Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Мера Мени Геннадія Примакова і депутата райради Валерія Гайдукевича підозрюють у хабарництві


Мера Мени Геннадія Примакова і депутата райради Валерія Гайдукевича підозрюють у хабарництві

Хабарницький скандал спалахнув минулого тижня в області. 14 липня співробітники СБУ разом з прокурорськими працівниками провели гучне затримання. Ось як про це написано на сайті СБУ: «Співробітники служби безпеки України викрили на хабарництві міського голову Мени та депутата райради. Мер та депутат вимагали у місцевого підприємця тисячу доларів США за сприяння у наданні в оренду земельної ділянки площею один гектар у межах міста. Правоохоронці задокументували, що під час чергової сесії міської ради мер посприяв розгляду та затвердженню питання щодо виготовлення проектно-технічної документації зазначеної ділянки. Депутати також прийняли рішення про скликання позачергової сесії для остаточного розгляду виділення землі в оренду. Співробітники спецслужби спільно з працівниками прокуратури затримали мера та депутата у службових кабінетах після отримання грошей за позитивне вирішення питання. Відкрито кримінальне провадження за ст. 368 (отримання неправомірної вигоди)».Підозрювані міський голова Мени 40-річний Геннадій Примаков та депутат, власник ПП «Менський Аграрник» 46-річний Валерій Гайдукевич. Обидва свого часу приїхали в Мену з Бахмача. Геннадій Примаков після початку АТО активно займався волонтерством. На цій хвилі його і обрали міським головою. Головний радикал міста.

Валерій Гайдукевич відомий тим, що створив у Мені велику (на кілька тисяч голів) свиноферму. Дав людям робочі місця і базу для наукових досліджень. Декілька разів група лікарів Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова на чолі з професором Юрієм Панічкіним проводила досліди на свинях Гайдукевича. Вводили спеціальні мікропристрої у серце без розрізу грудної клітки через артерії і вени. Валерій Володимирович — депутат Менської. райради, керівник районного осередку Радикальної партії Олега Ляшка.Недоброзичливці називають Геннадія Примакова любителем піарити самого себе. Про Валерія Гайдукевича кажуть: жорсткий, грубуватий. Прізвисько Пончик, яке неодноразово зустрічається в Інтернеті у повідомленнях про його затримання, отримав давно, коли був дуже повний.

16 із 25 депутатів Менської міськради підписали звернення до прес-центру СБУ. В ньому спростували оприлюднену інформацію, зокрема, що мер посприяв виготовленню розгляду та затвердженню питання документації про скликання позачергової сесії. Та СБУ інформацію з сайта не зняла.

Кажуть, суть справи така. Колись у Мені був завод продтоварів. Після розпаду Союзу ряду приватизаційних процесів через переуступку боргів Пенсійному фонду за 17 копійок (!) було викуплено частину будівель колишнього заводу. У 2008 році житель Енергодара Запорізької області Олександр Мирошниченко (нині йому 28 років) став власником занедбаних споруд. Йому ще треба було вирішити питання із землею, на якій вони розміщені (гектар). Через довірених осіб він подав заяву до Менської міської ради надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

— Рішення про надання дозволу було прийнято 6 липня на сесії міськради. Того дня розглядалися і були задоволені 33 заяви по землі, — каже 37-річна Окєана Півень, секретар Менської міської ради. — Надання дозволу — це не виділення земельної ділянки, а лише дозвіл на проект. Депутати не могли не надати дозволу на виготовлення проекту, бо це було б нонсенсом. У людини є власність. Вона стоїть на цій землі.

Про який вплив голови мовиться, мені незрозуміло. Сесія проходила не у міськраді, а в будинку культури. Бо на розгляд було винесено суперважливе питання про водогін. В залі були не тільки депутати, місцеві журналісти, а й мешканці міста. У нас 26 обранців. Були присутні 19. На розгляд земельних питань залишилося 16. Вони одноголосно висловилися за задоволення 33-х заяв по землі. До них не було запитань у земельної комісії.

Стосовно позачергової сесії, ніхто такого питання на обговорення не ставив і рішення не приймалося. До речі, про позачерговість. Рада цього скликання почала працювати у листопаді. Ми вже провели десять (!) сесій, в тому числі і позачергові. Адже життєдіяльність міста і розгляд питань окремих громадян потребують своєчасного вирішення.

Гайдукевич: «Люди в масках перескакували паркан»

Тисячу доларів приніс 30-річний Олександр Бондар, довірена особа Мирошниченка. Він із Запорізької області. Саме затримання жваво обговорюють і досі не тільки на Менщині. Про нього з трибуни Верховної Ради розповів нардеп Олег Ляшко.

У прокуратурі повідомили: ще з травня правоохоронці слідкували за мером і депутатом.

— До свинокомплексу Гайдукевича під’їхало багато машин, з них вийшло чоловік 15-17. Частина були в масках, перескочили двометровий паркан. Прибігли до контори. Позабирали у працівників мобілки. Нікого не випускали і не впускали, — розповів один з працівників.

Свою версію подій озвучив у Новозаводському суді Чернігова (вирішувалося питання запобіжного заходу) сам Валерій Гайдукевич. Сказав, що до нього звернулися двоє чоловіків з приводу оренди земельної ділянки, яка межує з його підприємством. Відповів, що нічим допомогти не може. Ще вони цікавилися свинями. У четвер на підприємство Валерія Володимировича прибув один, пізніше дізнався, на прізвище Бондар, начебто за свинями.

— До мене люди приходять лише або купити свиней, або просять допомоги. Інших варіантів не буває. Зайдіть, кажу, в бухгалтерію, проплатіть там і вибирайте свиней. Я вже вийшов з кабінету, чую гул, тупіт. Залетіли спецназівці, кричать: «ви взяли хабар». Але ж я нічого не брав. Бондар кинув гроші головному бухгалтеру. Сукня коротка, тому вони опинилися поміж ніг. Мене заштовхали назад в кабінет і почалося. Головбух окремо від мене написала пояснення, як усе було, і вона підтвердила мої слова.

— Валерію Володимировичу, прокуратура повідомила, що ще з травня «пасли» . Це якось пов’язано з тим, що у ніч на 25 травня вашу «Тойоту Лендкрузер» викрали з-під будинку в центрі Чернігова?

— Було таке. Я приїхав до сина. Він у мене працює юристом-консультантом. Машину вдалося повернути через пару днів. Мені подзвонили і сказали, де її можна знайти, забрати (у селищі Десна. — Авт.).

— На жучки її перевіряли?

— Ні.

Про декілька справжніх причин затримання (на думку самого Гайдукевича) він пообіцяв розповісти згодом. Навіть документи показати.

Хабарні гроші не були мічені, лише переписані номери купюр. Принаймні, я так зрозуміла на суді.

Примаков: «Підрізали біля Дягови»

Менш яскравим було затримання Геннадія Примакова. Він їхав на Чернігів, біля села Дягова Менського району його підрізала машина, зупинили. Повезли у Мену в міськраду.


— Я пішла на обідню перерву на початку чотирнадцятої години. Замкнула двері, — пригадує 28-річна Інна Скляр, заступник міського голови з питань діяльності виконкому. Повернулася без 12 хвилин до чотирнадцятої. Двері відкриті. Подумала, невже голова тут? Геннадій Анатолійович офіційно з понеділка, 11 липня, у відпустці. У п’ятницю, 15 липня, збирався їхати з родиною відпочивати в Одесу. Але то тендер, то інші справи і він виходив на роботу у вівторок, середу, четвер. Дивлюся, у приймальні стоять депутати Юрій Цигипа та Олег Небера, головбух Світлана Солохненко. Двері кабінету мера відчинені. Там голова і кілька людей в цивільному. Один стояв у дверях і нікого туди не впускав.

— Що сталося? — спитала.

— Слідчі дії, — відповіли.

Геннадій Анатолійович був дуже спокійний. Я юрист за освітою, свого часу працювала слідчим. Отож поцікавилася, де адвокат, якщо ідуть слідчі дії. На що мені спочатку відповіли:

— Буде адвокат.

Потім сказали: адвокат не потрібен. Я була ошелешена: коли змінилося законодавство? Намагалася знайти когось із менських адвокатів. Та з різних причин ніхто не приїхав. На столі лежали ключі від автомобіля мера, десь 400-500 гривень і одна 50-доларова купюра.

— Яка слідча дія? — поцікавилася.

— Поки що обшук.

Та санкції суду на обшук не було. Закон допускає отримання її постфактум, але у виключних випадках. Коли людину затримали на місці злочину. Понятих з собою правоохоронці привезли з Чернігова.

Мер продивився протокол обшуку, вніс туди зауваження, що адвоката йому не надали, а понятих привезли з Чернігова. Коли сказали, що будуть загримувати, голова усміхався. Кабінет не опечатували, наручників на нього не одягали. Нині обов’язки міського голови виконує секретар. У мене немає сумнівів щодо авторитетності і порядності міського голови. Люди бачать, що робиться для Мени.

Прокурор просив СІЗО чи мільйон гривень

Геннадій Примаков і Валерій Гайдукевич ніч провели в ізоляторі тимчасового тримання Чернігівського районного відділення поліції.

— Забрали пасок і шнурки. Загалом ставилися добре. Я кілька разів натискав на кнопку, є там така, просив чай. Виспався, — поділився враженнями Примаков.

15 липня у Новозаводському районному суді Чернігова Гайдукевичу і Примакову обирали міру запобіжного заходу. Євген Кожедуб, керівник слідчого відділу прокуратури області, пропонував, щоб і мера, і депутата на час слідства закрили у СІЗО. Як альтернативу хотів заставу мільйон гривень. Як перестороги, що не можна відпускати їх на волю, вказав на належність обох до Радикальної партії Олега Ляшка. Це збурило не тільки групу підтримки з Меншини (людей набралася повна зала), а навіть суддів Ігоря Шипова і Миколу Кузьміна. Репліка Кожедуба, що Гайдукевич відмовляється відповідати на його запитання, посилаючись на 63 статтю Конституції (не давати свідчень проти себе), викликали запитання судді: «А що, у нас статтю 63 відмінили?» Працівники прокуратури не надали аргументованих доказів ризику ухилення від слідства підозрюваних. Судді відпустили затриманих на поруки.

За Валерія Гайдукевича поручилися депутати Верховної ради Олег Купрієнко і Андрій Лозовий. Близько 18 години Гайдукевича на виході з клітки першим зустрів син Максим з дружиною Ольгою, колеги по партії і з Мени.

Геннадія Примакова взяли на поруки три депутати-радикали Олег Купрієнко,Василь Амельченко і Сергій Скуратовський. Весь час на його звільнення чекала дружина Наталія і декілька депутатів Менської міськради. Група підтримки аплодувала, в тому числі і суддям. Обійми, поцілунки.

8.30 вечора. Не встигли прибічники і рідні та журналісти вийти з судової зали, аж тут як тут народний депутат Олег Ляшко. Говорив емоційно про політичну розправу над його однопартійцями, про неподобства діючої влади. Що він майбутній Президент України і що не боїться відкритого стосовно нього кримінального провадження.

Нагадаю, Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом погроз Олега Ляшка прокурору Чернігівщини 39-річному Віктору Носенку. Ляшко по телефону називав його свинюкою, фальсифікатором, хабарником конченим, сволотою. Обіцяв винести його на вилах, запроторити його в тюрму, де він схудне втричі (Носенко повний через стан здоров’я). І вимагав написати заяву про відставку. Кому цікава повна версія, відео є в Інтернеті). «і можеш писати рапорти своєму Луценку дебільному, що Ляшко тобі дзвонив і казав, що ти харя, що ти свиня, що ти хабарник і що тебе в тюрму треба», — кричав він у трубку.

«Плакати треба»

А тим часом Меншиною поповзли чутки, що районне начальство влаштувало банкет з нагоди затримання Гайдукевича і Примакова. Ці чутки пов’язані з тим, що голова Менської райдержадміністрації Валерій Щукін був конкурентом Примакова на посаду мера Мени, але зайняв третє місце. А голова Менської райради Олександр Мисник і голова фракції радикалів у райраді Валерій Гайдукевич ніяк не можуть знайти спільної мови щодо кандидатури заступника голови. Уже вісім місяців ця посада вільна. Розглядали три кандидатури, і жодна не набрала потрібної кількості голосів.

— Розбіжності є, проте, закриваючи сесію 29 червня, я сказав, що буде запропонована кандидатура, яку узгоджуватимемо з кожним депутатом, — сказав Олександр Мисник.

— Правда, що ви відзначали затримання?

— Я ввечері дітей возив на Десну, — обурився Мисник. — Я провів вечір з дружиною. А до цього цілий день був на виїзді на полі, — сказав Щукін.

— Ви радієте, що їх пов’язали?

— Плакати треба. Прикро, що Мена так прозвучала. Раніше ЗМІ говорили про наші здобутки, — відповів Мисник.

Обидва очільники району, вважають, що справа дійде до суду. А ось який вирок буде по ній (обвинувальний чи виправдувальний), прогнозувати не беруться.

Валентина Остерська, "Вісник Ч" №29 (1576) від 21 липня 2016

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хабарництво, Геннадій Примаков, Валерій Гайдукевич, Валентина Остерська, "Вісник Ч"

Добавить в:


ЦентрКомплект