Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Кулінарна мандрівка в Гетьманщину». У Чернігові презентували нову книгу історика Олексія Сокирка

«Кулінарна мандрівка в Гетьманщину». У Чернігові презентували нову книгу історика Олексія Сокирка

Секрети староукраїнської кухні XVII-XVIII століть у одній книзі. «Кулінарна мандрівка в Гетьманщину» Олексія Сокирка – це не просто збірка автентичних рецептів козаччини, а ґрунтовне дослідження кухні наших пращурів.Ідея написання подібної книги виникла у автора ще 15 років тому.

Олексій Сокирко, автор книги «Кулінарна мандрівка в Гетьманщину»: «Я досліджував історію найманого війська козацьких гетьманів. Мені до рук потрапили документи пов’язані з їхнім харчуванням. Їх забезпечувала держава, платила їм жалування, платила натуральне утримання, в тому числі і пайки, кажучи сучасною мовою. Звідси власне й виник інтерес до такого роду документів, такого роду свідчень».

Книга готувалась більше року. Олексій опрацював численні архіви документації: господарські реєстри, описи продуктових запасів. І вже цьогоріч книга вперше побачила світ. А 15 червня її презентували у Чернігові у стінах історичного музею імені Василя Тарновського.

Гастрономічні традиції нашого міста теж увійшли до видання.

Олексій Сокирко, автор книги «Кулінарна мандрівка в Гетьманщину»: «Чернігів в книжці посідає одне з центральних місць. Тому що, по-перше, це одне з полкових міст Гетьманщини, а, по-друге, дякувати обставинам, збереглося досить багато документів. Для прикладу, в книжці є 5 тематичних нарисів, один з них присвячений шинку козацької України, тобто який насправді є не просто гастрономічним закладом, так би мовити розливайкою, а це є культурний майданчик, це публічний простір, де спілкувалися люди».

Окрім гастрономічного дослідження, кожен нарис доповнений одразу п’ятьма кулінарними рецептами минулого. Усі рецепти авто відбирав особисто.

Олексій Сокирко, автор книги «Кулінарна мандрівка в Гетьманщину»: «Ці рецепти взяті в основному з рецептурників. Це тексти переважно XVIII століття, які були в обігу Гетьманщини, і кулінарних книжок, не лише українських, які теж були в бібліотеках старшини, наприклад, духовенства. Ці рецепти були адаптовані моїм знайомим кухарем – Василем Дручиком, для того, щоб їх можна було приготувати. І самі рецепти відібрані таким чином, щоб їх можна було приготувати в домашніх умовах. Тобто вони достатньо прості, вони не потребують якихось рідкісних і особливих інгредієнтів. Хіба що, ми не адаптували рецепти алкогольних напоїв».

Видання оздоблене авторськими зображеннями та світлинами старовинних документів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олексій Сокирко, презентація книги, рецепти козаччини, «Дитинець»

Добавить в: