• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Фестиваль Зелена сцена знову запрошує чернігівців


Фестиваль Зелена сцена знову запрошує чернігівців

Зелена сцена у Чернігові стартувала вчетверте. І хоча, за старою традицією, відкриття сезону знову проходило у супроводі дощу та вітру, небесні негаразди не змогли завадити чернігівцям насолодитися справжнім французьким шансоном, прогулятися та подихати свіжим повітрям на алеї майстрів чи насолодитися новим гарним кіно під вечір.Зголодніла за цікавими подіями публіка охоче тягнеться до Валу, на майданчик перед Художнім музеєм. Саме тут цієї п’ятниці відбувається відкриття Зеленої сцени-2015, яку вирішено перенести подалі від потенційної негоди. Волонтери фестивалю мужньо борються з вітром, який намагається завалити новенькі, куплені завдяки старанням чернігівців виставочні стенди. Майстрині розкладають на столиках свої вироби та рукоділля. Звукорежисери порпаються біля апаратури. А поміж всього цього гамірливо гасають дітлахи, наповнюючи майданчик веселим хаосом.Олександра Федоренко, хоча вже і відкриває аж четвертий сезон Зеленої сцени, каже, що зовсім не втомилася за ці роки. Навпаки, кожен новий фестиваль тільки наповнює її наснагою:
- Як завжди, погода у першу подію сезону трохи полоскотала нам нерви. Але ми вже до цього звикли. Наша задача - провести сезон на високому рівні і зробити ще кращим. І саме над цим і будемо працювати. Звичайно, кожного року вигадувати щось нове стає важкувато. Тому ми трошки більше уваги будемо приділяти тому, щоб зробити більш якісними уже існуючі проекти. Зокрема, в кінопоказах буде зроблено акцент на фестивальне кіно. Крім того, налагоджуємо співробітництво із різними культурними центрами Європи та України, що буде сприяти популяризації фестивалю. Ну а абсолютно новим проектом цього сезону стала літературна сцена "Літера", для якої буде виділено окремий день - суботу. З 6 червня ми починаємо цей проект, слідкуйте за оголошеннями.
Дуже приємно спостерігати у четвертому сезоні, що про наш фестиваль знають уже у Києві та інших містах України, і музиканти з усієї країни уже самі знаходять нас, щоб запропонувати свій колектив для виступу в Чернігові на Зеленій сцені.
Ну а взагалі, за ці три роки ми побачили, що Зелена сцена із невеликої події дійсно стала повноцінним фестивалем, який можна назвати своєрідною візитівкою нашого міста, і вона дійсно робить Чернігів краще. Тим більше для мене, як для організатора, це велика можливість самореалізації, що не дає заіржавіти, та нових знайомств і можливостей.

Як завжди, першими заходами фестивалю, з якими пропонується познайомитися публіці, є художня виставка та алея майстрів-рукодільниць. І у напрямку виробів ручної роботи теж не обійшлося без невеликого сюрпризу. Інна Адруг, кураторка хендмейд-напрямку Зеленої сцени, поділилася нововведенням цього сезону:- Нинішнього року у нас з’являється так званий VIP-столик. Експонуватися на ньому ми будемо запрошувати майстрів, які дійсно досягли високого рівня у своїх роботах, і ми хочемо, щоб із їх творчістю познайомилися чернігівці. Наприклад, сьогодні це буде Марина Блакитна зі своїми унікальними чудовими ляльками, призерка декількох всеукраїнських конкурсів. У нас багато талановитих майстрів, які роблять гарні вироби. Але деякі із них дійсно високого рівня, і можуть показати клас іншим. Таких ми будемо запрошувати і розповідати про них окремо зі сцени, писати у соцмережах, демонструвати фото виробів, тобто робити невеличку рекламу. Звісно ж, це абсолютно безкоштовно, як і для всіх інших учасників алеї майстрів.


Тішили око глядачів на нових виставочних стендах цього дня дві молоді художниці із Києва, Христина Ярош та Анна Ходькова. Монохромні "важкі" офорти спонукали задуматися і зупинитися біля них, а не просто ковзнути поглядом. Непроста виставка для глядачів, але такою вона і має бути, адже, за твердженням художниць, вихід із зони комфорту - це найкраще, що може статися з людиною, бо лише невідоме може підняти на емоційний пік та наблизити до вічності.Центральною музичною подією п’ятничного вечора став концерт справжньої французької музики "French Vibes". Тріо із Києва відіграло, здається, всі французькі класичні хіти минулого сторіччя, зігрівши у прохолодний вечір весняною енергією, що поширювалася зі сцени у всі боки.  Як на мене - прекрасний виступ для відкриття сезону!Найстійкішим же відвідувачам Зеленої сцени, яких не злякав ні пронизливий холодний вітер, ні настання темряви, відкрилася можливість перегляду двох чудових стрічок від фестивалю Docudays UA. Прем'єрний показ українського короткометражного фільму Сергія Лисенка "Очищення" (2015) та фільм хорватської режисерки Татьяни Божіч "Довго та щасливо" (2014) можна було переглянути на великому екрані у підвалі Художнього музею після закінчення концерту.

Отже, Зелена сцена в Чернігові успішно стартувала вчетверте. На добрий час!

Богдан Гуляй

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Зелена сцена, Богдан Гуляй

Добавить в:
 
 


Центр Комплект