Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Анна Герасименко робить квіти з шоколаду

Анна Герасименко робить квіти з шоколаду

 

Навряд чи хто здатен здивуватися зображенню молодої жінки з букетом квітів. Щирий подив може викликати той факт, що всі квіти у цьому букеті з шоколаду й зроблені нею власноруч. Знайомтеся – певно, перша шоколатьє на Городнянщині – Анна Герасименко.Захоплення високохудожніми виробами з шоколаду у Анни виникло у позаминулому році, коли у переддень Жіночого дня подруга подарувала їй подібний букет. Вражена вишуканістю й складністю форм, майбутня майстриня довго не наважувалася поласувати шоколадними квітами, але одразу захотіла зробити щось подібне власноруч. Почала вивчати тему на просторах всесвітньої мережі й майже одразу замовила першу полікарбонатну форму для виготовлення шоколадних квітів.

Перший рік свого захоплення Анна витратила на створення матеріальної бази – купувала форми, обирала поміж сортів шоколаду, експериментувала із харчовими барвниками. Найпростіше склалося із шоколадом. Майстриня придбала кількадесят сортів і разом із друзями та родичами обрали найсмачніший. Вибір пав на бельгійський шоколад фірми Barry Callebaut. Трохи складніше було підібрати барвники. Вимог було кілька. Щоб вони були абсолютно натруальними, бо вдома є два «лаборанти-помічники» девятирічний син Тимур і трирічна донька Каріна, які обов’язково покуштують кожну з партій смачних і цікавих виробів. Також потрібно було, щоб барвники правильно реагували із шоколадом, бо чимало з них роблять шоколадну основу занадто крихкою чи твердою.


Отак методом спроб і помилок напрацьовувала досвід майбутня шоколатьє, а всі зароблені гроші витрачала на придбання нових форм. Нині майстриня має чималу колекцію форм, шрифтів, їстівних прикрас та іншого для створення справжніх солодких шедеврів. У її творчому доробку не лише квіти, а ще й об’ємні іграшки, мультиплікаційні персонажі, «іменні» шоколадні плитки, кошики із художніми солодощами та чимало іншого. Є навіть «гостинці» в категорії 18+ для дуже дорослих «діточок».

У лютому минулого року пані Анна нарешті вийшла на відповідний творчий рівень й, заздалегідь готуючись до 8 Березня, назбирала замовлень. Перше з них мали забрати 28 лютого, однак не забрали жодного, бо сталося повномасштабне вторгнення рашистів. Однак шоколадні квіти виручили родину у скрутну годину – 7 березня на свій страх і ризик майстриня винесла у центр міста свої вироби, щоб хоч трохи отримати готівки. На її щирий подив, шоколадні вироби розкупили достатньо швидко, бо більшість людей купували їх не з естетичних, а цілком з кулінарних міркувань – щоб у дітей були солодощі.

Творчий процес шоколатьє відновила вже після звільнення Городнянщини. У режимі системних відключень електрики їй довелось змінювати технологічний процес, бо до цього для розтоплювання й застигання шоколаду використовувала виключно електричні прилади. В умовах енергетичної кризи довелось відмовлятись від мікрохвильової печі й застосовувати водяну баню. Попри всі труднощі, нині вона вже має постійних шанувальників своєї творчості. Її роботи замовляють в інші міста України й за кордон. Нині у пані Анни – напружений ритм, бо щодня приходять нові замовлення до свята.
– Що не встигну вдень – дороблю вночі! – оптимістично посміхається майстриня. Бо окрім шоколадних справ, вона ще й мама у декретній відпустці.

Джерело: "Новини Городнянщини", Павло ДУБРОВСЬКИЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Герасименко, шоколатьє

Добавить в: