• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Чернігівщині знайшли ікони в стінах напіврозваленої будівлі


реклама

На Чернігівщині знайшли ікони в стінах напіврозваленої будівлі

Ікони під штукатуркою в стінах – образи 19 сторіччя знайшли жителі села Нові Млини, коли розбирали на дрова стару будівлю. Приміщення до більшовицького перевороту належало багатій родині, потім там розмістили лікарню. Лікарня згоріла 20 років тому і стояла напіврозваленою. У січні почали приводити до ладу центр села. Почали розбирати стару лікарню. В одній із стін під штукатуркою побачили ікони. Зараз жителі села збирають гроші на реставрацію образів.Надія Роєва, староста Новомлинівського старостинського округу розказує: «Я думаю, що це дуже старовинна ікона – десь може 18 століття. Збивалися вони не цвяхами, а збивалися вони на планочках».

Крім цієї в Новомлинівському старостаті стоять ще декілька ікон. Ще є зображення хрестів, нанесені на дошки, ймовірно, з позолотою.

В середині січня ікони дістали зі стіни старої будівлі, коли почали прибирати центр села. Будівля слугувала лікарнею за радянських часів. 20 років тому дах і частину стін знищила пожежа.

«Стали розбирати і возити всі дрова в лікарню для опалення. Були і перегородки між палатами і між ними одна ікона. Потім знайшли цілу перегородку з дощечок. На них були частини ликів святих та частини, ймовірно, іконостасу», – каже староста села.

Про те, що у стінах могли бути ікони, знала медсестра Тетяна Перебинос. Вона починала працювати, коли сільська лікарня розміщувалася у цій будівлі. На її чергуванні побачила, як пацієнт молиться перед стіною.

«Спочатку мені стало не по собі, я вийшла з палати. Бо старий пацієнт, вже йому було більше 90 років. Думаю, щось сталося. Але ж уколи треба робити. Заходжу знову, він і каже: «Дитино, не лякайся, я тобі розкажу – тут простінок з Миколаївської церкви».

Це був священик. Зараз у селі живе його син. У нього єдине фото батька, про якого знає мало, бо того за віру репресували комуністи. І десять років його батько відсидів у Сибіру. Іван каже, що старі ікони з Миколаївської дерев’яної церкви, яку розвалили ті ж комуністи. Зараз там пустир.

Поряд з пустирем і живе Іван Погорілий – в будинку, який збудував ще його прадід.

Іван Погорілий, житель села Нові Млини каже, що там був цвинтар. А церква була на цвинтарі. Десь 1944 року розвалили. Такі були активісти.

У себе на подвір’ях та городах місцеві досі знаходять рештки церкви.

Місце, де стояла колгоспна комора, також була збудована з залишків цієї церкви. Сама комора згоріла. Залишились кам’яні та мармурові надгробки з церковного цвинтаря. Вони слугували коморі за фундамент.

Про історію церкви жителі села заговорили саме завдяки знайденим іконам в стінах лікарні.

Після розголосу про знахідку старості села телефонували з музею, щоб їм передали ікони. Жителі села не хочуть віддавати ікони музею.

«Ну хоч би знайти реставратора. Ми б тоді передали у нашу церкву. Наша пам’ять повинна бути у нас», – кажуть місцеві жителі.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ікона, образи, село Нові Млини, стара лікарня, Надія Роєва, UA: Чернігів

Добавить в: