• Брухт ДальнобойСервис


таке...

6 Февраля 2010 06:55   Просмотров: 2345
Метки: вибори, тимошенко, янукович, гриценко, мораль
1) Хтось може собі уявити, навіть теоретично, що приміром у Литві, Чехії чи Словаччині (не кажу вже про Францію, Велику Британію, ФРН чи США), відчуваючи загрозу програшу у другому турі, один із кандидатів на пост глави держави міг би дати команду, щоб його члени виборчих комісій покинули дільниці і зірвали голосування? Відповідь очевидна – ні.

2) Хтось може собі уявити, щоб у тих же країнах відправлений парламентом у відставку міністр через пару годин вніс подання для призначення самого себе першим заступником міністра і Уряд своїм рішенням залишив цю людину на посту керівника відомства? Ні.

3) Хтось може собі уявити, щоб високі посадові особи, до того ж у судовій гілці влади, порушуючи норми Конституції, роками залишалися на своїх посадах після перевищення ними граничного віку? Ні.

4) Хтось може собі уявити, щоб народний депутат, якому Конституцією заборонено суміщати посаду у виконавчій гілці влади, сидів на двох кріслах, ігноруючи конституційні норми прямої дії та ігнорував рішення судів? Ні.

5) Хтось може собі уявити, щоб Президент з року в рік приймав десятки однотипних незаконних рішень, блокуючи роботу Уряду або здійснюючи незаконні кадрові призначення, при цьому кожного разу порушуючи норми Конституції? І щоб це йому, гаранту дотримання Конституції, сходило з рук? Ні.

Чому ні? А тому в демократичних державах навіть у середовищі політиків, яких там жартівливо-серйозно називають political animals – політичними тваринами, все ж таки дотримуються певних норм Відповідальності і Моралі.

Ці норми неможливо до деталей виписати в законах. Як неможливо до букви виписати, приміром, податкове законодавство, щоб кмітливий підприємець не знайшов у ньому прогалин і не приховав частини свого прибутку.

Навіть найкращі і найдосвідченіші юристи, які пишуть конституції і закони, не зможуть вирішити за нас усіх проблем, причини яких значною мірою лежать в іншій площині – Відповідальності, Моралі, Культури, Традиції, Права, Обов’язку, Порядності і Честі. Людини, Громадянина і Держави. Як би пафосно не звучали давно забуті багатьма ці, насправді, дуже важливі і значимі слова.

P.S. А тепер спробуймо кожен сам собі дати чесні відповіді на кілька питань. Відчуваючи, що програє на виборах, чи могла б Юлія Тимошенко відкликати своїх представників у виборчих комісіях на Сході і Півдні? Чи пішов би на такий крок Віктор Янукович у Центрі і на Заході? Чи пішли б на зрив засідань ОВК або ЦВК через своїх представників, щоб отримати переваги в підсумковому результаті? Чи вдалися б до тиску на суди чи прокуратуру задля прийняття вигідного для себе рішення? Чи пішли б на штучне підвищення явки виборців у вигідних для себе регіонах? Чи вдалися б до підкупу суддів або членів комісій задля отримання бажаного результату? Так отож…

Україні потрібна Відповідальна і Моральна влада. А не просто влада, яка готова рватися до крісел за будь-яку ціну, обіцяючи нам ПОТІМ стати відповідальною і моральною. Без цього Україні буде важко пережити нинішній, переломний етап, уникнути масштабних конфліктів і потрясінь. А для цього суспільство повинно змусити political animals дотримуватися спочатку етичних норм тваринного світу, а потім – норм відповідальної і моральної людської поведінки. Сьогодні цього не трапиться. Завтра теж. Шлях буде довшим. Але ніхто інший за нас цього не зробить. Думаймо, як пройти цей шлях якомога швидше. І з мінімальними втратами.

Передрук блогу Анатолія Гриценко з його персонального сайту

P.P.S. Кілька слів від себе. Пропоную задуматися, після 17 лютого при варіанті а) Янукович Президент і варіанті б) Тимошенко Президент, може статися так, що пункти 1-5 та їм подібні, наведені в матеріалі стануть такими же дикими для України, як для розвинених демократичних країн? Моя відповідь очевидна - на жаль, ні. Після 7 лютого суттєво нічого не зміниться... Як за варіанту а), так і за варіанту б).
 
Добавить в:
 
 


Центр Комплект