Блоги

 • Блог Олександра ЩербиЗапрошую на проект, де на перше місце поставлено мислення, майбутнє і Україна! + 1'R

  Всім привіт.

  Хочу поділитися про нашу ініціативу і запросити приєднатися!

  Мова йде про «Зимову Студреспубліку»!  Хай Вас не лякає, на перший погляд,  студентське збіговисько.

  Для дас Студреспубліка – це середовище, яке можна описати декількома словами:
  - від англ. Study, «вчитися»
  - лат. res publica, - «справа народу» або «Спільна справа»!

  Коротко про те «Хто», «Що» і «Навіщо».

  Хто? – Здебільшого Студреспубліканці, просто активні люди, громадські діячі, викладачі, депутатии, експерти. Всі, хто готовий працювати заради майбутнього цієї країни.

  Що? – оргдіяльнісна гра на тему: “Республіка як вихід з кризи державотворення”. Така собі ефективна форма організації інтелектуальної роботи і  ...

 • Блог Олександра ЩербиТвори команду майбутнього разом із Студреспублікою! 0'R

   Твори команду майбутнього разом із Студреспублікою!

  Адже у тебе є можливість долучитися до безпрецедентного обговорення напрацювань учасників «ІІІ Зимової Студреспубліки» он-лайн!

  Нагадуємо, що 23-27 лютого у Карпатах відбудеться «ІІІ Зимова Студреспубліка», тематика проекту цього року - «Команда майбутнього».
  Всі основні напрацювання учасників проекту будуть з’являтися на інформаційних майданчиках Студреспубліки. Таким чином кожний зможе побачити, як твориться команда майбутнього та вплинути на цей процес.
  Для цього буде достатньо лише зайти на один із майданчиків комунікації та залишити власний коментар відносно напрацювань. Найкращі з змістовних позицій будуть опубліковані у внутрішній газеті гри «Хроніки» та донесені через внутрішнє телебачення гри.

  Майданчики для комунікації:
  //twitter.com/Studrespublika
  //vkontakte.ru/public420310
  ...

 • Блог Олександра ЩербиУкраїнська правда аналізує здобутки ІІ Зимової Студреспубліки 0'R

   Авторові вже доводилось писати про ниций стан інституції громадських організацій (ГО) в Україні, як однієї із найголовніших складових громадянського суспільства (ГС), і без котрої, власне, останнє не може бути повноцінним.
  Втім, втішає те, що в різноманітних суспільних середовищах - чи то на рівні стихійної самоорганізації, чи то від усвідомлення необхідності дистанціювання від совєцьких стереотипів формування та функціонального призначення ГО - можна спостерігати активізацію процесів створення або ж моделювання оргструктур нового, несовкового штибу.
  Так, наприклад, ще наприкінці зими на Верховині в Карпатах відбулась ІІ Зимова Студреспубліка, учасники котрої протягом 4-х днів переймались пошуками розв'язання проблеми Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські організації та політичні партії нового типу).
  В результаті тренінгового моделювання ігрового типу було зроблено висновок, що майбутнє за комбінованою структурою, котра мусить органі  ...

 • Блог Олександра ЩербиОптимальна взаємодія. Знайшли! 0'R

  "ІІ Зимова Студреспубліка" відбулася! Попри всі негаразди та фінансову кризу студреспубліканці зібралися в Карпатах, на Верховині, 24 лютого 2010 року і об’єднали свої зусилля навколо вирішення пртягом 4-х діб поставленого проблемного завдання (далі - ПЗ) «Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські організації та політичні партії нового типу)».

  Що ж відбувалося під час гри, чого найцікавішого можна почерпнути з даного дійства, які потрібно робити висновки? Більшість учасників винесли не лише позитив та масу вражень, а й проекти, які почнуть реалізовувати в реальному житті вже сьогодні. Але спочатку пропоную невеликий екскурс у гру.

  По-перше, не можна не відмітити відчуття боротьби (хоч для Студреспубліки це вже звично). Гравці постійно намагалися знайти оптимальну модель взаємодії. Спочатку це потрібно було зробити їм самим – навчитись взаємодіяти між собою.

  Вже наприкінці першого дня г  ...

 • Блог Олександра ЩербиНарешті! Знову! "ІІ Зимова Студреспубліка" у Карпатах! 0'R

   Оголошується конкурс на участь у проекті «ІІ Зимова Студреспубліка» за тематикою: «Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські структури та політичні партії нового типу)». Гра пройде 23-28 лютого 2010 року.

  Цільова аудиторія: учасники Студреспубліки будь-якого з років, активні люди, депутати різних рівнів, бізнесмени, викладачі вишів, громадські діячі, молодь, студентство.

  Програма проекту передбачає 23-28 лютого 2010 року у Карпатах проведення оргдіяльнісної гри протягом 5 повних діб за участю близько 100 осіб.

  Мета програми: віднайти, сконструювати адекватну українцю модель соціальної організації в нинішніх умовах медіа-маніпуляцій, низького рівня взаємної довіри, відповідальності, меркантилізації громадських ініціатив та цивілізаційної кризи. Дана модель (-і) має бути ефективною, тобто досягати результату та відображати українську сутність, бути органічною.

  Особливості! В пр  ...