Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » До 950-річчя Антонієвих печер тимчасово відкрили для відвідувачів Іллінську церкву


Нормовен

До 950-річчя Антонієвих печер тимчасово відкрили для відвідувачів Іллінську церкву

Десятки науковців з різних куточків України з’їхалися до Чернігова на відзначення 950-річчя Антонієвих печер.10 жовтня гостям презентували експозицію у приміщенні Іллінської церкви. Наразі вона закрита для широкої публіки, адже тут триває реконструкція унікального іконостасу.

Сам храм був збудований наприкінці ХІ – на початку ХІІ століття.

У XVII столітті церква була реконструйована.

В такому вигляді Іллінська церква і збереглася до наших днів. В 20-х роках минулого століття вона була закрита і зараз є музеєм. Тут експонують знахідки з археологічних досліджень, які майже безперервно тривали півстоліття. Під час робіт знайшли багато цікавих пам’яток доби Київської Русі та козаччини.

До початку досліджень наукових доказів щодо того, коли саме були засновані печери та Іллінська церква, не існувало. Завдяки роботі археологів та істориків, попередні припущення вдалося підтвердити.

Володимир Руденок, завідуючий відділом досліджень печер Національного заповідника «Чернігів стародавній»: «Печери були засновані у 1069 році. Точної дати, зрозуміло, ми не знаємо, якого числа і якого конкретно місяця».

Тому дату святкування 950-річчя комплексу обрали умовно – напередодні свята Покрови.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Антонієви печери, Іллінська церква, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект