Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Журналісти знайшли підпільний цех в Чернігівській колонії. Лавровий лист фасували ув'язнені з ВІЛ? (відео)


Нормовен

Журналісти знайшли підпільний цех в Чернігівській колонії. Лавровий лист фасували ув'язнені з ВІЛ? (відео)

Приправи із тюрми у нас на столі.Як в антисанітарних умовах фасували лавровий лист в чернігівській жіночій колонії зафіксували журналісти каналу «ICTV», що працювали над програмою журналістських розслідувань «Більше ніж правда». Колеги з Києва і поділились ексклюзивними кадрами із-за грат, які зафільмували цього тижня в Чернігівській виправній колонії №44.

Дарина Отченашенко, журналістка: «Адміністрація колонії дуже не хотіла нам показувати всі ці цехи і вони розказують, що це виробництво цілком законне, воне не підпільне, вони називають його, як надання послуг. Тобто якась фірма заключає якийсь договір із колонією, саме із виробництвом, заганяють туди весь цей лавровий лист і потім жінки його фасують в антисанітарійних умовах, де все на підлозі валяється – віники, сміття та бички, вони там курять, плюють. Та навіть на одному робочому місці біля жінки стоїть її баночка з пігулками, які вона п’є від ВІЧ-інфекції».

Адміністрація закладу навіть озвучила журналістам скільки заробляють на фасуванні приправ – за 1000 пакетиків по 10 г 107-111 грн.

На руки самі жінки отримують значно менше.

Дарина Отченашенко, журналістка: «Засуджені – це дешева робоча сила. Як самі жінки зізнаються, їм платять зарплату 20-30 грн за місяць. Тому розфасувати цей лавровий лист, звичайно, вигідніше в колонії, а ніж на якомусь виробництві. Також в журналі ми побачили, що в цій колонії розфасовували не лише лавровий лист, а й гірчицю. Але на даний момент її напевно вже вивезли і продали людям».

Журналістка припускає, що така легка праця перепадає засудженим, які через важкі захворювання не можуть працювати в офіційно зареєстрованих швейних цехах колонії.

Журналісти одразу звернулись до поліції та прокуратури за перевіркою. Останні відкрили провадження за статтею 172 (грубе порушення законодавства про працю). Мотивуючи це тим, що жінки, що працювали у цехах, не мали трудових договорів. Ігор Юшин, заступник прокурора в Чернігівській області: «Укладення з кожною особою, яка залучається до праці, строкового трудового договору. І лише на цій підставі така особа може бути залучена до оплачуваної праці. Це є предметом прокурорської перевірки».

На питання, чи можуть ув’язнені фасувати харчові продукти, правоохоронець відповів так: «Це питання досліджується у кримінальному провадженні за умови дотримання санітарно-гігієнічних норм, за умови дотримання охорони праці і обмежень, які покладаються на певні об’єкти – сертифікації, попередніх перевірок, узгодженості дій. Це все буде перевірено».

Представники колонії від відео коментаря відмовились. Натомість відповіли на питання письмово: «Після прибуття до установи виконання покарання засуджені проходять медичне обстеження. Після закінчення обстеження та, відповідно до статті 118 КВК України, засуджені залучаються до суспільно-корисної праці з урахування наявних виробничих потужностей, зважаючи при цьому на стать, вік, працездатність, стан здоров’я та спеціальність».

За інформацією у пресі схожий цех, де фасували лаврове листя, діяв у Харьківській тюрмі. Чи продовжують працювати з продуктами чернігівські засуджені, поки не відомо. От тільки пакетики з приправами тих виробників, що засвітились у цеху за гратами, можна зустріти в будь-якому з місцевих магазинів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лаврове листя, жіноча колонія, Дарина Отченашенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект