Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Хасиди на кордоні: яка ситуація в Нових Яриловичах на Чернігівщині


Хасиди на кордоні: яка ситуація в Нових Яриловичах на Чернігівщині

Близько 700 хасидів стоять на нейтральній території між Україною і Білоруссю біля пункту пропуску Нові Яриловичі. Паломники з різних країн хочуть потрапити до Умані на святкування юдейського нового року, що відбудеться цієї п’ятниці. Українські прикордонники їх не пускають – все через обмеження на в’їзд іноземців.10-та ранку. Пункт пропуску Нові Яриловичі. За 700 метрів звідси на червоній лінії розмежування між Україною і Білоруссю стоїть близько 700 хасидів. Всі вони хочуть перетнути кордон аби потрапити до Умані.

На кордоні вони з учорашнього вечора. Там в очікуванні вже розклали намети і розвели багаття.


Перетнути кордон вони не можуть через карантинні обмеження в Україні їх Кабмін ввів ще 28 серпня. 14 серпня ввечері тут був голова прикордонної служби України Сергій Дейнеко, який каже, хасиди знали, що кордон буде зачинений.

Хасиди нейтральну територію не залишили. Вночі українські прикордонники принесли хасидам поїсти. Ті відреагували на їжу танцями і піснями.

Конфліктів і провокацій зі сторони хасидів поки не було.

Що відомо:
  • Приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана. Прикордонники стримували паломників на КПП у Чернігівській області разом з поліцією та Нацгвардією, а потім тимчасово обмежили рух транспорту та громадян у пункті пропуску "Нові Яриловичі".
  • Українські прикордонники тимчасово обмежили рух транспорту та громадян у пункті пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні України та Білорусі в Чернігівській області. Правоохоронці намагаються не допустити незаконного перетину держкордону групами хасидів.
  • Прикордонники прогнозують прибуття ще тисячі хасидів до кордону з боку Білорусі на Чернігівщині, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана. Крім цього, очікується прибуття до 700 осіб на Житомирщині та близько 1,5 тисячі осіб на Волині. Міністерство закордонних справ просить Білорусь не оформляти хасидів на виїзд в Україну.
  • Голова Об'єднаної єврейської громади України Міхаель Ткач позитивно оцінив позицію України щодо обмежень паломництва хасидів до Умані через карантин. За його словами, про обмеження допуску паломників уряд України попередив їх заздалегідь.
  • У пункті пропуску Нові Яриловичі на Чернігівщині українські прикордонники затримали громадянина Ізраїлю, який спробував незаконно перетнути кордон. Йому заборонили в’їзд до України терміном на 5 років.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хасиди, кордон, Нові Яриловичі, Умань, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект