Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівців вчили створювати у Вікіпедії власні матеріали (відео)Чернігівців вчили створювати у Вікіпедії власні матеріали (відео)

Серед користувачів Інтернету мало хто не чув про Вікіпедію, найбільшу онлайн бібліотеку світу. Людям полюбилася вона своєю простотою та доступністю. А найголовніше, редагувати статті може кожен охочий. В рамках вікіфлешмобу присвяченому 12-річчю створення української версії «Вікіпедії», чернігівців вчили створювати в енциклопедії власні якісні матеріали.Жодна паперова енциклопедія не порівняється за кількістю матеріалів з Вікіпедією, їх тут більше 38 мільйонів. Статті створюються різними мовами, пишуть їх добровольці з різних куточків світу. Іноді через некомпетентність дописувачів можна зустріти неякісні матеріали. Однак, вікіпедисти кажуть, такі випадки поодинокі і недостовірна інформація швидко редагується.

Українську версію Вікіпедії поповнюють статтями близько 2 тисяч чоловік. Цієї кількості не завжди достатньо для оперативності вітчизняної онлайн енциклопедії. Нині проводіть чимало різноманітних акцій аби залучати українців до написанні матеріалів.

Микола Приходько, редактор української Вікіпедії:
- У нас професіоналів – академіків дуже високого рівня, доценти, кандидати наук – у загальному відсотку, це мабуть, менше 1%. Взяти, наприклад, хоча б вчителів, учителів близько 100 тисяч, якщо принаймні один із тисячі вчителів буде дописувати, це ще сотня вікіпедистів. Тобто тільки завдяки цим людям, якщо кожен з них буде писати кожен день по статті, то ми стабільно будемо на другому місті в світі.

Українська Вікіпедія має своїх конкурентів, зокрема, це російська версія, яка за об’ємами інформації переважає вітчизняну. Однак, українських дописувачів стає все більше, зокрема, одним із найактивніших є чернігівські вікіпедисти.

У короткостроковій перспективі малоймовірним є те, що українська Вікіпедія на території України може стати популярнішою за російськомовну. Проте її частка поступово збільшується.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вікіпедія, вікіфлешмоб, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект