Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Міністр юстиції прокоментував скандал, який стався в колегіумі №11: «Тут є всі ознаки булінгу» (відео)

Міністр юстиції прокоментував скандал, який стався в колегіумі №11: «Тут є всі ознаки булінгу» (відео)

Міністр юстиції Павло Петренко завітав у вівторок до Чернігова. На конференції з журналістами він висловився за посилення відповідальності за злочини проти дітей. Особливо насильство сексуального характеру і вбивства.За словами міністра, з початку року в Україні було вбито вже півсотні дітей.

«До таких осіб треба вводити не добровільну, а примусову хімічну кастрацію. До осіб, які вичинили злочин сексуального характеру проти неповнолітньої або малолітньої, тому що дуже багато фактів, коли мова йде про малолітніх, яким менше 12 років, довічне ув’язнення. І я абсолютно серйозно вважаю, що треба починати суспільне обговорення про те, щоб ввести виняткову міру покарання для такої категорії злочинів у вигляді смертної кари. Без жартів», – каже міністр юстиції Павло Петренко.

Прокоментував міністр і скандал, який днями стався у Чернігові, коли випускниці 11-го колегіуму не дозволили танцювати з партнером на інвалідному візку. На думку Павла Петренка, тут є всі ознаки булінгу, тобто психологічного тиску на дитину.

Павло Петренко, міністр юстиції: «Ми в парламенті провели закон «Відповідальність за булінг». Ви знаєте, там передбачена адміністративна відповідальність для дорослих, якщо вчиняє булінг – фізичне або психологічне насильство – дитина, і для дорослих, якщо це вчитель, який здійснює тиск або психологічний тиск на дитину. В принципі, за цей час вже декілька сот рішень у суді по всій країні винесли у вигляді стягнення або покарання для винуватців».

Ще однією темою, якої торкнувся міністр, стали тарифи. Конкретно на тепло та гарячу воду. Нещодавно у Кабміні вирішили перевірити, чому в обласних центрах різні ціни на ці послуги, хоча вартість газу однакова. Причому різниця подекуди є трикратною. Наприклад, у Чернівцях за гігакалорію платять 1200, у Чернігові – 1700, а у Кропивницькому – 2200 гривень.

Павло Петренко, міністр юстиції: «В нормальному форматі всі постачальники місцевого самоврядування повинні були б встановити економічно обґрунтовану ціну. Вона повинна була коливатися від 1300 до 1400 гривень по країні. Всі практично зробили з накрутками ці ціни. Тільки 3 області знаходяться в рамках економічно обґрунтованого коридору. І споживачі є заручниками».

Павло Петренко пообіцяв, що Кабмін найближчим часом прийме рішення про захист прав споживачів, щодо тепла і гарячої води, буде встановлено граничну вартість цих послуг для всіх обласних центрів та міст обласного значення України, таких як Ніжин та Прилуки. А також створять і реєстр підприємств, які ціни завищують.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: міністр юстиції, Павло Петренко, «Новий Чернігів»

Добавить в: