Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сквер імені Попудренка: яким його бачать історики через кілька років?

Сквер імені Попудренка: яким його бачать історики через кілька років?

Місто розвивається, змінюється і стає більш сучасним. Яким бачать парк імені Попудренка через кілька років чернігівські історики? Аби дізнатися їхню думку в туристично-інформаційному центрі провели засідання експертної групи.Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму ЧМР: «Якщо брати лінію від Красної площі до Катерининської церкви, більш-менш зрозуміло все. Якщо говорити про парк Богдана Хмельницького, теж зрозуміло. А от локація, яка йде від Красної площі і між двома будівлями – це парк Попудренка, колись він був Театральний, то ця локацію у нас є темою для обговорення».

Братська могила, яка розташована в сквері, має бути перенесеною, вважає історик Сергій Лаєвський. Поховання загиблих воїнів під час другої світової війни в центрах населених пунктів – це була скоріше пропаганда, аніж пам'ять і пошана до загиблих, кажуть історики.

Сергій Лаєвський, директор історичного музею ім. В. В. Тарновського: «Центр міста – це не кладовище. Ця традиція була заведена більшовиками. Навіть, говорячи про загиблих під час вигнання нацистів Чернігова з Чернігова, по відношенню до тих, хто там похований, ми не можемо. Переважна більшість з них, якщо не всі, загинули або на Дніпрі, або навіть за Дніпром. Ті воїни, які загинули безпосередньо в боях під містом Черніговом, на околицях або в середмісті, вони поховані на кладовищі – на Старобілоуській в братській могилі».

В свою чергу відомий історик Олександр Коваленко пропонує перепоховання зробити на Болдиній горі.

Олександр Коваленко, директор навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. Лазаревського: «Там би це можна було облаштувати належним чином – і в такий спосіб і вшанувати полеглих, і цю локацію призабуту з цілої низки причин, ми розуміємо про що йдеться, починати відроджувати».

Але з ним не погоджується історик Сергій Леп'явко, який вважає, що поховання мають бути перенесені за місто – на кладовище. На Красній площі проходить багато масових культурно-мистецьких заходів, «топтання» поблизу могил – неповага до мертвих, вважає історик.

Сергій Леп’явко, історик: «Повага до мертвих – це перенести їх туди, де їм має бути місце. У нас на Яцево сформований прекрасний меморіал полеглим у Другій світовій війні, там відведено десь з пів гектара землі, там великий простір і там все зроблено для меморіалізації».

Представник інституту національної пам'яті Сергій Бутко також вважає, що загиблих бійців з братської могили треба перепоховати з усіма почестями на міському цвинтарі.

Сергій Бутко, преставник українського інституту національної пам’яті:
«Моє репрезентативне опитування, причому абсолютно випадково, з’ясувало панічну річ. Дуже багато містян і гостей не вважають могилу могилою. Я, коли перед цією зустріччю підійшов, там і розібрати прізвища практично неможливо».

Учасники зустрічі також підкреслюють, сквер імені Попудренка треба перейменувати. Пропонували варіанти: Магістратський і імені Левка Лук'яненка. Більш докладно це питання має вивчити комісія з питань міської топоніміки, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова. Присутні на зустрічі вважають, що дана комісія повинна відновити свою роботу.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: парк Попудренка, обговорення, історики, «Новий Чернігів»

Добавить в: