• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Антикорупційний наступ» зупинився на бобровицькому воєнкомі


Радио

«Антикорупційний наступ» зупинився на бобровицькому воєнкомі

Минуло три тижні з часу оприлюднення Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України інформації про затримання районного військового комісара, а віз і нині там.Прізвище підозрюваного, звісно, так ніхто і не оприлюднив. Втім, всі знають, що мова йде про бобровицького воєнкома Олега Олешка. Відомо, що на час слідства його відсторонили від посади. Минуло три тижні, а досі немає інформації про висунення підозри воєнкому та його спільнику. Ще одна цікава деталь, яку ніде не висвітлюють: при обшуку у військкоматі знайшли «липову» печатку Бобровицької міської ради.

Хто гальмує справу?

Дев’ятого липня Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України оприлюднив інформацію про затримання на хабарі одного з військових комісарів Чернігівщини. Той вимагав від місцевої мешканки 1200 доларів США неправомірної вигоди. За цю суму обіцяв владнати питання щодо непризову її сина на строкову військову службу.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області та слідчі слідчого управління обласної поліції, кошти воєнком отримував через посередника у 2 етапи – по 600 доларів США.

Комісару інкримінують злочин, вчинений за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, яким передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернігівська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері. Втім, до цього часу відсутня будь-яка інформація як про висунення підозри воєнкому та його спільнику, так і про обрання для них запобіжних заходів. Відтак складається стійке враження того, що справу намагаються спустити на гальмах.


Як з гусака вода

Бобровиччина – невеликий регіон, але корупційні скандали з тутешніми чиновниками – звична річ. Утім, до цього часу з них – як з гусака вода. Жодного корупціонера так і не покарали. Згадаймо хоча б гучну справу екс-голови Новобасанської громади Володимира Левченка, яка тягнулась роками і яку фактично «розвалили». Аналогічна ситуація з корупційною справою екс-голови Бобровицької райдержадміністрації Миколи Супруна, якого впіймали «на гарячому» з 45 тисячами гривень на руках. І Левченко, і Супрун гуляють на свободі, насміхаючись з української правоохоронної системи та судів. Цього разу «на гарячому» попався районний воєнком. І попався на чому? На тому, щоб за певну винагороду під час неологошеної війни з Росією «відмазати» від виконання священного боргу перед Батьківщиною призовника!

Знайшли печатку. «Липову»!

Але менше з тим! Є ще одна, не менш важка, річ, яку чомусь замовчують слідчі. При обшуку у військкоматі оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України знайшли печатку Бобровицької міської ради. 8 липня Новозаводський районний суд міста Чернігова наклав на неї арешт. У міський раді поставили офіційно до відома суд про те, що дослівно: «печатка «Бобровицька міська рада» Бобровицького району Чернігівської області, вилучена у ході обшуку автомобіля та в ході обшуку комплексу нежитлових будівель Бобровицького районного центру комплектування та соціальної підтримки…, не належить на праві власності Бобровицькій міській раді».


Рішення суду про арешт печатки, яку знайшли у військкоматі

Як повідомив перший заступник міського голови Володимир Данішевський, гербова печатка Бобровицької міськради, якою завіряються всі документи ради, у тому числі фінансові, що є власністю зазначеного органу місцевого самоврядування, наразі зберігається в сейфі адміністративного приміщення міської ради. Відтак до вилученої печатки міська рада не має жодного відношення. В адміністративно-управлінському органі громади висловили припущення, що печатка може бути підробленою. Одним словом, як говорять в середовищі аферистів, печатка є «липовою». Для чого у військкоматі печатка міської ради і які документи нею завіряли, мало б встановити слідство. Однак ми говоримо про правову країну, де за підробку документів садять в тюрму. У випадку ж із Бобровицьким воєнкомом прокуратура навіть не оголосила підозри. Це і є корупційний наступ влади? Чого у такому разі варті гучні заяви генерального прокурора Ірини Венедиктової про трансформацію її відомства в інституцію світового рівня? Вилучені мічені гроші, підроблена печатка офіційного державного органу – що ще потрібно для оголошення підозри? Вбивство людини?

Віталій Назаренко, «Чернігівщина» №30 (848) від 29 липня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиччина, Олешко, хабарництво, антикорупційна, діяльність, резонанс, Назаренко, Чернігівщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект