Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Блог Олександра Гашпара » "Перша спокуса" новообраних депутатів Чернігівської міської ради.

"Перша спокуса" новообраних депутатів Чернігівської міської ради.

18 Января 2016 13:47   Просмотров: 6139
Метки: раст, флагман, житлокомунсервіс, майстер, атб
Нравится Рейтинг поста: + 1
  "Перша спокуса" , як ви вже напевно здогадались - це земельні питання, які нарешті, на 3 сесії будуть розглядати новообрані депутати Чернігівської міської ради (хоча і не всі депутати є новачками в розгляді таких питань). Але радує те, що серед цих питань, спірних і суспільно - важливих дуже мало, хоча вони і є, на деяких з котрих хотілось би зупинитися. 
       

    Зокрема, доброю новиною є те, що  на розгляд сесії НЕ виносяться питання продовження договорів оренди, термін дії яких сплив ще у вересні минулого року, щодо 7 гектарів кордівського лісопарку "Єврокон Поліссю" і 25 соток цього ж парку "УкрСіверБуду", натомість останній забудовник, в особі заснованого ним товариство «РАСТ» на цій сесії зможе отримати право на зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Чернишевського, 33 (правий беріг Стрижня біля мосту по пр. Перемоги) і там де зараз, знаходиться промисловий майданчик і автомобільна стоянка, може «вирости» нова багатоповерхівка. Добре це чи погано поки не зрозуміло, але така зміна цільового призначення потребує внесення змін до генерального плану м. Чернігова, котрим не передбачено багатоквартирне будівництво на цій ділянці, а таким внесенням, згідно з чинним законодавством мають обов’язково передувати громадські слухання. На чинний Порядок розроблення містобудівної документації не зважав попередній міський голова і депутати попередніх скликань, а от чи будуть зважають на цей порядок новообрані депутати міської ради – є поки що відкритим питанням і відповідь на нього отримаємо на сесії міськради.
   
      Мрія збудувати « vip - реабілітаційний центр» (по тисячі гривень з особи за день перебування в ньому) на березі річки Стрижень, не покидає «фаворита» Олександра Соколова – Віктора Козлова, котрий не став депутатом міської ради від «Нашого Краю», що звісно йому ускладнює вирішення власних бізнесових питань. Питання щодо будівництва так званого «реабілітаційного центру», котрий до речі також не передбачений генеральним планом міста Чернігова, депутати Чернігівської міської ради будуть розглядати вже втретє, адже попередні дві спроби для фірми «Флагман», котра оформлена на родичку директора «Газспецсервісу» і має дуже серйозний статутний капітал (0,0 грн.), не дивлячись на відверте лобіювання цього питання бувшим міським головою, не були вдалими. 
 

Хотілось би сподіватися, що депутати нового скликання також будуть виваженими у питаннях, пов’язаних з наданням і використанням земельних ділянок в межах прибережних захисних смуг річок міста, адже на цій сесії буде розглядатися ще два питання щодо використання земельних ділянок в межах прибережних смуг річок, в котрих фігурує одне і те ж саме приватне підприємство «Майстер», котрому належить ресторан «Колиба», комплекс «Золотий Беріг», а також ганделики без назви на самісінькому березі Десни. Якщо до першого питання, котре стосується поділу земельної ділянки під «Колибою», зауважень в принципі не має, то по другому питанню, щодо поділу земельної ділянки площею понад в 1 гектар в рекреаційній зоні по вулиці Берегова між Стрижнем та затоном Стрижня (хоча скоріш за все, то є затон Десни) зауваження є і стосується воно того, чому ганделики цього «Майстра» і досі стоять менше, аніж за 100 метрів до берега Десни. В свій час обласна СЕС, здається, робила вигляд, що не погоджує відведення цієї земельної ділянки, котра знаходиться в прибережній смузі річки загальнодержавного значення, але після рішення суду першої інстанції, котрим заступниця Добрянського – суддя Кашпур «погодила» цей проект землеустрою, СЕС не спромоглася навіть подати апеляційну скаргу, після чого звісно з’явилися ті незрозумілі ганделики. Після невдалої спроби в 2012 році зменшити площу цієї земельної ділянки рішенням міської ради, в цьому році власник тих ганделиків все ж таки вирішив поділити ту ділянку в передбачений законодавством спосіб, от тільки слід йому задати питання навіщо він хоче її поділити, та й взагалі потрібно ставити питання про законність існування тих споруд на березі Десни, котрих не має бути, згідно з вимогами Водного Кодексу, адже земельна ділянка взагалі надавалась для будівництва об’єктів рекреаційного, а не ресторанного призначення, зокрема обіцялось, що там буде невеличке атракціоне містечко для дітлахів, натомість замість атракціонного містечка там чомусь з’явилися «наливайки».  


    Також, перед прийняттям пункту 97 рішення міської ради «Про затвердження проектів землеустрою фізичним і юридичним особам», депутатам слід би було з’ясувати: чи в захваті будуть мешканці багатоповерхівки на ЗАЗі по проспекту Мира, 261 від того, що зелена зона перед їх будинком перетвориться на будівельний майданчик, де пан Пузан і його «Житлокомунсервіс» збираються зводити багатоповерховий будинок. В проекті рішення «Про поновлення договорів оренди» фігурують пункти, яким планується поновити договори оренди земельних ділянок:
- по проспекту Мира, 180-а (поруч з сервісним центром «Лагрос») пов’язаній з «Полікомбанком» фірмі «Гуадентіс»;
- по вул. Горького, 1 фірмі «Світлиця», засновницею котрої є донька Валентина Мельничука і котра вочевидь чекає розконсервування довгобуду на Валу, адже «коробка» для майбутнього кафе вже давно збудована, а от двері воно поки не відчиняє; 
- по Київському шосе, 1-б, де ніжинський однопартієць заступника міського голови Олександра Кириченка, Ігор Пучка на землях рекреаційного призначення збудував самогонну ресторацію «Губернія».
    Також двом компаніям з офшорними коріннями «Ріал Істейт» та «Істрейт», котрі «ховаються» під більш відомою маркою «АТБ» міська рада планує передати в оренду дві земельні ділянки, одна з котрих знаходиться вже під існуючим магазином «АТБ», поруч з «МакДональдсом», а на іншій, котра розташована між автовокзалом і Привокзальним ринком, тільки планується будівництво нового магазину. 

     

 

     Окрім цього, судячи з проектів земельних рішень Банк «Аваль» чи то вирішив відкрити ще один напрямок діяльності, чи то забрав за борги приміщення магазинів «Продукти» біля стоматологічної поліклініки і «Кварталу» по вул. Пухова і тепер оформив земельні ділянки під цими магазинами на себе. 

   


             

      Ну  і звісно, що проекти земельних рішень не могли оминути два комунальних підприємства міста, одному з котрих, а саме КП "Паркування та ринок" збираються виділити земельну ділянку чи то поруч, чи то під самим "Бірвіллем" , що біля 3-ої полікліники, завдяки чому гектари землі, які знаходяться в постійному користуванні цього підприємства тільки нарощуються, а от чи пропорційно цьому наповнюється бюджет міста не певен. 
      

      А "Дільниці з контролю за благоустроєм" міська рада збирається припинити право постійного користування земельною ділянкою по проспекту Мира, 161, де комунальне підприємство виконувало функцію своєрідної "прокладки" для реалізації не зовсім законної схеми будівництва стоматологічного кабінету. Схема була вдало реалізована завдяки тому, що юристконсультом КП "Дільниця з контролю за благоустроєм" - є дружина заступника голови Деснянського районного суду м. Чернігова, котрий в свою чергу своїм неправосудним рішенням, і навіть не за позовом самого підприємства, звільнив останнє від сплати пайового внеску на розвиток інфраструктури, але це вже буде інша історія. 

       

   Які з цих рішеннь будуть ухвалені, а які будуть відхілені стане відомо 28 січня, коли відбудеться чергова сесія міської ради.  А взагалі дуже хочеться нарешті побачити в дії, кандидатьску обіцянку  Атрошенка про запровадження продажу і передачі в оренду земельних ділянок виключно на конкурсних засадах у вигляді аукціонів. Сподіваюсь, що обіцяного не доведеться чекати 3 роки.
Добавить в: