Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові планують встановити ще 10 модульних укриттів з автоматичними замками, які відкриватимуться під час тривоги

У Чернігові планують встановити ще 10 модульних укриттів з автоматичними замками, які відкриватимуться під час тривоги

 

У Чернігові планують встановити 10 модульних укриттів з автоматичними замками, які відкриватимуться під час повітряної тривоги та захищатимуть від осколків внаслідок потенційних вибухів. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако на загальноміській нараді 23 квітня.Ломако сказав, що ці укриття мають бути виключно з автоматичними замками та не бути відкритими цілодобово, адже в такому випадку, вони можуть перетворитись на "громадські туалети".

"Я розчарувався у цих модульних укриттях, коли був у Дніпрі, бо вони всередині перетворилися на громадський туалет. До того як встановлювати ці укриття, і у шести вже встановлених, треба зробити там автоматичні замки, які відкриватимуть укриття тільки під час тривоги. Також ці замки треба налаштувати на те, щоб вони працювали й без зв'язку, інтернету та світла, адже за замовчуванням воно працює через мобільний інтернет".

Також в.о. міського голови розповів, за яким принципом працюватимуть ці замки.

"Він відкривається під час тривоги, люди туди заходять безперешкодно. Зсередини двері відкриваються за допомогою натискання на кнопку. Ззовні можна відкривати двері карткою, які будуть у комунальників, які їх прибирають".

Окремо Олександр Ломако запропонував керівникам комунальних ЖЕКів встановити такі автоматичні замки на підвали у будинках, які люди використовують як укриття. За його словами, ціна таких замків дві-три тисячі гривень з річною абонплатою за користування мобільними картками.

Нагадаємо, що у березні 2024 року в Чернігові встановили шість модульних укриттів у різних районах міста. У кожному з них може сховатися від осколків близько десяти людей.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: укриття, нарада, Ломако

Добавить в: