Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Людмила Озеред розповіла секрети догляду за трояндами в саду

Людмила Озеред розповіла секрети догляду за трояндами в саду

 

У червні на українськиї обійстях масово зацвітають троянди - від мініатюрних до в’юнких, що сягають будівель, та ще й різного кольору - від темної бордових до вишуканих, ніби з краплинами роси. І тільки байдужі не помічають такої неперевершеної краси.У колекції Людмили Озеред із Спаського яких тільки нема троянд! Щойно заходиш до обійстя, попід верандою тебе зустрічають витки рожеві, коралові, темно-бордові, малинові троянди - всього 5 витких кущів. Та ще більше 20 розкішних кущів. Колекція хоч і не велика, але завжди доглянута. Про догляд за трояндами із власного досвіду нам розповіла Людмила Володимирівна.

- Троянди не вибагливі у догляді. Головне все робити вчасно і з любов’ю. Підеш у двір якесь діло робити і не ми­неш троянд, завернеш до них полюбу­ватися і настрій покращиться, - захо­плено каже Людмила Володимирівна.

Років 10 тому мама Людмили Озеред захопилася трояндами. Як на базар - значить кущик троянд везе, а то і не один. По-різному приживалися кві­ти, бувало, пагони шипшини вибива­ли, або купувала червоні, а квітли ро­жеві. Мама агроном і до рослинності - особливий підхід. А тим більш, коли на пенсії, то часу вистачає для улюблених троянд.

Мамине захоплення підхопила дочка Людмила. Вже не купували на базарі, почали по інтернету замовляти із сай­ту «Інтерфлора». Завжди приходили гарні кущики, добре приживалися і ось вже багато років не перероджуються, а навпаки міцніють, стають розкішними - місця їм достатньо.

Щоб трояндами милуватись, потріб­но на зиму їх трішки утеплити. Раніше господині прикривали землею. Але та­кий метод не виправдав себе - троян­ди під землею не дихають і пропада­ють. Тому для себе вирішили підсипа­ти тирсою. Весною розгорнули і під­живили. Навколо куща жінки роблять кола і під корінь поливають настояним коров’яком. Крім цього, перед першим цвітінням обприскують препаратом «Рятувальник троянд», щоб не заводились жучки і не виїдали майбутні бутони, щоб тро­янда рясно цвіла. Надалі теж підживлюють кущі, але вже стимулятором росту.Після цвітіння господині обламують цвіт, так, ка­жуть, троянди квітнуть частіше, за літо 3-4 рази, аж до морозів.

Ніякі квіти так не радують, як королева троянда. Хоч на клумбі у Озередів безліч їх. Старша госпо­диня завжди збирає насіння майорів, чорнобривців і весною рясно насіває. Ще сходять петунії.

Значно поменшало кущів лілій бордових. Їх Людмила Володимирівна розвела стільки, що і про­давала у попередні роки, а минулого роздавала ци­булинки всім бажаючим.

Площа під квітами не велика, здебільшого квітни­ки у дворі. З весни на передньому плані тюльпани, далі троянди і лілії. А пізніше на місці тюльпанів ро­стуть чорнобривці, майори.

Людмила Володимирівна з мамою не забувають і про городину. Ранньою весною висівають на розса­ду помідори, пізніше капусту. Цього року для влас­них потреб висадили більше 150 кущів помідорів. Ними займається і сестра, яка проживає у Сосниці. Обмінюються. Цьогоріч висаджували капусту сор­тів «Українська осінь», «Білосніжка», «Агресор».
Дочка з сім’єю живе у Риботині, там сваха теж за­ймається розсадою, тому беруть мало, - розпові­дає Людмила Володимирівна.
А нині у селі - заготівля сіна. Озереди теж три­мають корівку і велике господарство. Роботи виста­чає. У селі косять по 30 грн за сотку, гребуть вручну. А повернувшись із сінозаготівлі, любуються троян­дами, біля них і перепочинуть. Королева квітів до­дасть нового натхнення.

Олена КУЗЬМЕНКО, «Вісті Сосниччини»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Озеред, троянди, Спаське

Добавить в: