• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Три жінки. Три долі. В одній поетичній строфі»


«Три жінки. Три долі. В одній поетичній строфі»

 

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася непересічна подія - літературно-музичний захід «Три жінки. Три долі. В одній поетичній строфі». Голос поезії. Спокуса скрипки. Відвертість гітари. Правдивість бандури. Долі - у римах, мелодіях, посмішках, словах, мовчанні... Таїну усього цього відкривали чернігівцям три жінки-поетеси Тетяна Череп-Пероганич, Оксана Радушинська та Юлія Григорук. Також на творчу зустріч завітали артисти-волонтери Ольга Безносюк, Юрій Старчевод та Ігор Вилегжанін.Мистецьке дійство об’єднало поетів і музикантів, історію і сучасність. У кожної творчої особистості - власний шлях у літературі і своя дорога в житті. Приїжджі гості музею-заповідника народилися і живуть у різних містах. По-різному реагують на певні речі. Мають свої вподобання і свої табу. У кожного - власні цілі, мрії, траєкторія руху щодо їх досягнення. Утім, попри такі різності, жінки-поетеси звучать, як одна поетична строфа, розповідають про своє, про наше, про життєве...

Поетеси Тетяна Череп-Пероганич (народилася в селі Стара Басань Бобровицького району) з Києва та Оксана Радушинська зі Старокостянтинова, що на Хмельниччині, ініціювали проведення низки літературно-музичних вечорів на теренах України. До творчого кола в Чернігів вони запросили вінничанку Юлію Григорук - бандуристку, теж поетесу. Вона - студентка Київського національного університету культури і мистецтв. Лауреат багатьох Всеукраїнських літературних конкурсів, зокрема Всеукраїнського поетичного вернісажу імені Максима Рильського «Троянди й виноград» і Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило.Кожна з поетес творить Україну - своїми віршами, своїми життєвими позиціями. Авторки декламували свою поезію, виконували музичні твори, і кожна мовила про те, що прагнула донести до слухачів. Кожна відкривала душу - свою, жіночу.

Як зазначила Оксана Радушинська, будь-яка людина в житті - вчитель. І надає саме той урок, який потрібен на даному етапі особистісного розвитку. Колись - через біль. Колись - через пізнання і відкриття себе, світу, інших людей, незнайомих місць.

- Я переконана, ця зустріч залишиться у моїй пам’яті назавжди! Як чудовий день, наповнений позитивними емоціями, спілкуванням з друзями, знайомством з новими місцинами. Дякую подружжю Тетяни і Юрія Пероганичів за пропозицію завітати до Чернігова, аби саме тут, у музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського створити черговий розділ у літописі нашого спільного з Танею мистецького проекту «Три жінки. Три долі. В одній поетичній строфі», - зазначає пані Оксана.Варто сказати, що однією зі складових цього літературно-музичного дійства є його проведення у нетипових «залах» - в арт-галереї, на березі річки біля замку-фортеці чи, як цього вечора, на терасі садиби Коцюбинського.

- Це було атмосферно. Спокійно. Вишукано. Щиро. Гідно. Професійно. Камерно. Власне, епітетів проситься чимало. І всі - ось у такій, достойній площині, - ділиться враженнями Оксана Радушинська.

Поетеси щиро дякують за чудове товариство волонтерам «Творчої сотні» Ігорю Вилегжаніну та Ользі Безносюк, викладачці по класу скрипки дитячої школи мистецтв м. Красилів Хмельницької області.

Тетяна Череп-Пероганич наголосила:


- В Олі мама загинула в АТО, і вона після того теж з виступами їздить туди, грає улюблену неньчину мелодію. А Оксана-візочниця зробила з командою і батьками вже 45 волонтерських поїздок на Схід. Бо дівчата такі, що про себе рідко коли що кажуть, а країна ж має знати своїх героїв! Тому я не мовчу.

Ольга Безносюк відзначена грамотами і подяками обласної влади, а також нагороджена медаллю «За гідність і патріотизм».

Тетяна Череп-Пероганич та Оксана Радушинська вдячні черговій зустрічі з артис-том-волонтером Юрієм Старчеводом, українським виконавцем, автором текстів та музики до пісень власних музичних проектів і пісень інших гуртів та виконавців.

Радіють поетеси, що третьою «жінкою-долею» нинішнього заходу зголосилася стати Юлія Григорук. А ще приємними враженнями в пам’яті для всіх учасників творчої зустрічі залишиться знайомство з працівниками музею-садиби, інтелігентні глядачі, котрі завітали на захід, а по завершенню двогодинної концертної програми ще і ще продовжували спілкування, не бажаючи «випірнути» з атмосфери, яку вдалося тут створити.Тетяна Череп-Пероганич

Поетеса, прозаїк і перекладачка. Авторка 10 книг. Переклала з польської пісні Фридерика Шопена на слова Йозефа Залеського, Зігмунта Красінського та Стефана Вітвицького. Має переклади власних поезій англійською, болгарською та польською мовами.

Упорядниця і співавторка збірки «Материнська молитва. Українки - героям Майдану», 2014. Співзасновниця та головна редакторка мистецького веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА», лауреатка літературної премії імені Івана Кошелівця (2012), дипломантка конкурсу «Коронація слова» (2013, 2017), лауреатка конкурсу імені Леся Мартовича (2014), «Корнійчуковської премії» (2014), премій імені Пантелеймона Куліша (2014), імені Миколи Гоголя «Тріумф», переможниця XIX конкурсу імені Мирона Утриска (2017), лауреатка Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», літературної премії імені Василя Юхимовича (2018), нагороджена медаллю «Івана Мазепи» (2019).

Музична п’єса-монолог «Квітка Цісик. Туга за Україною» Тетяни Череп-Пероганич стала основою тексту театральної вистави - музичного монологу-притчі на одну дію «Я - Квітка». Прем’єра вистави відбулася в жовтні 2017-го на Камерній сцені імені Сергія Данченка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Член Національних спілок України: письменників (з 2014), краєзнавців (з 2012).

Оксана Радушинська


Голова громадської організації «Творча сотня «Рух до перемоги», волонтерка. Член Національних спілок журналістів та письменників України. Авторка майже трьох десятків поетичних і прозових книг для дорослих і дітей. Лауреатка понад півсотні Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів, премій, фестивалів. Кавалер ордена княгині Ольги III ст. Нагороджена відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції», медаллю Міністерства оборони України. Почесна громадянка м. Старокостянтинів.

Лариса Галета, Чернігівська обласна газета «Деснянка» №37 (772), 12 вересня 2019 року, четвер

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: музей Коцюбинського, літературно-музичний захід, «Деснянка», Лариса Галета

Добавить в:
 
 


Центр Комплект