20 Января 2012 12:28 4 3853
  Давеча один знакомый сказал: ВФЯ относится к Богу, как к некому верховному пахану, которому нужно регулярно сдавать в общак, а он за это решает вопросы. Дико, конечно, но, кажется, так оно и есть (Соня Кошкина)
  В Межигорье создается монастырь  В тему общака. Как у страны украли 1,2 миллиарда при покупке только одной буровой установки. Эту сделку можно смело назвать "аферой 2011 года". Сейчас покупают вторую. Снова на 1,2 миллиарда дороже, чем она стоит. Журналисты все доказали очень обосновано, народные депутаты требовали служебного расследования, но реакции - ноль. Похоже, у действующей команды воров, которая временно руководит государством другая логика - построим церковь, дадим в верховный общак, Бог простит.

  Собственно говоря, в деле "аферы года" вчера всплыли новые интерестные подробности. О них можно почитать здесь:

  В ...
Страница: 1 2 3  ...  29      | следующая