Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Куди варто їхати? Найкращі країни для біженців

Радио
Радио

Куди варто їхати? Найкращі країни для біженців

 

На ютуб-каналі Перша Віза з’явилось відео з рейтингом топ-10 країн, де зможуть знайти прихисток та допомогу українці, які опинились у скрутному становищі через військове вторгнення Росії.На 10-му місці Австрія, кількість біженців - понад 2 тисячі. Фінансових виплат у цій країні для українців очікувати не варто. Для отримання житла по прибуттю потрібно звернутися до центрів гуманітарної допомоги, які надають харчі, медичну допомогу, можливість вакцинуватися та проживання. Австрія надає лише тимчасове житло терміном на 5 днів. Надалі вам доведеться самостійно шукати місце проживання. Можливе працевлаштування, термін перебування до 3 березня 2023-го року. Більшість допомоги надає не уряд, а волонтери.

На 9-му місці Угорщина. Кількість біженців близько 305 тисяч осіб. Фінансові виплати в країні біженцям не здійснюються. Саме Угорщина виступила проти надання захисту українським біженцям в ЄС, тому розраховувати на гостинне прийняття не варто. Якщо вам нема де проживати зупинитися можна у спеціальних центрах для біженців. Працевлаштування можливе відповідно до директиви про тимчасовий захист. Більшість допомоги надають волонтери, уряд надає тимчасовий притулок житло, харчі, також є безкоштовна медична допомога. Проїзд на залізничному транспорті Угорщини і на громадському транспорті Будапешту для українців - безкоштовний.

На 8-му місці Литва. Кількість біженців - близько 23 тисячі осіб. Щодо грошових виплат інформації нема. Відомо, що після перетину кордону для отримання допомоги потрібно зареєструватись на спеціальному сайту фонду, де вказати особисті дані https://stipruskartu.lt/ua/, де зазначити, які допомогу потребуєте. Центр надає допомогу з житлом, пересуванням, гуманітарну та продовольчу. Короткострокове проживання, яке організувала держава можна отримати в реєстраційних пунктах у Вільнюсі, Алітусі або у Маріямполі. Доступною є для українців меддопомога та можливе працевлаштування. Можна безкоштовно їздити потягами.

На 7-му місці Іспанія. Конкретна інформація з приводу грошової допомоги поки невідома. Проте вказано, що українці, які прибули до Іспанії та не мають коштів можуть розраховувати на допомогу від уряду. Уряд має програму підтримки для біженців для задоволення базових потреб: їжі, одягу та психологічної допомоги. Вибір місцяпроживання не передбачений, тому доведеться самостійно шукати житло чи звертатися до волонтерів. Громадяни України можуть працювати як по контракту так і як ФОП. Тимчасовий захист в Іспанії надається строком на 1 рік, з можливістю продовження до 3 років. Медобслуговування надається в рамках діючої програми охорони здоровя, діти до 18 років матимуть право на освіту, на тих самих умовах, що і громадяни Іспанії.

На 6-му місці Нідерланди. В цій країні близько 6 тисяч біженців. Фінансових виплат уряд не здійснює, проте допомагає з житлом, надає медичну допомогу навіть тим, хто не має страховки. Зараз уряд працює над звільненням від дозволу на роботу, щоб біженці могли працювати.

5-те місце - США. Точна кількість біженців з України - невідома. Для того, щоб українцю емігрувати в статусі біженця до США, потрібно пройти дуже довгу і складну процедуру. Для цього треба податися на звичайну туристичну візу, але по ній не можна працювати чи записати дитину до державної школи. Також потрібно, щоб отримати статус біженця пройти співбесіду у консульстві (наприклад, у Польщі, якщо ви знаходитесь там). Проте нещодавно в адміністрації президента США повідомили, що хочуть спростити та прискорити процедуру прийняття українських біженців. Грошова допомога: після прибуття на територію США протягом 30 днів біженцями займається громадська організація Case Worker. Там українці можуть претендувати на матеріальну допомогу в розмірі 400 $ на людину. Також українцям допомагають оформити медичну страховку, отримати талони на харчування, безкоштовно відвідувати курси вивчення англійської мови. Може бути надана допомога з оренди житла та у наданні кредиту. Для українців, які прибули до США до 1 березня 2022 року видається тимчасовий захищений статус на 18 місяців.

4-те місце - Німеччина. Кількість біженців - понад 190 тисяч. Українці можуть претендувати на на соціальну та фінансову допомогу - 367 євро на місяць. По 330 євро, якщо біженець мешкає з чоловіком, або дружиною. Проте, якщо українці мешкають у таборах, або наданих державою приміщення, харчуються не за власний рахунок, то розмір компенсації може бути менший. Біженець подає заяву на соціальну допомогу і вказує наявність грошових коштів, або інших цінних речей, вартістю понад 200 євро. Допомога буде виплачуватись після повного використання власних коштів. Житло: для проживання українцям надають місця в приміщення спортзалів чи гуртожитків. Працевлаштування: щоб працевлаштуватись потрібно отримати дозвіл на роботу у відомстві у справах іноземців. Проте є нюанси, якщо біженець офіційно працює на території Німеччини претендувати на додаткову соціальну допомогу від держави він не може. На днях в німецькому уряді запевнили, що планують спростити умови працевлаштування для українців та надати роботу кожному, хто цього хоче. В Німеччині біженці не можуть претендувати на медичне страхування та повний спектр медичних послуг. Страхування доступне лише для працевлаштованих осіб. Біженцям, які не працюватимуть у соцвідомствах видаватимуть лише ваучери на медпослуги, з якими можна звертатися до лікарів.

3-тє місце - Чехія. Нещодавно уряд Чехії заявив, що не зможе більше прийняти біженців до країни. До Чехії вже прибуло понад 270 тисяч українців. Для порівняння: за весь минулий рік за робочою візою прибуло лише 40 тисяч осіб.
Грошова допомога: біженці з України в Чехії можуть претендувати на місячну фінансову підтримку в розмірі 5 тисяч крон, яка виплачуватиметься протягом півроку. За перший місяць виплата здійснюватиметься автоматично, для подальших виплат потрібно буде написати заяву.
Житло: якщо є потреба, то в центрах допомоги Україні можна отримати безкоштовне соціальне житло. Його нададуть терміном на 1 місяць із можливістю продовження.
Працевлаштування: українці в Чехії можуть без додаткових дозволів, які були обов’язковими до цього працевлаштуватися. Безробітні матимуть підтримку і отримають можливість і надалі отримати роботу за умови реєстрації у бюро з працевлаштування. Також українці можуть отримати медичну допомогу та безкоштовну освіту. Виплачуватиметься медичне страхування, в разі якщо воно не покривається роботодавцем. А за наявності паспорта громадянина України безкоштовним є громадський транспорт та чеська залізниця.

2-ге місце - Канада. В Канаді вже зареєстровано 9 тисяч заявок на прихисток в цій країні. Грошова допомога: розмір фінансової підтримки за житло становить до 490 доларів, харчування до 220 доларів та проїзд до 130-ти в разі, якщо біженець навчається на курсах. Після отримання дозволу на проживання, громадяни україни, які перебувають в Канаді можуть претендувати на виплату в розмірі 5-ти тисяч доларів для перенавчання за новою професією.
Житло: для біженців в Канаді дають житло.
Працевлаштування: є можливість працевлаштування та отримання медичної допомоги. Можна також отримати номер соціальної допомоги та юридичну допомогу. При цьому обовязковою умовою є пошук роботи та відвідування курсів англійської мови. Можна зареєструватися та почати відвідувати школи одразу по прибутті до Канади. Доступною для українців є і вища освіта, але потрібно буде отримати дозвіл на навчання.
Потрапити до Канади непросто. Проте для українців створили спрощену міграційну програму, яка дозволяє перебувати в країні протягом трьох років.

1 місце - Польща. На даний час до Польщі виїхало понад 2 млн. українських громадян. 2 міста вже неспроможні приймати біженців. Грошова допомога: біженці з України мають право на фінансову допомогу, відповідно до законодавства вони отримують одноразову виплату у розмірі 300 злотих на особу. Житло, харчування українцям надається. Працевлаштуватися можна для деяких осіб навіть на за фахом, доступною є медицина та освіта. Для українських діток в деяких містах відкривають школи (також такі школи вже є в наявності). Безкоштовними є курси з вивчення мови. Усі українці з дійсними паспортами мають право на безкоштовний проїзд у потягах Інтерсіті на території Польщі.
Нещодавно прийнятий новий закон, згідно з яким права та можливості українців прирівнюються до прав поляків. Для цього громадянам Українам дозволили отримання польського ідентифікаційного номеру Pesel за спрощеною процедурою. Це дає можливість навіть відкрити власний бізнес. Зараз легально перебувати на території Польщі можна 18 місяців, з можливістю потім продовжити своє перебування.

Зараз понад 30 країн тим чи іншим чином допомагає Україні. В кожній з них є свої відмінності. Інформацію про нюанси в країнах, де приймають українців можна по телефону: +38 098 767 06 06.Джерело: канал «Перша віза»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: біженці

Добавить в:
 
 


Центр Комплект