• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Чернігівські сироїди розповідають про здорове харчуваня


Чернігівські сироїди розповідають про здорове харчуваня

Сироїдіння, або сироїдство - одна із систем здорового харчування, які останнім часом набувають зростаючої популярності. Подальший розвиток вегетаріанства, сироїдіння зовсім не полягає у вживанні різноманітних сирів за обідом, як міг хтось подумати. Натомість, згідно з даною дієтою, їжу необхідно вживати без будь якої термічної обробки, у сирому вигляді. 
Минулого тижня, 10 жовтня, у Чернігові відбулася перша зустріч-конференція сироїдів та вегетаріанців нашого міста. Як виявилося, таких у нас досить багато, на зустрічі присутніми було більше 30 чоловік, причому деякі з них - сироїди та вегетаріанці із досвідом більше 5, і навіть більше 20 років! Журналісти gorod.cn.ua зустрілися із організаторами зустрічі та активними учасниками руху у нашому місті, щоб розповісти читачам порталу, що ж таке сироїдська дієта, і з чим її, власне, їдять.

Мотиви переходу на сироїдіння у його послідовників різні, але практикуючі одностайні в тому, що цей рух не є якоюсь сектою, релігією, чи догмою. Для того, щоб бути сироїдом, не потрібно приймати якогось вчення або слідкувати строго прописаному набору правил. Саме знання того, що дана система є корисною для здоров’я, і практична перевірка даного факту на власному досвіді, є достатньою мотивацією. Сироїди зі стажем кажуть, що відчуття легкості та енергійності в організмі, яке є у них, не сплутаєш ні з чим, та навіть і новачки у цій системі погоджуються - так ти можеш більше. Навіть необхідна кількість сну, необхідна для повного відновлення сил організму, зменшується, а прокидання кожного ранку є бадьорим.
Сироїди не відмовляються від вживання у побуті речей тваринного походження, наприклад, того ж одягу зі шкіри чи хутра, як це роблять з етичних причин вегани. Для них все має виключно практичне значення.

Людям, які хочуть спробувати сироїдіння, краще починати все дуже поступово, не навантажуючи організм і не піддаючи його надмірному стресові, - ділиться досвідом Вадим Трофімов, вегетаріанець з багаторічним стажем, що також періодично пробує сироїдіння. - Різка зміна дієти є серйозним навантаженням як на наші органи, так і на психіку. І навіть якщо це дуже корисна дієта, але перед цим Ви харчувалися абсолютно по-іншому, перехід на неї може спричинити небажані наслідки. Тому рекомендованим переходом до сироїдіння вважається спочатку відмова від м’яса, далі від риби та яєць, потім від дріжджових продуктів, від складних рецептів, ну і насамкінець від взагалі традиційної вегетаріанської термічно обробленої їжі. Цей процес може йти і декілька місяців, і  протягом даного часу у людини не тільки поступово очищається організм та складаються нові звички щодо харчування, але і формується смак до сирої їжі, перехід на нову дієту відбувається без стресу, і вигляд та запах звичної їжі уже не викликає бажання її тут же скуштувати.

- У сироїдів з часом розвивається підвищена чутливість до потреб свого організму. Тобто, людина починає харчуватися не по графіку, чи якимось таблицям із правильним раціоном, а прислухаючись до своїх внутрішніх відчуттів. Тобто по принципу "хочеться - не хочеться". Це ж не релігія, коли тобі щось там заборонено. Просто не хочеться. Якщо сироїдіння дає бадьорість та енергійність - чому б цим не користатися.

Силенок Вікторія із Єдиного центру свідомого розвитку людини тільки почала пробувати сироїдіння, і поки що не перейшла на нього остаточно, пробуючи поки що вегетаріанство. Вона впевнена у тому, що це корисна і здорова система, але сумнівається у тому, щоб нав’язувати ї людям. "До вегетаріанства, сироїдіння і т.п. люди мають приходити свідомо, - каже Вікторія. - Пропагандою і нав’язуванням своєї думки тут мало що зробиш". Саме тому сироїди і не розповідають про те, як страшно чи шкідливо їсти звичну їжу. Натомість всім зацікавленим, хто хоче спробувати, але боїться з якихось причин, рекомендується просто спробувати дану дієту хоча б на місяць-півтора, і прислухатися до своїх відчуттів, помітити, чи відбулися зміни у організмі, і в чому вони полягали. А зустрічі із однодумцями дають можливість познайомитися із людьми, які давно в цій темі, і можуть не тільки допомогти порадою чи рецептом, а своїм прикладом показати - сироїди не помирають від виснаження, вони бадьорі духом, і у них повно енергії жити і працювати, як і у "звичайних" людей.

Алла зі своїми двома дітьми, донькою та сином,на сироїдінні уже майже два роки, і поки що нічого міняти у харчуванні не збираються. Якщо дитину привчати до корисної дієти з малого віку, - розповідає мама, - то вони автоматично випрацьовують смак до корисної їжі, і надалі вже якихось хімічних чіпсів або смаженого  м’яса їм і самим не захочеться. Просто спробувавши шматочок, вони відкладуть цю їжу в бік, бо їм буде не смачно. Ну а зміни в організмі відчуваються майже одразу.

Алла Бояркіна, Вадим Трофімов, Вікторія Силенок, Юлія Максимець

На фото зліва направо: Алла Бояркіна, Вадим Трофімов, Вікторія Силенок, Юлія Максимець

- Ми ж сироїди не від того, що хворіємо, а навпаки - для того, щоб не хворіти. Тобто - я з дітьми перейшла на цю систему не від якихось хвороб. Але на здоров’ї результат тут же відбився. Наприклад, у моєї доньки раніше часто боліла голова, а з того часу як вона перейшла на сироїдіння, мені навіть важко пригадати, коли це останній раз траплялося. Звичайно, це може трапитися, але настільки рідко, що навіть не пригадується.

У Юлії дитині взагалі півтора роки, і вона теж уже - сироїдка вже не перший місяць. Мама з татом, звичайно,  також дотримуються такої ж дієти, підтримуючи і мотивуючи одне одного.

- Взагалі, коли людина вживає живу їжу (так сироїди називають не оброблену термічно їжу), їй легше переходити на якісь духовні рівні. Можливо, для когось це звучить парадоксально, але їжа також пов’язана з душею, і коли вона жива, то і душі легше. На фізичному плані підвищується витривалість, а якщо, наприклад, необхідно багато працювати і мало спати, для цього є сили, і не треба себе приводити в норму, наприклад, чашечкою кави абощо. До речі, каву я не п’ю взагалі, як і звичайний чай. Його заміняю натуральними чаями з трав.

Для підтримання в собі високої мотивації важливе спілкування із однодумцями та обмін досвідом. Якщо ж той, хто практикує сироїдіння, живе з членами родини, які не поділяють його поглядів на харчування, доводиться тратити додаткову енергію. Наприклад, у Алли бабуся основним джерелом здоров’я для людини вважає аптеку, і чекає-не дочекається, коли ж її донька із внуками стануть знову "нормально харчуватися":
- Бабуся у нас не розуміє, як  у людини може бути від сирих продуктів здоров’я, - розповідає Алла з іронічною посмішкою. - При цьому очевидні зміни у розвитку та здоров’ї дітей вона помічає, але чомусь ніяк не може пов’язати цей факт із дієтою. 

Для тих сироїдів, які мають дітей, проблемою є централізоване харчування у школах та дитячих садках. Добре, коли трапляються адекватні викладачі та вихователі, і можна поговорити з ними та пояснити, що твоя дитина харчується по своїй системі, тому шкільні макарони з котлетою їй не підходять, вона буде брати з собою їжу з дому. Але ж є такі вихователі, які стоятимуть над дитиною зі словами: "Поки не з’їси все, не встанеш зі столу". Тому нагальним питанням для чернігівської невеличкої спільноти сироїдів та вегетаріанців є організація власного дитячого садка із персоналом, який буде розуміти їх потреби, і допомагати дітям, а не спричиняти додаткових проблем.

Тих, хто боїться, що сироїдська дієта може бути занадто дорогою, практикуючи сироїди запевняють в один голос: зовсім навпаки, інколи це може бути навіть дешевше, і в будь якому випадку не дорожче, ніж традиційна дієта. При порівнянні цін на м’ясо, яйця та рибу із цінами на моркву, яблука чи морську капусту виходить так, що багато наших українських сироїдських продуктів коштують не так і дорого. Звичайно, ціни на імпортовані фрукти можуть кусатися, і сироїдам доводиться докладати деяких зусиль для оптимізації бюджету. Але врешті-решт повноцінне харчування, що дає всі необхідні речовини організму, цілком можливо навіть у Чернігові, де на перший погляд навіть звичайному вегетаріанцю може інколи бути важко знаходити всі необхідні продукти, і бюджет такої дієти буде приблизно такий же, як і на "звичайну" їжу.

Чим же харчуються наші сироїди? По перше, це будь-які фрукти, овочі та зелень, які міняються в залежності від сезону, щоб не тратити додаткові гроші на несезонні дорогі покупки. В сезон можна назбирати чи купити ягід і заморозити їх, а потім всю зиму харчуватися вітамінами. Зелень на зиму добре заміняється морською капустою. По друге -  горіхи та сухофрукти. До речі, крупи сироїди теж вживають із задоволенням, проте не варять їх традиційним способом, а просто замочують у холодній воді. Наприклад, Вікторія Силенок віддає перевагу зеленій гречці. Це довше, зате всі корисні речовини при такому замочуванні зберігаються. Любителям грибів можна їсти сирі шампіньйони. Із солодкого - мед. Для дітей дуже рекомендується кунжутне молоко. Для підвищення імунітету можна купувати у аптеці водорості спіруліну, багату на вітамін В12.

Сироїдський рух у нашій країні набуває популярності. Якщо, наприклад, пару років тому на зустрічі послідовників цієї дієти у Чернігові не збиралося й десятка учасників, зараз ці цифри виросли у кілька разів. До речі, сироїдіння, на думку деяких його послідовників,  - це тільки один із щаблів на шляху до майже повної відмови від їжі і переходу до так званого праноїдіння, тобто харчування сонячною енергією. Так, на зустрічі 10 жовтня була присутня жінка, яка до місяця може не вживати ніякої їжі взагалі, поповнюючи лише запаси води, при цьому не втрачаючи активності.
Можна прочитати безліч книжок по здоровому харчуванню або передивитися сотні мегабайт відео на youtube, але живого спілкування це не замінить. Тому якщо вам цікаво поспілкуватися із прихильниками сироїдіння у Чернігові - наводимо контакти Вікторії Силенок:

https://vk.com/v.silenok

т. 093-897-52-69

Познайомитися із фотографіями з першої чернігівської зустрічі вегетаріанців та сироїдів можна за посиланням.

У найближчих планах сироїдів - проведення програми очистки організму для вегетаріанців та сироїдів, а також організація зустрічей на регулярній основі для тих, хто прагне до здорового харчування. 

Богдан Гуляй

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сироїди, вегетеріанці, Силенок Вікторія, Богдан Гуляй

Добавить в:


Центр Комплект