• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Коли вчитель, учні та гітара - одне ціле


Коли вчитель, учні та гітара - одне ціле

«Гітара – немов душа людини, яка передає послання Світу усього через шість струн…» (Beck).

Ці слова є життєвим кредо педагога, вчителя гри на гітарі Андрія Терещенка. Вже понад 25 років він навчає музичному мистецтву всіх, хто прагне пізнати Красу та Чарівність цього інструменту.
Закінчивши Чернігівський педагогічний інститут і отримавши фахову музичну освіту, він залишився працювати на кафедрі музики в якості викладача не тільки музичного інструменту, а й не менш складних інших дисциплін: «Методика музичного виховання», «Теорія музики». Цей дозволило йому професійно орієнтуватись в умовах комлексної якісної педагогічної освіти.Окрім навчання студентів, Андрій Олегович паралельно навчав грі на гітарі дітей у Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва. І, пропрацювавши 20 років на кафедрі (за цей час було також закінчено аспірантуру в НПУ ім.. Драгоманова), ним було прийнято рішенні повністю присвятити себе виключно Гітарі.

Чому саме так? Адже багатьма людьми робота на кафедрі сприймається як поважна та престижна!

Я щиро вдячний цим рокам, проведених в педагогічному університеті. З кафедральними колегами підтримую дружні зв’язки, теплими словами згадую завідуючих О.І. Коваленка та Т.В. Дорошенко. Більш того – тепер кафедра направляє до мене студентів на музичну практику, - розповідає Андрій Олегович. – Але в системі вишів ти є «частинкою» і відповідаєш тільки за свій напрямок викладання. Натомість я прагнув керувати всім процесом навчання людини, аби зрозуміти – чи можу я навчити? Чому і як я можу навчити? Педагог повинен нести чітко окреслену відповідальність перед учнем, батьками та собою.

Але ж для цього треба багато часу, а інколи й нехтування своїми інтересами?
Так, - погоджується Андрій. – Мені довелося повністю відмовитись від частини свого життя, коли я займався проведенням заходів, організацій шоу-програм та інше. Все це – в минулому. І, хоча люди й до сьогодні інколи телефонують, бажаючи побачити мене в якості ведучого, я відмовляю усім. Адже педагогічний процес вимагає певного рівня самовідданості. І робота ніколи не закінчується «на роботі».

Що ви маєте на увазі?
- Справа в тому, що справжній вчитель не тільки навчає. А й навчається. В будь-якому віці. Це не повинні бути «красиві слова з кіно». Тільки за минулий рік вдалось написати й розмістити на профільних педагогічних сайтах ряд статей, за що отримана Подяка. Готуються друковані матеріали.. Брав участь у 15-ти семінарах з відповідними Сертифікатами. Причому не лише в якості слухача, а й доповідача. Мене запрошують оцінювати якість викладання моїх колег з різних куточків України – хоча і в цьому для мене є елемент навчання!
Але головне все ж таки діти. І тут сучасний вчитель немає права стояти осторонь сучасних вимог.


Андрію Олеговичу, але ці слова часто-густо лунають з будь-яких «висот». Якщо не проти, додайте конкретики!
Мені так навіть зручніше. Отже:
Двічі отримана Відзнака Фонду «Україна – діаспора» Української Академії наук у Канаді «За поширення інновацій в освіті Чернігівщини». До речі, отриманий гроші були витрачені на організацію поїздки учнів на конкурс. Нажаль, фестивалі та конкурси з безкоштовною участю в нашій сфері майже не проводяться…
Ще три роки тому, аналізуючи епідеміологічний стан в країні, дійшов висновку, що «карантини» будуть щорічними і, нажаль, стануть сумною нормою для процесу освіти. Тому в Програму діяльності нашого гуртка гри на гітарі були закладені тези (з попередньою апробацією) стосовно можливості дистанційної освіти. А згодом з’явився коронавірус… Тому ми були готові до таких випробувань і вже в перший день карантину навесні наші заняття розпочались і дистанційно, і в повному обсязі! До речі, ця програма стала Переможцем в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури (2018 рік) за художньо-естетичним напрямом позашкільної освіти;

Ми перші в системі позашкільної освіти України під час карантину запровадили та втілили у життя сольні онлайн-концерти в напрямку «гітара». Один з них («електрогітара») дивилось понад 30 000 глядачів мережі YouTube!

Мабуть, ви помітили, що поруч з поняттям «гітара» ми вживаємо й «електрогітара». «Часи – вони змінюються», як співав Боб Ділан. Я ажніяк не можу стояти осторонь музичних запитів молоді. Тому в нас є навчання й на класичній гітарі, й на акомпануючій гітарі (ми, дорослі, називаємо це «грати для себе»), й на електрогітарі. Поступово проводимо роботу над введенням нового інструменту, що набирає популярності – укулеле. Вік учнів в нашій Студії від 10 до 21 року - тож приходьте та обирайте свій інструмент!

Доказом того, що ми на вірному шляху є десятки грамот Лауреатів та Призерів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, що їх отримали та продовжують отримувати учні! Концерти при аншлагах , з грою «наживо» і без усіляких «гостей зі сторони» Я пишаюсь такими вихованцями і щиро вдячний батькам, з якими підтримую постійний зв'язок. Це особливо важливо зараз, коли процес навчання зі зрозумілих причин постійно ускладнюється – гра «через монітор», зрозуміло, ніколи не замінить справжнє спілкування учня та вчителя… Але ми налаштовані лише на позитив та працю!

У 2018-го році Студія «Гра на гітарі» Комунального позашкільного навчального закладу Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва отримала почесне звання «Зразковий художній колектив» системи Міністерства освіти і науки України. Побажаємо успіхів юним музикантам та їх Вчителеві – Андрію Терещенку!

Ігор Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вчитель, гітара, Терещенко

Добавить в: