Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як чернігівцям отримати свідоцтво про вакцинацію від COVID-19, та чи можна з ним перетинати кордон?

Радио

Як чернігівцям отримати свідоцтво про вакцинацію від COVID-19, та чи можна з ним перетинати кордон?

Міжнародне свідоцтво вакцинації можна отримати у сімейного лікаря, після двох щеплень вакцини від COVID-19. Про це Суспільному сказав головний лікар другої лікарні Чернігова Владислав Кухар.Чим це свідоцтво відрізняється від міжнародного сертифіката, який мають видавати з липня, чи можна з ним перетинати кордон та куди можна подорожувати без вакцинації та тестів – далі у матеріалі.

«Пацієнт, який отримав дві дози вакцини, може звернутися до свого сімейного лікаря, за яким він закріплений, мати при собі закордонний паспорт і на основі даного документу, лікар видає міжнародне свідоцтво. Це стандартний А4, сюди сімейний лікар вносить паспортні дані закордонного паспорту, тому що воно має назву «міжнародне свідоцтво про вакцинацію», – сказала сімейна лікарка міської лікарні №2 Світлана Юльчиєва.

В такому сертифікаті буде вказано, коли людина вакцинована, якою вакциною та який лікар заповнив свідоцтво.

«Роздруковуємо на форматі А4, ставиться своя печатка і підпис, і ставиться печатка лікувального закладу, яким видано свідоцтво. Дане свідоцтво дійсне рік. Це не сертифікат, яке запропонує скоріш всього нам МОЗ. Я думаю, що воно буде удосконалюватися», – каже лікарка.

Міжнародний сертифікат вакцинації в Україні має з'явитися з 1 липня.

Як сказав повідомив Суспільному керівник міської лікарні №2 Владислав Кухар, на сьогодні, ще немає міжнародного сертифіката. Нам обіцяють, що він буде видаватися з 1 липня. Поки що, надається тільки наша українську довідку, яка рахується достатньою для перетину державного кордону.

Керівник туристичної агенції Олексій Китович каже, з такими свідоцтвами чернігівці поки не літають за кордон. Також він додав, що у кожної країни свої правила для в'їзду. Тому, щоб туриста впустили в країну радить робити ПЛР тестування або їхати в ті країни де вони не потрібні.

«Нині немає чітких правил для туристів, які вже щепилися. Ряд країн, які приймають вакцинованих туристів, можуть з будь-якої причини відмовити впускати людину у свою країну, якщо їх щось не влаштує. Тобто, якщо не буде штампу, чи перекладу», – сказав керівник туристичної агенції Олексій Китович.

Наразі Європейське агентство з лікарських засобів схвалило чотири вакцини: це Pfizer, Moderna, AstraSeneka та Johnson & Johnson. Як каже імунолог Федір Лапій, щоб в’їхати до Європи, друге щеплення має бути зроблене не пізніше, ніж за 14 днів до в'їзду.

«Сюди відноситься вакцина від BioNTech/Pfizer, яка використовується в Україні. Це означає, що ви на перетині кордону не повинні будете проходити ПЛР-обстеження або експрес-тест і вам не потрібно буде перебувати на ізоляції. Вакцина CoronoVac від компанії Sinovac, вакцина Covishield вакцина від AstraSeneka, нині, відповідно до рішень Євросоюзу не надають таких додаткових преференцій, чи опцій перетину кордону, без проходження ПЛР тестування, але жодна з вакцин не є бар'єром для того, щоб в’їхати в країни Шенгенської зони, просто деякі вакцини роблять цю процедуру простішою», – каже Федір Лапій.

Вакцину Pfizer, від щеплених якою не вимагають проведення ПЛР-тестування в Європі, в Україні отримують освітяни та держслужбовці. В центрі ж масової вакцинації всім охочим роблять щеплення виключно китайською вакциною CoronoVac від Sinovac. Вона схвалена Всесвітньою організацією здоров'я та поки не сертифікована в ЄС додав імунолог.

«Вакцина CoronoVac наразі перебуває на розгляді Європейської агенції з лікарських засобів, документи на її розгляд щодо реєстрації були подані на початку травня, але вже на початку червня Всесвітня Організація Здоров'я ухвалила цю вакцину для екстреного вакцинування. Я не думаю, що виникнуть якісь серйозні проблеми з її реєстрацією в країнах Євросоюзу, тим більше, що ця вакцина подана», – зазначив імунолог.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сертифікат вакцинації, щеплення, UA: Чернігів

Добавить в: