Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Зіпсований випускний: Учениця хотіла танцювати з партнером в колясці - в ліцеї їй відмовили

Зіпсований випускний: Учениця хотіла танцювати з партнером в колясці - в ліцеї їй відмовили

У Чернігові вчителі та керівництво ліцею відмовили своєї учениці, яка хотіла виступити з танцювальним номером на випускному. Причина - її партнер з обмеженими можливостями - на візку. Пояснили - такий танець зіпсує святкову атмосферу, - про це повідомили журналісти каналу 112 в проекті "Голос народу".

 
Інформація збурила чернігівців в соцмережах, прокоментував сюжет очільник Управління освіти Василь Білогура:
 
Сюжет телеканалу 112 про відмову адміністрацією Чернігівського колегіуму 11 у виступі учнівському танцювальному дуету за участю школяра з інвалідністю збурив чернігівську громаду.

Ситуація ретельно вивчається.

Якщо інформація, наведена в телесюжеті, підтвердиться, я розділяю суспільне обурення і прошу вибачення у дітей та їхніх батьків. І раджу це зробити всім причетним.

Також наголошую на неприпустимості булінгу на адресу школярки через її позицію та на адресу вчителів навчального закладу.

Подібні явища не повинні мати місце в системі освіти і викликають неабиякий суспільний резонанс, особливо нині, коли в українській школі активно впроваджується інклюзивна освіта і створюються належні умови для рівних можливостей для дітей з особливими освітніми потребами.

Як начальник управління освіти не можу вказувати адміністрації навчального закладу, як саме проводити шкільні свята (це визначає сам заклад освіти), але переконаний, що виступ цієї танцювальної пари на випускному вечорі має відбутися, адже можливо саме в такий спосіб дівчина хоче привітати своїх однокласників із закінченням школи та зробити їм символічний подарунок.

За наявною інформацією, номер включений до сценарію свята.

Разом з тим є низка питань, на які поки немає відповіді, зокрема:

- чому підготовка танцювального номеру тривала з осені, але про це не знали педагоги навчального закладу?

- якщо класний керівник образив дитину, чому її батьки не звернулися до керівника навчального закладу та управління освіти, а звернулися до ЗМІ?

- за яким принципом був обраний телеканал?

Окреме побажання журналістам бути виваженими і об'єктивними та надавати повну інформацію, адже в згаданому телесюжеті відсутній коментар заступника директора колегіуму з виховної роботи, який журналісти взяли, але з невідомих причин не включили до сюжету. 
Під коментарями до його посту підписники пишуть, що в школі почалося цькування дівчинки Єви:
 
Ольга Тіхонова: наскільки мені відомо вже пішло цкування дівчини від деяких батьків її однокласників, за те що вона винесла це на загал 😠
Тому перевірте будь ласка і цю інформацію!
 
Виктория Пискун: Василь Білогура, не переймайтесь каналом, краще розберiться з педагогом, яка цю ситуацiю створила! Дитину вже тролять батьки однокласникiв дiвчинки. В вайберi одна дуже "розумна" мама написала про Еву :"За патлы и на телевидение,пусть просит прощение и говорит правду" Напевно, не знае, бiдолашна, про ЗУ " Про буллiнг"
 
Даша Капустян: Василь Білогура, найстрашніше те, що після всього вчитель замість вибачень влаштувала справжню війну дівчинці! Вона налаштувала проти неї учнів класу і частково батьків. Вчитель звинувачує дитину в тому, що через неї може втратити роботу! 
Це взагалі нонсенс!!! Вчитель намагається зробити дітей винними в цій ситуації! Знаю цих дітей особисто і бачу, що для них бажання поділитися своїм талантом перетворилося на справжнє пекло!!! Цього так залишати не можна!
 
Ульяна Ковальчук: Даша Капустян вважаю, що треба всім каналам міста та області прийти на цей випускний і підтримати телекамерою і сюжетом дітей. Це буде своєрідний флешмоб - спротив.

Наталия Ятченко: МИ всі акцентуємо увагу на тому, що відмовлено дитині інваліду. А яка взагалі різниця, яка дитина захотіла виступити в себе на святі?! Це їх свято! І це добре, що є діти, які ще щось хочуть робити, бо більшість до всього байдужа. І таких дітей треба підтримувати.

В той же час на каналі Ютуб під відео є коментарі на захист вчителя:
 
Катюша Ребенок: Люди обратите внимание еще на то что снимали из под тяшка,никто не предьявил удостоверения.Это не професиональность -это раз.Во вторых в этом видео очень много лжи,потому что журналисты просто ищут сюжеты и делают из них хайп каналу.Весь класс свидетелей и у них спросите,они вам скажут что сюжет ужасно перевернули.В классе все люди хорошо относяться к таким детям как и учительница,и никто из нас не посмел сказать что ему нельзя выступать из за особенных потребностей.И обсирая других людей говоря о том какие они конченые,поверьте вы тогда ничем не лучше...
 
Anna: Люди !!! Неужели вы верите в этот бред ?! Да это все наигранно!!! Не было такого ! Тут все рассказано не так , как было ! Не пишите всякий бред , если не знаете правду !!!!!!! Зачем так подставлять учительницу ?! Без слов ...
 
Mrn Klnch: Ви не знаєте всієї ситуації.Цей хлопчик-узагалі не випускник і не учень цієї школи.Номер заборонено не у зв'язку з тим,що хлопчик з особливими потребами,а тому що в номері задіяна лише одна випускниця.А хотілося б,щоб у виступі брала участь якнайбільша кількість випускників.І не потрібно поливати брудом учителя,якщо ви не знаєте ситуацію досконало.А тим паче-принижувати через зовнішність.Ви знаєте ситуацію лише зі слів Єви,яка дуже часто конфліктує з учителями без вагомої причини,і образила свого класного керівника.

Вчителька Вікторія Ліхута прокоментувала конфлікт з ученицею в своєму Фейсбук:

 
Gorod.cn.ua за матерілами 112.ua та Фейсбук

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школа, випускний, Білогура

Добавить в: