Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Три роки після зливи: чи загрожують жителям вулиці Декабристів нові підтоплення

Три роки після зливи: чи загрожують жителям вулиці Декабристів нові підтоплення

Вирішити проблему затоплення вулиць Декабристів та Могилянського у Чернігові цього року не вийде – через відсутність грошей. Про це Суспільному сказав начальник управління ЖКГ міськради Ярослав Куц. Три роки тому вулицю Декабристів затопило після зливи. Тоді за декілька годин випала місячна норма опадів. Зливу, що сталася у Чернігові 30 червня 2018 року, визнали надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Людей рятувальники евакуювали на човнах. Трьом знадобилася медична допомога. Якщо злива такого масштабу повториться, вулицю Декабристів затопить знову, сказав Ярослав Куц. Про те, як це було у 2018 та які дії потрібні, аби вирішити проблему підтоплення – далі.Злива, що почалася зранку три роки тому, за годину затопила автостоянку та людські оселі. За цей час до своїх осель повернулися ще не всі. Три роки без ремонту живе Лідія Ачарадзе, вона пенсіонерка, на відновлення житла, каже не має грошей.

«У мене будинок дерев’яний. Все, що по периметру і в хаті було – змило зливою. І тепер, протягом трьох років, особливо взимку, будинок загубив теплову ізоляцію. Три роки ми живемо в умовах несумісних з нормальними умовами життя».

Потерпілим від потому міська рада пропонувала зробити експертизу завданої шкоди . Її вартість становила 3,5 тисячі гривень. Їх вираховували з наданих міськрадою п'яти тисяч. Збитки від зливи для всього міста за результатами проведених експертиз сягнули 58 мільйонів гривень, для приватного сектору – 15. У жовтні 2018 року уряд виділив понад 16 мільйонів. Ці гроші, за документом, були спрямовані на ремонти закладів освіти і багатоквартирних будинків, які зазнали збитків від зливи. Близько півсотні будинків приватного сектору, затоплені під час літньої негоди, залишилися без допомоги, говорить житель вулиці Декабристів Григорій Остапенко

«Скільки подають ото люди, ніхто нічого, не копійки. Тільки платимо за суди, а відшкодування ніякого. Допомоги нема».

Права постраждалих від затоплення відстоювала адвокатка Наталія Дубовик, вона теж проживає на вулиці Декабристів. Справа дійшла до Верховного суду.

«Суд не прийняв нашу позицію. Розцінив як відсутні підстави для задоволення позову і нам було відмовлено. По документах нам повідомили так, що не повністю був пакет документів зібраний ОДА».

За три роки жителі не отримали компенсації від держави, проблему підтоплень також не вирішили. Якщо така ситуація повториться, вулицю Декабристів затопить знову, каже Ярослав Куц. Проблема полягає у різниці діаметрів та рівнів закладення зливової труби під проспектом Миру та труби під автогаражним кооперативом №29.

«Там зараз прокладена труба діаметром 1,5 метри, що мінімум вдвічі менше перерізу цієї труби. Плюс до того до всього, там хтось будував гараж і ще врізав на частині метрову трубу. Тобто ще вдвічі зменшив переріз цієї труби. Тому, якщо йде дуже велика вода, вона підпирається саме гаражним кооперативом».

Для того, щоб провести ремонтні роботи зливової каналізації від проспекту Миру до вулиці Мстиславської, треба знести деякі гаражі кооперативу № 29. Зі слів Ярослава Куца, разом з заміною цих труб треба заміняти і труби побутової каналізації. Зараз роботи з будівництва нового колектора побутової каналізації біля території кооперативу проводить компанія «УТБ-інжинірінг», говорить головний інженер Ігор Райхіль.

«Тут складні умови взагалі, я не знаю, хто б ще захтотів братися за цю роботу. По території кооперативу стиснені умови, високий рівень ґрунтових вод».

Проте і проведення робіт на території кооперативу не достатньо для вирішення проблеми підтоплень, бо як тільки рівень води у Стрижні підніметься, то вулиця Алєксєєва і Гонча будуть затоплені, каже Ярослав Куц. Аби цього уникнути, треба понизити рівень Стрижня. Реалізація такого проекту вирішить проблему затоплення, каже Ярослав Куц. Вартість робіт на сьогодні становить близько 40 мільйонів гривень.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вулиця Декабристів, наслідки негоди, злива, UA: Чернігів

Добавить в: