Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На загальноміській нараді обговорили наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді обговорили наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

 

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.

Внаслідок цієї терористичної атаки загинуло 18 осіб, ще 90 отримали травми різного ступеня, з них 42 зараз знаходяться на стаціонарному лікуванні у медзакладах Чернігова.

Пошкоджено будівлю восьмиповерхового готелю, КНП «Чернігівська центральна районна лікарня», корпус НУ «Чернігівська політехніка», об'єкт КП «Чернігівводоканал», близько 60 транспортних засобів. А також 28 житлових будинків, там переважно повилітали вікна. КП «ЖЕК-10» та волонтери допомогли із їх тимчасовим закриттям OSB-плитами та плівкою.Олександр Ломако зазначив, що міські ЖЕКи мають поновити свої запаси цих будматеріалів, які потрібні для швидкого реагування на можливі аналогічні ситуації в майбутньому.

Зараз представники міжнародних організацій працюють з власниками квартир, допомагатимуть з відновленням вікон. Нагадаємо, що також у місті діє Програма надання часткової компенсації мешканцям з категорії соціально незахищених, понесених на відновлення знищених та пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках.

Один двоповерховий будинок на 16 квартир зараз огороджують парканом. Після візуального огляду цієї будівлі прийнято рішення про відселення мешканців. Буде замовлено обстеження будинку, повідомив в.о. начальника Управління ЖКГ ЧМР Андрій Черненко.

– Одним парканом питання не вирішимо, потрібно більш чітко контролювати ситуацію. Треба попросити Мунварту і поліцію патрулювати там. Існує дуже великий ризик травмувань, – говорить в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Серед пошкодженого міського майна також і дві зупинки громадського транспорту, одна знищена, а в іншій потрібно замінити скло. Стосовно тролейбусних мереж, то пошкодження були незначні. Їх швидко усунули та відновили рух електричного громадського транспорту.

Також пошкоджено заклади освіти: дві школи та два дитсадка.

– Пошкодження попередньо є незначними. Якщо брати по садочкам, то пошкоджено вікна, старі рами. Тобто, там, де було встановлено нові вікна, то вони витримали. І фактично, це підтверджує ще раз те, що бажано робити комплексне відновлення, а не точкове. На сьогодні ми шукаємо для відновлювальних робіт, у першу чергу, позабюджетні кошти, і у є вже певні напрацювання, – повідомив начальник управління освіти ЧМР Василь Білогура.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако вкотре подякував всім, хто допомагав постраждалим і працює над ліквідацією наслідків.

– Всім співробітникам КП «ЖЕК-10», «Муніципальна варта», «АТП-2528», «Шкільне» та тим, хто допомагав постраждалим та ліквідовував наслідки, велика подяка. Всі відпрацювали добре, – сказав Ломако.

А також звернув увагу на минулорічний досвід реагування влади різних рівнів на ракетні атак рф. Після удару по драмтеатру, міська влада займалася ліквідацією наслідків, а обласна виділила фінансову допомогу постраждалим та родинам загиблим.

– Традиційно у нас склалися такі відносини, коли місто бере на себе затрати з відновлення житла та інфраструктури, а область (так в минулому році склалося), обласна адміністрація, брала на себе матеріальну допомогу людям, які постраждали, плюс родинам загиблих. Розумію, що після трагедії 19.08.2023, коли «прилетіло» до драмтеатру, обласним чиновникам дуже хотілося швидше якось згладити відчуття провини – вони за лічені дні прийняли зміни до програми і надали людям матеріальну допомогу (компенсацію з бюджету області), але не має бути подвійних стандартів, там було відчуття провини, тут немає. Тиждень вже пройшов, люди постраждали і там, і тут, якщо там давали підтримку, то, вважаю, і тут треба розглянути і з обласного бюджету надати підтримку. Думаю це було б справедливо, – сказав під час наради в.о. міського голови Чернігова.

Джерело: пресслужба Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада

Добавить в: