• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У ЗНЗ№7 Чернігова замовчують про нові випадки хворих гепатитом А? Батьки вимагають карантин


У ЗНЗ№7 Чернігова замовчують про нові випадки хворих гепатитом А? Батьки вимагають карантин

До редакції Gorod.cn.ua звернулися стурбовані батьки учнів ЗНЗ№7 з проханням допомогти дізнатися більше подробиць і реальну кількість захворівших на гепатит А. Адже їм цю інформацію ніхто не надає і батьки хвилюються за здоров’я своїх дітей. Вони припускають. Що кількість захворівши значно більше, ніж про це звітують медичні працівники.Нагадаємо, першого учня школи №7 з діагнозом гепатит «А» до інфекційного відділення обласної дитячої лікарні госпіталізували 21 жовтня.- Проблема в тому, що керівництво як школи, так і обласного управління охорони здоров'я Чернігова не дає правдивої інформації батькам про поточну ситуацію з хворими дітьми. Карантин оголосили тільки на 7 днів замість 35. Я побоялася відпустити свою дочку в школу, і як показав час, виявилася права. Ні від директора школи, ні від медсестри школи не можна отримати правдивої інформації. Медсестра школи №7 взагалі відмовляється давати інформацію про те, чи є нові хворі. Цього вівторка, 12 листопада, моя дочка здавала повторний аналіз на гепатити, і інфекціоніст 2-ї дитячої поліклініки клятвено мене запевнила, що 7 листопада був останній хворий, і що з понеділка ми можемо спокійно йти в школу. І яким було моє обурення, коли після обіду мені зателефонувала класний керівник і повідомила, що завтра, тобто 13 листопада всі класи з 1 по 3 разом з батьками зобов'язані підійти в 2 дитячу поліклініку на огляд дітей і здачу аналізу на гепатит, так як в лікарню знову доставлена дитина з другого класу. Ввечері по вайберу між батьків поширилася інформація вже про двох хворих з другого і четвертого класів і про те, що після обіду в школу приїжджала машина дезінфекції з санепідемстанції Я 13 листопада подзвонила після 14.00 в Облздрав, щоб уточнити ситуацію, і мені заявили, що з 07.11. нових хворих немає! А сьогодні 1-3 класи поголовно здавали аналізи. Як так?! Звертаємося до вас, бо не знаємо, що робити. Моя дочка вже три тижні не відвідує школу. А якщо інформація про хворих цього вівторка дітей правдива, то нам треба ще мінімум два тижні сидіти вдома. Директор школи, як і Облздрав приховують від батьків реальну ситуацію з гепатитом в школі, тому побоюючись зараз здоров'я дочки, я змушена не пускати її в школу, - розповідає мама учениці 3 класу ЗНЗ №7 Лілія Кулєба.


- Питання стоїть в тому, що немає жодної правдивої інформації не тільки по школі, а і по Чернігову щодо захворюваності на гепатит А і його розповсюдження. Сьогодні я особисто піду в ОДА і схожу в прокуратуру з цього приводу. Діти хворіють, щодня одне-два захворювання, але учні все одно ходять до школи. Тобто ця гадость може розповсюдитись далі по Чернігові, за межі школи, адже ці діти відвідують різноманітні гуртки і просто їздять в транспорті. Виявляється, що про хворобу знали ще на осінніх канікулах, в середині жовтня, але Управління освіти робило усе, щоб цю подію замовчувати. До речі, багато батьків з нашої школи кажуть, що лікуються самостійно вдома, а не в лікарні. Тому реальна кількість захворівши значно більше і цю інформацію ніхто не збирає. І при усьому цьому школу не закривають на карантин?! Це дуже сильно обурює. Батьки не витримали і вчора ввечері створили ініціативну групу, до якої вже за декілька годин приєдналися більше 130 чоловік. І приєднуються далі. Ми будемо вимагати, щоб зробили карантин у нашому закладі. Ще одна проблема в тому, що батьки бояться водити здорових дітей до школи: частина відвідує школу, частина вимушена її пропускати. Також є інформація, що почали хворіти діти з садочка №39, що розташований поряд з ЗНЗ№7 -, наголошує тато учнів 5 і 8 класів ЗНЗ №7 Олександр Бондарєв.- Однозначно вже давно потрібно було зробити карантин. Треба хоча б на місяць припиняти у школі навчання. Той, який був – всього 4 дні, це дуже мало. Діти продовжують хворіти. У середу, 13 листопада, я особисто бачила біля школи машину санстанції, працівники якої знову обробляли приміщення закладу. Вчора також забрали учня 2-го класу з гепатитом А, який постійно ходив до школи і контактував з іншими дітьми. Моя дитина сидить з 8 жовтня вдома. Спочатку декілька тижнів ми хворіли на ОРЗ, тепер же я сама його не пускаю, бо хвилююся, щоб він не захворів на гепатит. Адже окрім нього в мене є ще двоє дітей, найменшій донечці всього 9 місяців. І таких як я, котрі не водять дітей, бо бояться захворіти, у кожному класі по 3-5 дітей. Також є такий цікавий момент, декілька дітей з нашої школи здали кров на аналіз у дитячій поліклініці, по яким встановили діагноз «Гепатит А». Коли ж вони пішли в приватну клініку і здали там аналізи за 600 гривень, гепатит не підтвердився. Як так? А якби дитину вже почали лікувати? Вчора уся молодша школа знову здавала аналізи. Голодних дітей, як потрібно, повели в поліклініку. Потім відвели на навчання. І навіть не звільнили їх в цей день від навчання. Більшість голодні так і просиділи усі уроки. Найближчі два тижня, я свою дитину до школи пускати не буду, - стурбована мама учня 3 класу Альона Даніч.

За даними ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», станом на 13.11.2019 р. зареєстровано 30 хворих , серед них 25 дітей та 5 дорослих. Хворим встановлено діагноз вірусний гепатит А середнього ступеня тяжкості, підтверджений лабораторно. У 20 хворих діагноз підтверджено імунологічно. Госпіталізовано 26 хворих. Станом на 13.11.2019р. виписано зі стаціонару 11 осіб.

- Станом на 8 годину ранку 15 листопада в інфекційному відділені перебуває 11 дітей з діагнозом вірусний гепатит А, один з них поступив минулої доби. З моменту виявлення останнього хворого знову вираховується інкубаційний період. Карантин не передбачено нормативними актами. Всі заходи, які необхідно – дезінфекція, виявлення хворих, обстеження біохімічне, в ході якого виявляються хворі, в т.ч. і скриті, проводяться. Загальна кількість хворих на вірусний гепатит А зараз складає 32 особи, в т.ч. 6 дорослих, - повідомила журналісту Gorod.cn.ua заступник начальника управління охорони Чернігова здоров'я Ольга Малець.

Gorod.cn.uа

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: карантин, гепатит

Добавить в: