• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Два актори, глядач на сцені: в облмуздрамтеатрі прем’єра вистави «Загадкові варіяції»


Два актори, глядач на сцені: в облмуздрамтеатрі прем’єра вистави «Загадкові варіяції»

До закриття 95 театрального сезону в облмуздрамтеатрі імені Тараса Шевченка 25 та 26 червня відбудуться прем’єрні покази детективної історії «Загадкові варіяції». Це – постановка за п’єсою драматурга Еріка-Емманюеля Шмітта, яку той написав для бенефісу актора Алена Делона у 1996 році. Поставив п’єсу у театрі режисер Денис Федєшов. Це камерна вистава на одну дію. Зала на 100 глядачів. Стільці стоять просто на сцені. Грають виставу два актори. Вона – про кохання. Команда Суспільного відвідала допрем’єрний показ.За сюжетом, до лауреата Нобелівської премії з літератури, що живе на безлюдному острові, на інтерв’ю приїздить журналіст. Його грає актор Петро Великий. Нобелівського лауреата грає заслужений артист України Олександр Куковєров. П’єсу драматурга Еріка-Емманюеля Шмітта поставив режисер Денис Федєшов.

«Там мова іде про листування, про чоловіка і жінку. Красиве листування. Довге 15-річне палке кохання. Про що можуть говорити два чоловіки, як не про жінку? Дуже багато поворотів різких», – коментує Денис Федєшов, режисер.

Під час вистави глядач стає частиною дійства, виконуючи роль спільноти, від якої усамітнюється письменник.

«Театр – це не є місце, де ми безпечні, де ми сіли і сидимо. Ні. Щось з нами все одно, та й відбувається – або всередині, зовні все звичайно дуже культурно, ніхто нікого не витягує на сцену», – говорить Денис Федєшов, режисер.


Сценічні декорації для вистави – робота художниці-постановниці Оксани Шпакович, створювали їх, виходячи з внутрішньої суті героя.

«Про оцей страх знайти себе. Чи ми присвятимо себе кар’єрі, чи коханню. Дуже багато різних аспектів зачіпається, які переживає кожна сучасна людина, мабуть», – пояснює Оксана Шпакович, художниця-постановниця.

Чи повернеться герой до світу людей, чи обере самотність? Питання, відповідь на яке знаходить глядач в кінці твору.

По завершенню закритого показу зал аплодував стоячи.

«Я навмисно не читала п’єсу, щоб отримати оце «ах». І це відбулося. Я думаю, що попадання буде в кожного, незалежно від віку, закоханостей, любовей», – ділиться враженнями Наталія Максименко, глядачка й акторка театру, заслужена артистка України.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: драмтеатр, вистава, закриття сезону, UA: Чернігів

Добавить в:
 
 


Центр Комплект