Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Скандал навколо випускного у колегіумі №11: чим закінчилась історія (відео)

Скандал навколо випускного у колегіумі №11: чим закінчилась історія (відео)

Скандал у чернігівському ліцеї №11 розгорівся напередодні випускного вечора. Одній з випускниць педагоги начебто не дозволяли виступити на концерті з танцювальним номером, бо її партнер – хлопець з особливими потребами і пересувається на візку. Шкільний конфлікт набув розголосу на всю країну.

Читайте також: Зіпсований випускний: Учениця хотіла танцювати з партнером в колясці - в ліцеї їй відмовили
Єва та Даніїл вже 3 роки танцюють у парі. Вони переможці всеукраїнських та міжнародних чемпіонатів. Цього року Єва випускниця. На святковий концерт дівчина хотіла подарувати вчителям та однокласникам свій танок. Номер готували кілька місяців.

Єва Шестак, випускниця: «Я подумала, почему мы не можем выступить на нашем выпускном последний раз. Тем более, что в этом ничего плохого нет. Мы обсуждали это с классным руководителем, на что она дала однозначный ответ, что это будет скучно. С самого начала она поставила меня под знак вопроса. К остальным детям никаких претензий, ко мне претензии есть».

Бути чи не бути їх танцю на випускному, педагоги ліцею не могли сказати Єві навіть за тиждень до концерту. Говорили про високий рівень та формат свята. За словами Єви та її тренера, у вчителів були сумніви, чи впишеться номер у святкову атмосферу.

Ірина Гірчук, мама Даніїла: «Это же праздник, а он в коляске. То есть, чтобы они сейчас не говорили, как бы они не оправдывались, но единственной проблемой это выступления стало то, что парень с ограниченными возможностями и он на инвалидной коляске. И что эта инвалидная коляска испортит общую картинку этого красивого праздника».

Даніїла, який кілька місяців на візку ретельно відпрацьовував рухи та складні елементи танцю, ситуація шокувала.

Даніїл Гірчук, партнер Єви по танцям: «Я немного конечно был в шоке. Сначала даже в смятении. Не ожидал такого от коллектива школы, от преподавателей, которые обучают детей. Первые эмоции: честно, хотелось прийти и посмотреть в глаза этим всем преподавателям и поговорить с ними насчет этой ситуации».

Тренерка Єви та Даніїла намагалась переконати завуча навчального закладу. Але знову почула розмови про високий рівень ліцею та випускного вечора.

Юлія Дмитренко, тренер з танців Єви та Даніїла: «Першу фразу, яку вона сказала, як тільки побачила нас, - у них рівень випускного вечора і ми здається недотягуємо до цього рівня. Тобто це дуже гучне слово рівень, мене одразу насторожило, бо я вважаю, що людина не розуміє, що таке рівень».

Як тільки про ситуацію дізналась громадськість, розгорівся гучний скандал. Педагоги почали виправдовуватись. Мовляв, вийшло непорозуміння і це Єва їх не правильно зрозуміла, а вони лишень піклувалися про безпеку дітей.

Світлана Редчиць, заступник директора з виховної роботи Чернігівського колегіуму №11:
«Коли ми говорили за рівень, то я їй відповіла, що в колегіумі рівень високий, ми завжди відбираємо номери такі, які відповідають дійсно стандартам. Повинна бути забезпечена і техніка безпеки. За це я відповідаю по функціональних обов’язках».

Класна керівниця, яка опинилась у центрі скандалу, запевняє, Єві не відмовляла, а пояснювала, що остаточний сценарій ще не затверджений.

Вікторія Ліхута, вчитель Чернігівського колегіуму №11, класний керівник: «Моя відповідь не сподобалась Єві. Вона почала емоційного говорити до мене, я почала відповідати їй. І вийшло так, що ми просто не зрозуміли. Я не коментувала, що це дитятко з інвалідністю, я не коментувала, що це номер якогось не того рівня, у мене взагалі це слово не звучало».

Від цього конфлікту найбільше постраждала Єва. Він дівчини відвернулись її однокласники.

Єва Шестак, випускниця: «Еще недавно выяснилось, что у них существовала отдельная беседа без меня, где они тоже обсуждали меня, обсуждали моего партнера и обсуждали, как мне отомстить на выпускном. То есть облить вином и тому подобное».

Після всіх сварок у ЗМІ та соціальних мережах, батьки Єви та Даніїла прийшли на зустріч до дирекції ліцею. З іншої сторони конфлікту, підтримати вчительку прийшли її учні та їх батьки. Класну керівничку характеризують лише з гарного боку.

Лариса Кантур, мама учениці школи: «Учитель от бога. У нас никогда не было никаких конфликтов, за 7 лет никаких жалоб. У меня ребенок только спасибо скажет».

Юлія Кантур, колишня учениця 11-го ліцею: «Мне кажется, общество слишком скорое на какие-то вердикты и решать судьбу человека: увольнять или нет, из-за того, что какое-то слово неправильно воспринялось. Это всего лишь юношеский максимализм».

Конструктивної розмови у дорослих так і не вийшло. Продовжувались взаємні звинувачення та сварки. Більш мудрими у цій ситуації виявились діти. «Ми готові йти на компроміс. Звісно, не хочемо нікого принижувати і не хочемо, щоб принижували нас. Ми хочемо, щоб наш випускний відбувся і відбувся дуже святково. Ми ні в якому разі нікого не хотіли образити, і зараз нікого не хочемо образити. Ми просимо вибачення у Єви, якщо щось було сказано не так і якщо якісь наші дії її образили».

Розмова закінчилась сльозами і дітей, і вчительки. Єву та Даніїла запросили виступати на випускному, але юні танцюристи вирішили не брати участь у концерті.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Єва Шестак, колегіум №11, скандал, виступ, випускний, Даніїл Гірчук, «Новий Чернігів»

Добавить в: