Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сонце встає разом з Валентиною Помаз. Лисички чекають

Сонце встає разом з Валентиною Помаз. Лисички чекають

— Ще днів три тому лисичок у лісі було повно. За 6-7 годин я могла набрати 10-11 кілограмів. Місця знаю. Встаю разом з сонцем. На мопед, і вже о четвертій годині ранку я в лісі, — хвалиться 71-річна Валентина Помаз з міста Семенівки. — Нині дощів немає, спека, і грибів мало. А цьогоріч ціна на них хороша, від 100 до 150 гривень за кілограм дають скупники. В середньому виходить 125 гривень.— Валентино Олексіївно, від чого залежить ціна?

— Від товарного виду. Якщо шапочка білястенька, дорожчі. А якщо напалена сонцем чи підсохла — дешевші. Та й конкуренція між тими, що скуповують. Торік давали по 85 гривень за кіло. Мо’, і зараз де така ціна є. У селах нашої громади чула, що на кількадесят гривень дешевше беруть, ніж у місті.

— Так рано ви в лісі, не боїтеся?

— У ту пору там вже повно людей. Стільки знайомих! Буває, назбираєш чимало, поставиш сумку і навколо ходиш, ніхто не візьме. І мопед я лишаю, вийняла ключ і пішла по лісу.

Брати Володимир та Віктор Теремецькі з села Редьківка на Ріпкинщині теж ходять на тихе полювання.

— Приймають лисички в Губичах по 70 гривень за кілограм, а в Рудні — по 110 гривень. То до Рудні далекувато возити. Минулого року скуповували по 40 гривень, — ділиться 60-річний Володимир Теремецький (ще про Володимира і його пригоди дізнавайтесь за посиланням).

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №25 (1832), 24 червня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валентина Помаз, лисички, Семенівка, гриби, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: