Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сквер Попудренка у Чернігові хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево». Що думають містяни?

Сквер Попудренка у Чернігові хочуть перейменувати, а братську могилу – перенести на «Яцево». Що думають містяни?

Перейменувати сквер Попудренка на Магістратський або імені Левка Лук’яненка та перенести з нього братську могилу на кладовище «Яцево». Такі пропозиції мають чернігівські історики. Їх вони обговорили на зустрічі з міським управлінням культури. Сквер Попудренка у центрі Чернігова з’явився у 1850-х роках, і в різні часи називався Театральним, імені Заливчого, Піонерським, імені Попудренка. Історик Сергій Бутко пропонує сквер перейменувати та назвати на честь Левка Лук’яненка. Що думають містяни з приводу перейменування скверу – дізнаєтеся з сюжету:«Те, що його треба перейменувати, у нас повний консенсус, всі історики «за». А от як найменувати, є різні точки зору. Людина 27 років пробула у в’язницях, таборах, він боровся, виявив повну незламність, він написав текст відновлення української держави. І в Чернігові нема нічого такого видатного, щоб можна було показати: так, це наш справжній земляк», – говорить Сергій Бутко, представник Інституту національної пам’яті в області.

Називати сквер іменем партизанського командира Миколи Попудренка не можна, вважає Сергій Бутко. Історик та директор обласного історичного музею ім. В. Тарновського Сергій Лаєвський пропонує назвати сквер Магістратським, бо поруч розташовані колишня та нинішня будівлі міської ради.

«Підтримуючи ідею віддати належне самоврядуванню, його значенню, я й пропоную, щоб цей сквер отримав назву Магістратський. Ця назва аполітична, вона швидше нагадування того, що наші громадяни мають права, які міська рада зобов’язана реалізовувати. Саме це місце може стати майданчиком для висловлення містянами своєї точки зору, яка має і буде почута в міській раді».

Питання перейменування обговорили на зустрічі чернігівські історики та міське управління культури та туризму. Також порушили питання перенесення братської могили зі скверу на кладовище «Яцево». Сергій Бутко вважає, що більшість чернігівців не знають про братські могили воїнів Червоної армії, які загинули у Другій світовій війні. На думку історика, у центрі міста не має бути поховань, де проходять концерти та гуляння. Погоджується із такою думкою і Сергій Лаєвський. Він каже, зі скверу вже перенесли дві могили – Попудренка та Капранова, вони перепоховані на кладовищі Яцево. Після перенесення могил треба буде впорядкувати та створити напис, щоб люди знали, що це воїни Червоної армії, вважає Сергій Лаєвський. Підтримує ідею перепоховання і начальник міського управління культури та туризму Олександр Шевчук.

«У центрі міста відбуваються свята, бігають діти, якісь веселощі. Це місто живих. Місто живих і місто мертвих має чітку диференціацію. Вони мають спокійно спочивати на кладовищі».

Перейменування скверу має обговорити комісія з топоніміки. І зміну назви, і перепоховання має затвердити міська рада, сказав Олександр Шевчук. Також Суспільне намагалося отримати коментар очільниці Чернігівської міської організації ветеранів війни Ірини Четвертак. Телефоном вона повідомила, що має ознайомитися з пропозицією істориків, і надасть коментар завтра.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сквер Попудренка, UA: Чернігів

Добавить в: