• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Півтори тисячі хасидів хочуть потрапити в Україну з Білорусі. На КПП виведено Нацгвардію


Півтори тисячі хасидів хочуть потрапити в Україну з Білорусі. На КПП виведено Нацгвардію

Приблизно півтори тисячі хасидів прибули у прикордонні з Україною території Білорусі, аби потрапити до Умані на святкування Рош-га-Шана. Українські прикордонники стримують паломників на КПП у Чернігівській області разом з поліцією та Нацгвардією.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ."В одному з пунктів пропуску в межах Чернігівської області фіксується прибуття груп іноземних громадян, які попри обмеження в’їзду намагаються потрапити в Україну. Голова ДПСУ Сергій Дейнеко зустрівся з представниками іноземців та довів вимоги Постанови КМУ, щодо обмеження в’їзду іноземців. Наразі ДПСУ залучила резерви відомства та організувала взаємодію з підрозділами Національної поліції та Національної гвардії України. Ситуація залишається контрольованою", – розповіли в ДПСУ.


Сергій Дейнеко веде переговори із паломниками-хасидами


Згідно з повідомленням ДПСУ, з представниками паломників зустрівся голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнекою. Він нагадав, що після запровадження урядом обмежень на допуск в Україну іноземців, кордон із Білоруссю охороняється в посиленому режимі "з метою недопущення провокацій та запобігання незаконному проникненню в Україну груп іноземців.

"Голова відомства чітко наголосив на недопущенні порушення кордону іноземцями, адже вони нестимуть за це відповідальність, а прикордонники не допустять спроб порушення кордону", - наголосили у ДПСУ.

Як повідомляє білоруське видання БЕЛТА, загалом на території прикордонних з Україною районів Білорусі зараз перебувають близько 1,5 тисячі паломників-хасидів.


Нацгвардійці на прикордонному пункті


"За наявною в Держприкордонкомітеті інформації, на території прикордонних з Україною районів знаходяться понад 1,5 тисячі євреїв-хасидів, які планували потрапити в сусідню державу в зв'язку зі святкуванням 19 вересня Нового року за іудейським календарем. З білоруської сторони перетин кордону на виїзд з країни не обмежений", – зазначається у повідомленні.

У відповідь на звернення Суспільного, 15 вересня прокоментувати ситуацію пообіцяв голова Об'єднаної єврейської громади України Михаєль Ткач.

Що відомо

  • Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного, однак уряди України та Ізраїлю закликали хасидів не їхати цього року до Умані на святкування Нового року з огляду на пандемію. Щороку до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн.
  • 26 серпня Кабінет міністрів заборонив в'їзд іноземців з 29 серпня по 28 листопада. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на засіданні, що 27 серпня комісія з питань техногенної безпеки розгляне заборону масових заходів в Умані в вересні, приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана буде суттєво обмежено.
  • 28 серпня Жителі Умані намагались завадити хасидам в’їхати у місто, сталася сутичка

UA: Чернігів. Фото: ДПСУ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: хасиди, кордон, КПП, Нацгвардія, прикордонники, Рош-га-Шана

Добавить в: