Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Ічнянщині активно працює Данська рада у справах біженців

На Ічнянщині активно працює Данська рада у справах біженців

 

Організація проводить гуманітарне розмінування, інформує населення щодо ризиків вибухонебезпечних предметів, а також надає правову допомогу. Про деталі такої роботи розповіла Ганна Решетнікова, фахівець проєктів DRC з питань протимінної діяльності.Данська рада у справах біженців (DRC) заснована у 1956 році і наразі є найбільшою міжнародною неуря­довою організацією Данії, що спе­ціалізується на проблемах виму­шеного переміщення. DRC працює
у 40 країнах та має близько 9 000 співробітників по всьому світу.

В Україні організація відновила свою роботу у 2014 році. Наразі DRC розширює свою діяльність у країні, щоб надавати життєво не­обхідну допомогу та реагувати на надзвичайну ситуацію, з якою стикнулось багато людей, які по­страждали від війни.

- Відколи DRC почала займа­тись гуманітарною протимінною діяльністю в Ічнянському регіоні?
- Команди DRC розпочали під­готовчі роботи для проведення гу­манітарної протимінної діяльності на початку травня. Безпосередньо проводити розмінування спеціалі­сти DRC почали з кінця травня, після проходження відповідних тренінгів з відновлення знань та навичок.

- Яка площа Ічнянщини уже розмінована і скільки небезпеч­них знахідок виявили?
- З кінця травня в Ічнянській гро­маді спеціалісти DRC перевірили та очистили від вибухонебезпеч­них предметів майже 14 гектарів землі. За цей час було знайдено 232 вибухонебезпечних предмета, серед них: снаряди різного калі­бру, гранати, елементи вибухової реактивної броні тощо.

- Де саме проводились роботи з розмінування?

- Наприклад, демінери DRC очисти­ли від вибухонебезпечних предметів дорогу, що йде від села Припутні. На початку квітня на цій дорозі сім’я на автомобілі наїхала на міну - батьки загинули, а діти от­римали важкі поранення.
- Після цієї трагедії демінерам було доручено пе­ревірити місцевість.

- Обов’язковою умовою для перевірки та роз­мінування території є наявність необхідного обладнання. Зараз у DRC є все необхідне, щоб працювати у запланованому обсязі. Також демінери регулярно проходять тренінги.

- На чому акцентуєте увагу під час навчань? Кого навчаєте?
- DRC проводить інформування як в онлайн форматі, так і в офлайн. Тобто це проведення інформаційних сесій за допомогою інтернет ре­сурсів чи безпосередні зустрічі з населенням. Сесії проводяться для різних категорій населен­ня: для дітей, підлітків та дорослих. Спеціалісти з інформування розповідають про головні пра­вила поведінки на замінованій території, а також алгоритми дій у разі виявлення боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.
Крім того, зараз ми активно промотуємо розроблені DRC онлайн-курси, які кожен може пройти на сайті stopmina.dk.
Інший напрямок роботи — це підготовка ін­структорів з інформування, тому що це дуже важливо, щоб на місцях були люди, які можуть фахово донести інформацію.- Розкажіть також, як отримати юридичну підтримку від Данської ради у справах бі­женців?
- З кінця лютого DRC надала більше 24 тисяч індивідуальних і групових юридичних консульта­цій в Україні. Це допомога з відновлення втраче­них документів, перетину кордону, поновлення/призначення виплат внутрішньопереміщеним особам, тощо. З будь-якими юридичними пи­таннями люди, які постраждали від війни, мо­жуть звертатись на «гарячу лінію» DRC: 0 800 33 1913 (безкоштовно по Україні).

Також у DRC працює лінія юридичної підтрим­ки для українців, які виїхали за кордон. Можна телефонувати на номер +38 044 333 42 95 - дзвінок реєструється і юристи зателефонують на телефон, з якого був дзвінок. Це дозволяє зробити консультації безкоштовними навіть для тих, хто зараз потребує допомоги за кордоном.

Джерело: газета "Трудова слава" від 06.10.2022, Ніна НАЛИВАЙКО, фото зі сторінки DRC у Фейсбук

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ічня, розмінування, біженці

Добавить в: