Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Олександра Гашпара » Як "розпилюються" бюджетні мільйони? На прикладі розчищення Стрижня - дуже просто.

Радио
Радио

Як "розпилюються" бюджетні мільйони? На прикладі розчищення Стрижня - дуже просто.

17 Ноября 2014 08:05   Просмотров: 3405
Метки: стрижень, управління жкг, кривенко, пмк-55, дерибан
Нравится Рейтинг поста: + 3
    Якщо хтось не бачив, або не памятає, як чистили Стрижень на ділянці від проспекту Перемоги до вулиці Київська, то  Сергій Стук якось зафільмував це феєрічне дійство.
      
  Після проведення тих "робіт по розчищенню" ревізори Державної фінансової інспекції зафіксували  порушеннь з боку Управління ЖКГ і ПМК-55 майже  на чверть мільойна гривень. 
     
    Ну а поки тривало розчищення річки з одного боку білого мосту,  по його інший бік, місцеві чиновники і директор ТОВ "Житлобудсервіс" пан Пузан, котрий незаконно зводить свої будинки на березі річки, вже почали будувати плани, як одним влучним пострілом вбити двох зайців.      

   Ось "пролог" цієї історії в сюжеті телеканалу "Дитинець".  
     
 
   Ну звісно, що слова про те, що облаштування набережної біля незаконно зведенних новобудов ТОВ "Житлобудсервіс" буде проводитися за власний кошт підприємства, залишилися лише словами. 

        На даний момент "розчищувальні роботи" котрі проводяться на річці поруч зі зведеними будинками виконуються  не в рамках договору підряду між ТОВ "Житлобудсервіс" з якоюсь будівельною організацією, а на підставі договору  між Управлінням ЖКГ Чернігівської міської ради та  ТОВ "БК "ПМК-55". І дані роботи фінансуються виключно за рахунок бюджетних коштів, а не за рахунок коштів пана Пузана. 
                                     

          "Розчищувальні роботи" не даремно взято в лапки, бо те, що відбувається на ділянці річки від проспекту Перемоги до вулиці Гетьмана Полуботка, поруч з новобудовами - це не роботи з розчищення. Ці роботи провадяться для того, щоб вписати "Пузанівські" будинки у вимоги статті 88 Водного Кодексу України, де для малих річок, таких, як Стрижень  передбачена прибрежна захисна смуга шириною 25 метрів, а будинки, окрім того, що знаходяться на самозахопленній земельній ділянці, вони ще й знаходились би в цій смузі. Але директо "Житлобудсервіс" і міські чиновники вирішили, якщо вони не можуть змінити Закон, то зміна рельєфа і русла річки їм під силу, хоча це суворо заборонено нормою того ж самого Водного Кодексу України, де в статті 80 зазначено, що 
З метою охорони водності малих річок забороняється:
      1) змінювати рельєф басейну річки;
      4) зменшувати природний рослинний покрив і лісистість басейну річки;
      5) розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації;
      6) проводити осушувальні меліоративні роботи на заболочених ділянках та урочищах у верхів'ях річок;
     7) надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та           лінійних  споруд), а також для садівництва та городництва; 
      8) здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в                 ній. 
На фото і відео нижче можна побачити якою була річка на відризку від проспекту Перемоги до вул. Гетьмана Полуботка і якою вона стала після розпочатих "розчищувальних робіт".   Є очевидним, що екосистема річки повністю зруйнована. 
       
                                                           
      
     
                                                     
     
                                                       
    
                                                          
   
   
                                                               
   
                                                             
  
  
  Але мало того, що наші чиновники та забудовники знищують річку увідкриту, то при цьому вони увідкриту крадуть ще і бюджетні кошти. 
  І вдається їм це дуже просто. Як я вже зазначав вище, перевіркою Держфінінспекції в Управлінні ЖКГ міськради, котре було замовником робіт по розчищенню Стрижня на ділянці від проспекту Перемоги до вулиці Київська було виявлено порушень на 254318,88 грн.
   Як ці кошти можна було вкрасти? Дуже легко, адже ніхто не перевіряв скільки було перевезено мулу і куди він вивозився, про що і свідчать результати перевірки фінінспекції .
     Ту ж саму схему ПМК-55 реалізовує й на ділянці від Проспекту Перемоги до Полуботка.
    В судовому рішенні наприклад зазначено, про те, що  "Зустрічною звіркою встановлено завищення вартості виконаних будівельних робіт з розчищення русла р. Стрижень на ділянці від проспекту Перемоги до вул. Київська у м. Чернігові за рахунок: завищення витрат з експлуатації машин та механізмів при перевезенні мулу в кількості 3780 тон на суму 88943,00 грн. ПрАТ «ПМК-55» до зустрічної звірки не були надані первинні документи, що підтверджують перевезення мулу машинами та механізмами в кількості 3780 тон. Надані в судове засідання товарно-транспортні накладні на автомобілі КАМАЗ (д.н.з. НОМЕР_1 водій ОСОБА_5, д.н.з. НОМЕР_3 воді ОСОБА_6, д.н.з. НОМЕР_2 водій ОСОБА_9, д.н.з НОМЕР_4 водій ОСОБА_7, д.н.з. НОМЕР_2 водій ОСОБА_8, д.н.з. НОМЕР_5. водій ОСОБА_10) містять відомості про перевезення мулу, відомості про пункт відправлення, однак пункта відвантаження вантажу не зазначено (а.с. 141-251 Т.1, 1-22 Т.2). Водіям ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_7, ОСОБА_9 - заробітна плата не виплачувалась."
  І ось у суботу я став свідком, як насправді робітниками ПМК-55 перевозиться мул, котрий видобувається з дна річки. 
  До екскаватора підїзджає КАМАЗ, котрий завантажується мулом, але звісно ніхто не контролює яка його вага чи обєм .
   А далі навантажений КАМАЗ відїзджає на 100 метрів, вздовж річки і висипає увесь завантажений мул не лише обратно в річку, а частину ще вивантажує прямо під житловий будинок, поміж залишених "еко-варварами" тополь.
    
                                                              
   
  
                                                    
  Звісно, що в товарно-транспортних накладних і в бухгалтерській документації цей мул виявиться вивезеним на полігон для відходів чи ще кудись подалі, де йом, до речі і має бути місце. 
    Адже якщо хтось з Управління ЖКГ, міської ради чи з боку підрядника скаже, що в цьому немає нічого страшного, я у відповідь попрошу зазирнути того, хто це скаже у 1-ий з пяти томів ТЕО "Поліпшення екологічного стану р. Стрижень у м. Чернігові", де вони можуть подивитися на карті у скількі разів перевищено вміст важких металів та інших сполук у донних відкладах нижче вулиці Київської. Тепер все це "добро" заново буде повертатися в річку, відкладатися в грунт, а також буде насичувати повіттря. 
    Але при цьому слід подякувати особисто Арсенію Яценюку і нашим законотворцям, котрі змінами до бюджету фактично заборонили контролюючим органам перевіряти порушників зі статусом юридичної особи, без погодження такої перевірки урядом. Тож поки людям потрібно дихати не глубоко, поки Кабмін не дозволить екологічним інспекторам вийти на місце і подивитися на результати своєї багаторічної і свдомої бездіяльності. 
   
Добавить в: