Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 7 годин у захисному костюмі, без пиття і вбиральні: як працюють медсестри «ковідного» відділення

7 годин у захисному костюмі, без пиття і вбиральні: як працюють медсестри «ковідного» відділення

До семи годин у захисному костюмі без можливості сходити до вбиральні, поїсти або випити води. Так працюють медичні сестри «ковідного» відділення третьої міської лікарні Чернігова. Вони – перші приходять на виклик пацієнта, слідкують за виконанням призначень лікарів, доглядають та годують пацієнтів. Як медсестри та санітарки справлялися з роботою у найважчі дні з десятками тяжких хворих та чому плакали, коли приходили додому? Репортаж Суспільного до Дня медичної сестри з ковідного відділення.Лариса Безкоровайна – медсестра-анестезистка у «ковідному» відділенні третьої міської лікарні Чернігова. Вона опікується найважчими пацієнтами, адже до пандемії працювала у реанімації.

«Я можу сказати, що робота майже ідентична. Там тяжкі хворі, і тут – тяжкі хворі. Всі потребують уваги…»

Загалом у відділенні зараз працюють 32 медичні сестри та 27 санітарок. Усі – з непрофільних відділень, бо інфекційного у лікарні не було. Перших пацієнтів з коронавірусом тут почали приймати торік у вересні. Тоді на базі терапії, хірургії та неврології розгорнули «ковідне»відділення.

«Не злякалися, не звільнися, не відмовили і всі дружно, все неврологічне відділення, перейшли в COVID. Було всім тяжко, вчитися не було коли. Не було де вчитися», – згадує старша сестра Людмила Бутковська.


Працюють медсестри бригадами подобово. Щойно вдягли захисний костюм та зайшли до «червоної» зони – ані пити, ані їсти, ані скористатися вбиральнею вони вже не можуть. Так триває щонайменше 4 години, доки не вийдуть на перерву до «чистої» зони.

Тетяна Радай – маніпуляційна медсестра: вона виконує всі ін'єкції, призначені лікарями. Підготувати та поставити крапельницю одному пацієнту займає в середньому 10-15 хвилин, це до 6 людей на годину. На сьогодні пацієнтів в неї – 20, однак встигнути їй треба за 2 години. Найтяжчою для Тетяни була минула осінь – часи перепрофілювання.

«Мало того, що в мене було 30 людей своїх, то ще 20 людей до мене поступало протягом 12 годин. І я теж мала виконати всі ін’єкції, набрати кров, всі аналізи зробити», – згадує Тетяна Радай.

Старша сестра Людмила Бутковська пояснює, основна робота з пацієнтом лягає саме на медсестер та санітарок. Вони – перші, хто приходить на виклик пацієнта. Вони слідкують за прийомом ліків та роблять ін'єкції, вони – доглядають за хворими: годують, замінюють постільну білизну, допомагають ходити до вбиральні.

«Я плакала. Коли приходиш додому, і була важка доба, люди помирають… Це дуже важко. Я приходила додому. Мене питають: ну що, як відпрацювала? А я в сльози», – говорить Лариса Безкоровайна.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медсестри, міська лікарня №3, ковідне відділення, UA: Чернігів

Добавить в: