Жінки народжують в Ічні!

З середини серпня у пологовому відділенні Ічнянської райлікарні нарешті стали приймати планові пологи. Ця довгождана можливість для громади настала після зустрічі ініціативної групи місцевих активістів, яку очолює Ігор Денисенко, майбутніх породіль, небайдужих містян з головним лікарем медзакладу Дмитром Івасюком. «Деснянка» писала про це 16 серпня («Хоч виганяйте, хоч випихайте, а народжуватимемо у своєму пологовому!»).Нагадаємо, керівник лікарні запевняв. що приймати пологи без неонатолога (якого не могли знайти за півтора року) лікарі не мають права. Натомість активісти цитували накази МОЗ, де чітко прописано. що цього фахівця можуть замінити інші медичні працівники - лі-кар-акушер-гінеколог чи акушерка.

Дмитро Івасюк пообіцяв громаді. що лікар-неонатолог. який ще має пройти спеціальні курси, приступить до роботи після Нового року. І саме тоді можна буде народжувати в Ічні. Та п'ять місяців жінки чекати не захотіли. Через тиждень після зустрічі пологове відчинило свої двері.

- Відповіді на всі наші поставлені запитання, чому пологове не працювало стільки часу - півтора року поспіль, ми так і не отримали. - каже ічнянський громадський активіст Євген Зінич. - Чому були змушені наші породіллі їздити по інших пологових будинках Ніжина. Прилук. Чернігова? Виходить: де-факто відділення не функціонувало. а де-юре - працювало. Спочатку 2018 року в Ічні під час екстрених пологів народилося п'ять немовлят...Уявіть, скільки б їх було, якшо тільки за останні два тижні тут з'явилося аж семеро корінних ічнянців. Вони навіть на місці отримали свідоцтва про народження. Ці діти ростимуть і розвиватимуть нашу громаду!

Те. що пологове відділення відчинило двері для майбутніх матусь Ічнянщини, - велика подія для кожного населеного пункту району, кожноі вулиці і будинку. Породіллі не стримують емоцій.

-т Тут чи не щодня народжуються дггки! Яке ж це щастя! - посміхається жінка, яка на світ привела синочка. - Як же добре, що тепер не треба нікуди їхати. Вдома, як кажуть, і спни лікують. Дякую активістам і всій громаді, що відстояли наш пологовий. Умови і ставлення лікарів та акушерів до мам і діток за десятибальною шкалою - десять балів з великим плюсом! У мене були другі пологи, все пройшло чудово. Я дуже задоволена і вдячна лікарям за все.

- Нам тут дуже подобається, - обнімає рожевий конвертик з малям щаслива мама. - Це найкращий пологовий в Україні! А наші лікарі і медсестри - найліпші фахівці! Я народила в Ічні вже другу дівчинку. Чудово, що зберегли відділення, і наші жінки тепер не скитатимуться деінде. Дякую всім!

Під стінами лікарні чекають своїх найрідніших тата, бабусі й дідусі.

- Ну. що я можу сказати?! У мене немає слів, я просто щасливий! - радіє дідусь. - Зараз баба кришитиме салат і буде все сказано за столом. Це у нас перший онук, є ще й дівчинка. Те. що козак народився в Ічні - дуже добре. А планували їхати на Ніжин... Ось я приїхав у лікарню і побачив маля. У вікно показали, дозволили увійти. А до Ніжина нам добиратися недешево Що мені пояснювати, самі знаєте. скільки це коштує. Так що нехай ічнянський пологовий будинок працює і ніколи не думає зупинятися!

Волонтер і активіст В’ячеслав Бабіч згадує народне повір’я і сподівається, що скоро в Україні настане мир:

- Кажуть, якщо народжується більше хлопчиків, то це - до війни, а якщо більше дівчаток - чекайте її закінчення, або перемир'я. В Ічні із 16 серпня у пологовому відділенні народилося шість дівчаток і ось сьогодні (7 вересня) з'явився ще й хлотик! Дай. Бог. усім діткам здоров 'я і. вірю, що незабаром таки закінчиться ця клята війна.

Лариса Галета, "Деснянка" №7 (692) від 15 лютого 2018

Теги: пологове відділення Ічнянської райлікарні, Лариса Галета, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект