Блоги

 • Блог Олександра ЩербиСталий розвиток і виклики нової модернізації для України 0'R

   20 березня 2012 року у Києві приймав участь в дискусії «Україна на порозі Ріо+20: Суспільний порядок денний для сталого розвитку».

  Як завжди з першого погляду здавалося, що тема актуальна і важко не погоджуватись із основними тезами концепції сталого розвитку.

  Почав готуватися - не все так просто...

  Нижче погляди деяких із учасників конференції та мій погляд на цукерку в такій солодкій обгортці... та пекельній суті...
  _________

  В дискусії прийняли участь представники влади, освіти, бізнес-асоціацій, екологічні та молодіжні громадські організації, піднявши з різних сторін проблеми впровадження концепції сталого розвитку в Україні.

  Представники екологічних організації всіляко підтримували ідею прийняття Україною міжнародних зобов’язань та законодавства, яке б максимально відповідало концепціям прийнятим на минулих конференціях ООН із цієї проблематики.

  Представники ос  ...

 • Блог Олександра ЩербиЗапрошую на проект, де на перше місце поставлено мислення, майбутнє і Україна! + 1'R

  Всім привіт.

  Хочу поділитися про нашу ініціативу і запросити приєднатися!

  Мова йде про «Зимову Студреспубліку»!  Хай Вас не лякає, на перший погляд,  студентське збіговисько.

  Для дас Студреспубліка – це середовище, яке можна описати декількома словами:
  - від англ. Study, «вчитися»
  - лат. res publica, - «справа народу» або «Спільна справа»!

  Коротко про те «Хто», «Що» і «Навіщо».

  Хто? – Здебільшого Студреспубліканці, просто активні люди, громадські діячі, викладачі, депутатии, експерти. Всі, хто готовий працювати заради майбутнього цієї країни.

  Що? – оргдіяльнісна гра на тему: “Республіка як вихід з кризи державотворення”. Така собі ефективна форма організації інтелектуальної роботи і  ...

 • Блог Олександра ЩербиПолитика будущего глазами нового поколения стран бывшего СССР + 1'R

  1 февраля 2012 в Киеве Молодежная дипломатическая инициатива провела конференцию, посвященную 20-летию основания Содружества Независимых Государств, на которой с докладом выступил один из лидеров Студреспублики Александр Щерба.


  Текст доклада: 

  Современный мир с ускоряющимися темпами меняет свое обличие, население Земли уже более 7 млрд. человек, информационные технологии сделали доступными не только обмен и накопление различного рода знаний, но и стали инструментом созидания социального - в т.ч. революций. Становятся все сильнее центры влияния в Азии и Южной Америки, страны так называемого «развитого капитализма» сталкиваются с все новыми проблемами, чем создают пессимистические картины экономического будущего мира. Очевидно, что нынешний финансово-экономический или иначе - кризис капитализма, в первую очередь связан с морально-этическими проблемами распре  ...

 • Блог Олександра ЩербиСистема породжує собіподібних і молодь частина системи? 0'R

  В рамках щорічної школи для активістів студентського самоврядування Чернігівський осередок ВМГО «Студентська республіка» організував та провів рольову гру, висновками якої хочеться поділитися із Вами.

  Я ще раз отримав докази того, що система життя пересічного українця глибоко в’їлася у свідомість кожного із нас, зокрема не виняток і нове покоління (учасниками були студенти різних вишів Чернігівської області)!

  В рамках гри ми змоделювали процес, де завданням було отримання фінансування діяльності студсамоврядування. Учасникам була представлена можливість використовувати практично всі механізми,які існують в реальному житті.

  В результаті чого ВСІ учасники давали і пропонували відкатки, готові були поїхати в баню із спонсором, покинути навчання у разі можливості отримання більш-менш достойної роботи, готові продатися будь-якій партії (носити прапори, ходити на мітинги, стати членами партії, віддати свій голос) фактично за   ...

 • Блог Олександра ЩербиФінальна Студреспубліка у Криму розкриє ідеологію майбутнього 0'R

   Міжнародна програма “Студентська республіка” - наймасштабніший мульти-фестиваль для молоді, єдиний і феноменальний місток між студентами, потужними експертами і прогресивними політиками, відбудеться 20-24 серпня у Криму (м.Євпаторія, сел.Заозерне, місто розваг “Фотон”).

  Три етапи Студреспубліки-2010: вишівський, регіональний та всеукраїнський.

  Перші етапи уже відбулися на рівні кожного регіону України. Характерно, що темою регіональних Студреспублік стало “Місто майбутнього”, тобто яким має бути, наприклад, Чернігів, Київ чи Хмельницький через 10-20 років.

  У продовження регіональних етапів, до Дня незалежності відбудеться наймасштабніший фінал унікального мульти-фестивалю. Минулоріч активними учасниками на рівні всіх етапів стали понад 100 тис. найрозумніших лідерів, перед усім молодих, із усієї України.

  Міжнародна програма реалізовується у форматі створення власної діючої моделі країн  ...

 • Блог Олександра ЩербиВідсвяткуй День незалежності у Студентській країні! 0'R

  20-24 серпня 2010 року у м. Євпаторія відбудеться "Студентська республіка".

  Головна тема гри на Студреспубліці: Ідеологія майбутнього.

  Деталі: //www.studrespublika.com/news/text_news.php?id=1507  Головні події фіналу "Студентської республіки-2010":

  Проведення оргдіяльнісної гри та обрання Студентського президента і Студентського парламенту України.
  Півфінал Національного конкурсу краси серед студенток «Перша Леді-2010».
  Запальна «Нічна туса», виступи найкращих студентських ді-джеїв, пі-джеїв і "зірок" шоу-бізнесу.
  Популярні ігри „Квест” та „Мафія”.
  Яскраві конкурси: „Боді-арт”, „Флешмоб”, конкурс чоловічої краси «Містер Студреспубліки», фото-конкурс.
  Кубок із КВН, інтелектуальні к  ...

 • Блог Олександра ЩербиСтратегічна гра в Чернігові 0'R

   Цього року був кардинально змінений підхід щодо організації стратегічної гри на Студреспуліці. Сам формат можна описати, як певне поєднання оргдіяльнісної та рольової гри із проблемною задачею «Місто майбутнього» та виборами студентська мера та магістрату.
  Учасники гри жили в шаленому темпі, практично цілодобово працюючи над питаннями, які крок за кроком підводили їх до мети.
  По суті гра на Студреспубліці – це унікальний досвід, адже за подібною методикою молодь Чернігова працювала вперше.
  Основні напрацювання учасників гри стосувалися чотирьох напрямків, які визначили як найперспективніші:
  • Туризм;
  • Спорт;
  • Інформаційні технології (ІТ);
  • Легка промисловість.

  Змістовне опрацювання пропозицій поданих на грі ще попереду, але із тез, що звучали можна виділити наступне:
  Стосовно туризму було запропоновано використати зручне географічне становище із застосуванням реклами  ...

 • Блог Олександра ЩербиВтрачені орієнтири або молодь і майбутнє 0'R

   
  Однією із найбільших загроз, яка все більш актуальна для України – втрачене покоління. З особистих спостережень, коли молодій людині ставиш питання: «Яка у тебе мета на найближчі 5, 10 років», то абсолютну більшість це питання просто приводить в ступор! А навіть ті, що певним чином планують своє життя, ставлять на найголовніше місце лише одне – фінансове благополуччя.

  Такий підхід чітко описаний у праці Богдана Гаврилишина «До ефективних суспільств» і має назву «індивідуально-конкуренційний», який стверджує, що кожен індивідуум – унікальний і його цікавлять лише власні потреби і прагнення.
  На перший погляд не все так погано, але якщо проаналізувати ситуацію, то ми наразі знаходимось на стадії так званого «дикого» капіталізму".

  Всього за декілька поколінь замість практично необмеженої кількості ресурсів та безкраїв просторів ми отримали перенаселення планети та дефіц  ...

 • Блог Олександра Щерби“Новий старт”: формується Експертна рада 0'R

   Продовжується відбір конкурсних матеріалів на проект “Новий старт. Стратегія-2050 для України”. Роботи повинні мати характер самостійних досліджень, присвячених актуальним проблемам будь-якої галузі економіки, освіти, науки, соціальної сфери та інших, важливих (на думку автора) питань для України; потенційно прибутковий розрахунок і включати виправлення загальноекономічної ситуації в країні. Перевага надаватиметься інноваційним пропозиціям із цікавими технологічними рішеннями.

  Переможці отримають цінні подарунки для розвитку свого потенціалу, окремо передбачається можливість стимуляції шляхом надання найкращим роботам можливостей інвестицій. А для бізнесменів «Новий старт» стане унікальним майданчиком обміну досвідом.

  Практично щодня свою участь у складі Експертної ради підтверджують авторитетні люди — підприємці та науковці, політики та молодіжні лідери. Саме їм дістанеться нелегка робота з визначення переможців проекту  ...

 • Блог Олександра ЩербиЗгадуючи “Новий старт”: “Я хочу продовження!” 0'R

   Поки всі ми активно готуємося до “Нового старту” (2010), учасники минулорічного проекту ніяк не можуть його забути. Вони розповіли нам про свої спогади та враження, які ми і пропонуємо до прочитання.

  Тетяна Запорожченко, Полтавська обл.

  “Лично для меня подтвердилась мудрость "Я знаю, что ничего не знаю!"... Все мы ехали самоуверенные, самодостаточные эгоисты; самые-самые умные с собственными наилучшими идеями... Получилось так, что нам показали действительность, ту самую реальность: простую и настоящую, без громких заявлений и пустых слов. Мы учились слушать и слышать. Надеюсь, что мне это удалось.
  Я вижу теперь перед собой много перспектив, я хочу двигаться только вперед! Кроме того, игра научила ценить время, уважать мнение других людей и бороться за собственное. 3 минуты - это вечность! Я очень рада, что побывала на ОДИ и очень хочу ещё поехать. У меня остался только позитив. Честно. Хотя я и не могла дня два ото  ...

Страница: 1 2      | следующая