Як на долоні

Народний художній колектив Театр танцю «Слов’яни» відомий своєю унікальною творчістю на всю Україну і далеко за її межами! З часів свого заснування, а це – понад два десятки літ, діти зі своїми наставниками – відмінниками освіти України Мариною та Володимиром Дядечками щороку вирушають на гастролі за кордон. Де вже тільки не були, на яких великих сценах не виступали?! Зовсім маленьких і більш дорослих чернігівських танцюристів радо зустрічали Австрія, Угорщина, Німеччина, Франція, Туреччина, Болгарія, Фінляндія, Естонія, Литва, Латвія, Білорусь, Польща…Нинішнього травня колектив підкорював Чехію і повернувся додому з найвищою нагородою – Гран-Прі! Десять днів не пройшли, пролетіли. Побували з екскурсією ще у чотирьох країнах Європи. Показали себе і побачили світ!
Подружжя – Марина та Володимир Дядечки заснували танцювальний колектив «Слов’яни» у 1995 році на базі чернігівської середньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов №1.
– На той час ми були артистами балету Чернігівської обласної філармонії і десь років п’ять паралельно працювали з дітками, – каже пан Володимир. – Повністю ж переключилися, коли пішли на заслужений відпочинок. І вже не полишаємо цю справу майже 25 років.

Нині танцювальний колектив діє при Міському палаці культури. У 2001-му «Слов’янам» присвоїли звання «Зразковий», а у 2012-му – «Народний».

У своїй роботі подружжя хореографів не вбачає нічого особливого, просто кажуть, що цим живуть, а ще вважають, що їхні вихованці найздібніші, найпрацьовитіші і найталановитіші.

– Ми починали з десяти пар, а наразі – це великий потужний колектив, майже сто дітей. Чотири групи, віком від 4 до 17 років, – розповідає пані Марина. – Про концертне вбрання піклуюся я. Закуповую тканину, розробляю ескізи. Перші костюми шила ще за свою зарплату. Вишукувала мереживо, де якісніше і дешевше. У нас є костюми новісінькі, а є й такі, яким стільки, скільки номеру, – 20 років! Вбрання це із добротного ситцю, тоді метр коштував, мо’, гривню. Служить добре, і що важливо – й досі має чудовий вигляд.

Упродовж років колектив надбав аж 18 комплектів костюмів! Найбільше одиниць у номері «Квітка-душа», в якому беруть участь 75 дівчаток (!). У кожної свій наряд!

Як і в житті, керівники танцювального колективу «Слов’яни» все роблять удвох. Вони – і автори, постановники хореографічних номерів, і менеджери, і організатори гастролей.
Керівники кажуть, що одразу бачать, чи є у дитини хист до хореографії. Й перспектива розвитку залежить попервах від батьків, від їхньої організованості.

Серед багатьох колишніх вихованців Марини і Володимира Дядечок – випускники Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря, артисти Національного Заслуженого Академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, Київського національного академічного театру оперети, дехто навіть працює на круїзних лайнерах по всьому світу.

Пані Марина зазначила, що за все своє багаторічне творче життя подружжя якось не наважується на розгорнуте відверте інтерв’ю:

– Ми уникаємо камер і мікрофонів. Прос­то кажемо журналістам, уся наша робота, як на долоні!

Лариса Галета, «Деснянка» №23 (758) від 6 червня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Народний художній колектив Театр танцю «Слов’яни», Лариса Галета, «Деснянка»

Добавить в: