Блоги

 • Блог Олександра ЩербиУкраїнська правда аналізує здобутки ІІ Зимової Студреспубліки 0'R

   Авторові вже доводилось писати про ниций стан інституції громадських організацій (ГО) в Україні, як однієї із найголовніших складових громадянського суспільства (ГС), і без котрої, власне, останнє не може бути повноцінним.
  Втім, втішає те, що в різноманітних суспільних середовищах - чи то на рівні стихійної самоорганізації, чи то від усвідомлення необхідності дистанціювання від совєцьких стереотипів формування та функціонального призначення ГО - можна спостерігати активізацію процесів створення або ж моделювання оргструктур нового, несовкового штибу.
  Так, наприклад, ще наприкінці зими на Верховині в Карпатах відбулась ІІ Зимова Студреспубліка, учасники котрої протягом 4-х днів переймались пошуками розв'язання проблеми Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські організації та політичні партії нового типу).
  В результаті тренінгового моделювання ігрового типу було зроблено висновок, що майбутнє за комбінованою структурою, котра мусить органі  ...

 • Блог Олександра ЩербиФінальна Студреспубліка у Криму розкриє ідеологію майбутнього 0'R

   Міжнародна програма “Студентська республіка” - наймасштабніший мульти-фестиваль для молоді, єдиний і феноменальний місток між студентами, потужними експертами і прогресивними політиками, відбудеться 20-24 серпня у Криму (м.Євпаторія, сел.Заозерне, місто розваг “Фотон”).

  Три етапи Студреспубліки-2010: вишівський, регіональний та всеукраїнський.

  Перші етапи уже відбулися на рівні кожного регіону України. Характерно, що темою регіональних Студреспублік стало “Місто майбутнього”, тобто яким має бути, наприклад, Чернігів, Київ чи Хмельницький через 10-20 років.

  У продовження регіональних етапів, до Дня незалежності відбудеться наймасштабніший фінал унікального мульти-фестивалю. Минулоріч активними учасниками на рівні всіх етапів стали понад 100 тис. найрозумніших лідерів, перед усім молодих, із усієї України.

  Міжнародна програма реалізовується у форматі створення власної діючої моделі країн  ...

 • Блог Олександра ЩербиСтратегічна гра в Чернігові 0'R

   Цього року був кардинально змінений підхід щодо організації стратегічної гри на Студреспуліці. Сам формат можна описати, як певне поєднання оргдіяльнісної та рольової гри із проблемною задачею «Місто майбутнього» та виборами студентська мера та магістрату.
  Учасники гри жили в шаленому темпі, практично цілодобово працюючи над питаннями, які крок за кроком підводили їх до мети.
  По суті гра на Студреспубліці – це унікальний досвід, адже за подібною методикою молодь Чернігова працювала вперше.
  Основні напрацювання учасників гри стосувалися чотирьох напрямків, які визначили як найперспективніші:
  • Туризм;
  • Спорт;
  • Інформаційні технології (ІТ);
  • Легка промисловість.

  Змістовне опрацювання пропозицій поданих на грі ще попереду, але із тез, що звучали можна виділити наступне:
  Стосовно туризму було запропоновано використати зручне географічне становище із застосуванням реклами  ...

 • Блог Олександра Щерби“Новий старт”: формується Експертна рада 0'R

   Продовжується відбір конкурсних матеріалів на проект “Новий старт. Стратегія-2050 для України”. Роботи повинні мати характер самостійних досліджень, присвячених актуальним проблемам будь-якої галузі економіки, освіти, науки, соціальної сфери та інших, важливих (на думку автора) питань для України; потенційно прибутковий розрахунок і включати виправлення загальноекономічної ситуації в країні. Перевага надаватиметься інноваційним пропозиціям із цікавими технологічними рішеннями.

  Переможці отримають цінні подарунки для розвитку свого потенціалу, окремо передбачається можливість стимуляції шляхом надання найкращим роботам можливостей інвестицій. А для бізнесменів «Новий старт» стане унікальним майданчиком обміну досвідом.

  Практично щодня свою участь у складі Експертної ради підтверджують авторитетні люди — підприємці та науковці, політики та молодіжні лідери. Саме їм дістанеться нелегка робота з визначення переможців проекту  ...

 • Блог Олександра ЩербиЗгадуючи “Новий старт”: “Я хочу продовження!” 0'R

   Поки всі ми активно готуємося до “Нового старту” (2010), учасники минулорічного проекту ніяк не можуть його забути. Вони розповіли нам про свої спогади та враження, які ми і пропонуємо до прочитання.

  Тетяна Запорожченко, Полтавська обл.

  “Лично для меня подтвердилась мудрость "Я знаю, что ничего не знаю!"... Все мы ехали самоуверенные, самодостаточные эгоисты; самые-самые умные с собственными наилучшими идеями... Получилось так, что нам показали действительность, ту самую реальность: простую и настоящую, без громких заявлений и пустых слов. Мы учились слушать и слышать. Надеюсь, что мне это удалось.
  Я вижу теперь перед собой много перспектив, я хочу двигаться только вперед! Кроме того, игра научила ценить время, уважать мнение других людей и бороться за собственное. 3 минуты - это вечность! Я очень рада, что побывала на ОДИ и очень хочу ещё поехать. У меня остался только позитив. Честно. Хотя я и не могла дня два ото  ...

 • Блог Олександра ЩербиОптимальна взаємодія. Знайшли! 0'R

  "ІІ Зимова Студреспубліка" відбулася! Попри всі негаразди та фінансову кризу студреспубліканці зібралися в Карпатах, на Верховині, 24 лютого 2010 року і об’єднали свої зусилля навколо вирішення пртягом 4-х діб поставленого проблемного завдання (далі - ПЗ) «Оптимальна для українця модель соціальної взаємодії (громадські організації та політичні партії нового типу)».

  Що ж відбувалося під час гри, чого найцікавішого можна почерпнути з даного дійства, які потрібно робити висновки? Більшість учасників винесли не лише позитив та масу вражень, а й проекти, які почнуть реалізовувати в реальному житті вже сьогодні. Але спочатку пропоную невеликий екскурс у гру.

  По-перше, не можна не відмітити відчуття боротьби (хоч для Студреспубліки це вже звично). Гравці постійно намагалися знайти оптимальну модель взаємодії. Спочатку це потрібно було зробити їм самим – навчитись взаємодіяти між собою.

  Вже наприкінці першого дня г  ...