Мобильная версия сайта Главная страница » Блоги » Олександр Ломако » Про боротьбу з корупцією і відповідальність

Про боротьбу з корупцією і відповідальність

12 Февраля 2009 14:53   Просмотров: 2500
Метки: гриценко, закон, корупція, відповідальність
Вчора профільний Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради підтримав законопроект №3428 від 02.12.2008р. – щодо протидії хабарництву.

В разі прийняття цього документу народними депутатами в Україні стануть значно жорсткішими покарання з хабарі. Якщо коротко, в разі прийняття документу відбудеться наступне:

Якщо державного чиновника, в тому числі представника місцевої влади (чого не було в законі раніше) спіймали за отримання хабара в розмірі $10 тисяч і більше – то він сидітиме в тюрмі 15 років, з конфіскацією майна і без права амністії.

Якщо такий самий злочин вчинить слідчий, прокурор або суддя – то сидітиме в тюрмі довічно, так само з конфіскацією майна і без права амністії.

Жорстко? Так. Виправдано? Безумовно!

Чому? Тому що корупція та хабарництво вже давно являються однією з найголовніших проблем влади і суспільства загалом. Одним з найбільших гальм нормального розвитку підприємництва, нормальної освіти, справедливої влади, чесного правосуддя... Перелік нескінченний.

Абсолютно підтримую вимогу законопроекту про пожиттєве покарання суддів, прокурорів, слідчих. Якщо ми обираємо пожиттєво всіляких "зваричів" та інших колядників та даємо їм недоторканність - хай і в разі порушення присяги і закону сидять теж пожиттєво.

Автори законопроекту пояснюють таку норму так: "На суддях і правоохоронцях лежить особлива відповідальність – надійно тримати мірну шкалу (лінійку) цінностей у суспільстві. Стояти на стражі закону. І коли слідчий, прокурор або суддя, отримуючи хабар, діє всупереч закону – невинного садить за грати, злочинця – звільняє від покарання; коли закриває очі на фінансові і майнові оборудки, внаслідок чого держава втрачає мільйони, а то й мільярди – то це, на мою думку, страшніше, ніж навіть насильницький злочин. Бо вбивається віра десятків мільйонів людей у головне – у закон і справедливість."

Попереджуючи коментарі про те, що даного законопроекту недостатньо для того, щоб побороти негативні явища, про які йдеться. Я чудово розумію, що корупція і хабарництво - системні явища, які не мають простого рецепту вирішення. Дуже глибоко засіла ця проблема, дуже високий рівень "звичаєвої корупції" в суспільстві. Мало прийняти Закон - треба забезпечити його повне, а не вибіркове виконання... Таких зауважень може бути багато. Але ж треба з чогось починати.

Автор законопроекту Анатолій Гриценко пропонує почати з відповідальності. Це має свою логіку. Головне, щоб ця відповідальність була адекватною і незворотною. Для всіх. Представників держави - в першу чергу.
Добавить в: