• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівець з командою розробників здобули номінацію у міжнародному космічному хакатоні NASA


Чернігівець з командою розробників здобули номінацію у міжнародному космічному хакатоні NASA

Створили універсальний космічний з’єднувач і перемогли у найбільшому міжнародному космічному хакатоні NASA «Space Apps Challenge 2020». Чернігівець з командою українських розробників FireWay здобули номінацію «Краще використання технологій». Їхня розробка може вирішити проблему заправки супутників у космосі, продовжуючи їх термін служби.Чернігівець Максим Копистко показує прототип універсального космічного конектора для дозаправки супутників у космосі. Саме завдяки цій розробці українська команда FireWay перемогла в одній з категорій міжнародного космічного хакатону NASA.

«Зараз вартість супутника, які запускаються, якими ми користуємося кожен день, 600 млн доларів. По факту він може працювати не 15 років з моменту запуску, а набагато більше. Проблема тільки в тому, щоб його дозаправити», – розповідає Максим Копистко.

Над ідеєю працювала команда із 6 людей з різних міст України. Це розробники-інженери, які знаються на астрофізиці, електроніці, 3D-друці.

Це четвертий хакатон, в якому брав участь Максим. Він робив відеопрезентацію розробки.

«За те, що у нас є гарний опис і відео, ми пройшли далі», – розповідає він.

Хакатон – це 48-годинний марафон. Протягом нього команди мають встигнути оформити та подати свій проєкт на розгляд. Тоді за дві доби Максим спав лише 5 годин.

Команда стала переможцем відбору у Дніпрі. Потім потрапила до ТОП-40 проєктів. Наприкінці січня NASA оголосила переможців хакатону.

Єдина дівчина в команді – астрофізик Олена.

«В перспективі, якщо вдасться реалізувати цей проєкт, то це стане новим кроком в освоєнні навколоземного простору. Ми зможемо зробити супутники багаторазовими. Також це дозволить знизити кількість космічного сміття, яке є на орбіті», – розповідає Олена Компанієць.

Нагородою за перемогу стане віртуальний тур до NASA. Тим часом команда FireWay вже думає над удосконаленням конектора – версією 2.0.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хакатон NASA, Максим Копистко, розробники, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект