Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Володимир Герасименко продав квартиру у Чернігові, аби запустити занедбаний пивзавод у Ніжині

Радио
Радио

Володимир Герасименко продав квартиру у Чернігові, аби запустити занедбаний пивзавод у Ніжині

 

Нещодавно у нашому місті з'явилось у продажі нове крафтове пиво під брендом “Нежатина Nyva Brewery”. Чернігівці дивуються, що за ніжинське пиво таке, адже як відомо, завод по його виробництву припинив своє існування ще у 2008-му році. А місцеві виробники - “Чернігівська броварня AB InBev Efes Україна” (колишній пивзавод “Десна”) та “Bierwelle” постраждали від війни настільки, що вимушені були припинити виробництво пива на території Чернігівської області. Щоправда, наприкінці липня на сторінці компанії “Bierwelle” у Фейсбук було зроблено оголошення, про те, що вироблення пива відновили.

Як виявилось, вийти на чернігівський ринок пива 39-річний Володимир Герасименко, задумав ще задовго до війни. І для того, аби втілити свою мрію у життя продав свою квартиру у новобудові навпроти НУ “Чернігівська політехніка” та інше майно. Сам він у бізнесі з 2006-го року, займався переважно постачанням продуктів харчування і всі гроші заробив самостійно, без чиєїсь допомоги. Володимир вихідець зі звичайної чернігівської родини — мати все життя пропрацювала на КСК, батько — водій. До речі батько Володимира родом з Малої Кошелівки, що на Ніжинщині, він часто туди їздив і у Ніжині бував багато разів.

- Дружина Світлана (працювала менеджеркоб зі збуту на одному з чернігівських підприємств, зараз перебуває в декреті) мене у цьому підтримала, - розповідає Володимир. А ось від батьків те, що ми продали квартиру та вклали всі заощадження у завод я приховував до тих пір, поки приміщення не дійшло до стадії тестування обладнання. Привіз батька на завод і на моє полегшення він схвалив цю ідею, не дорікав.

- Ви самі запустили завод чи з партнерами?
- В мене один партнер, його звуть Олег Нагорний і він родом з Ніжина.

За інформацією редакції Gorod.cn.ua Олег Нагорний має частку у ніжинських підприємствах “Пассервіс”, ПП "АВТОЛЮКС" та засновником ТОВ "АТП - 1208" у Носівці
- прим. авт..

- Чому вирішили зайнятися саме пивом і скільки часу минуло від ідеї до надходження у продаж 1-ї пляшки пива?

- Я і мої друзі люблять пиво, якісне і смачне. Те, що було у продажу в магазинах ні мене ні їх не влаштовувало, тож я виробляв його сам у своєму заміському будинку, де жив з дружиною. Тестував різні рецепти, вдосконалював їх. Але коли зявилася на світ моя перша дитина — ми вирішили переїхати до квартири. Як ви самі розумієте варити пиво в квартирі не варіант, а часу на те, щоб це робити в іншому місці не вистачало, бо ж з появою сина у родині було не до цього. Тож я зварив останню свою партію у друга, який жив у приватному будинку — близько 700 літрів і на тому все. Тоді друзі підштовхнули мене до думки, про те, що непогано було б виробляти пиво вже для широкого загалу на професійних потужностях, а не для своїх у невеликій кількості.

- Я обрав саме колишній Ніжинський пивзавод, бо це, як кажуть “місто намолене”, його ще у 1787 році заснував уродженець Чехії на прізвище Янс і це була перша броварня на території нинішньої Чернігівської області. Коли я відвідав завод вперше, то там були лише голі стіни, все що можна було вирізати в плані обладнання звідти вирізано. Всі приміщення пустували. Ми запланували там запустити для початку один цех. Вивчали пропозиції виробників обладнання для виробництва пива і зупинилися на компанії “Термо Паб”.

- Я дуже прискіплива людина і багато речей люблю робити своїми руками, тож коли ми почали обладнувати цей цех з нуля, я не цурався будь-якої роботи на рівні з працівниками так контролював усі процеси: від кладки плитки на підлогу і накладання штукатурки на стіни до встановлення обладнання та його тестування. Все це тривало близько року і ми ось-ось мали запуститися, але почалася війна, - зітхає Володимир.
- Де ви зустріли 24-те лютого?
- У підвалі будинку мого брата у Чернігові на вул.Толстого. Разом з моєю дружиною та двома синами  (старшому Роману було на той момент 3 роки і 4 місяці, молодшому Назару лише 4 місяці - прим.авт.) ми перебралися із нашого помешкання до брата під вечір першого дня війни. Ми жили там, допоки молодший Назар не захворів. На той час — середина березня “швидка” на виклики не їздила, зв'язку практично не було, але нам якимось чином вдалося зв'язатися з нашим педіатром, і вона сказала, що потрібно дістати хоча б якісь антибіотики, що скоріш за все, у дитини почалося запалення, через сирість, холод і пил у підвальному приміщенні, але точний діагноз по телефону вона поставити не в змозі. І ось тоді я вирішив відвезти дружину і дітей до моєї тітки у Вінницю. Сам після того, як доправив у безпечне місце, возив звідти гуманітарку до Чернігова.На фото родина Герасименко до і після початку війни в Україні


- А через три тижні після того, як росіяни вийшли з Чернігівської області я помчав на завод. На щастя там все вціліло, на час бойових дій там лишався охоронець та постійно навідувався мій партнер Нагорний і ми почали тестувати обладнання разом з представниками “Термо пабу”. Також почали збирати пакет документів по державним установам, аби запуститися — ліцензії на виробництво і таке інше.

- Яким чином придумували назви та рецепти пива?
- Ми одностайно з партнером по бізнесу, членами наших родин та робочим колективом вирішили зробити прив'язку до історії заводу та Ніжина. Тож усе пиво виробляється під торговою маркою “Нежатина Nyva Brewery”.“Нежатина Nyva" - це перша історична назва міста Ніжин. Одне з видів пива назвали “Янс” на честь засновника заводу.

- Рецепти для варіння створював один з найкращих технологів в Україні, який співпрацює з відомими пивними брендами. Ми йому на словах та прикладах пояснювали, яких смаків хочемо добитися, а він перекладав це на рецептурну мову. До речі, в процесі створення пивних смаків створився ще один смак, який ми спершу не планували — рисовий. Ми хотіли, щоб один зі смаків був особливо м'яким і тоді технолог запропонував нам варити рисове пиво, тобто таке, коли окрім ячменю, хмілю, дріжджів та солоду додається ще й рис, саме завдяки цьому компоненту вдається добитися особливо м'якого смаку. Рисове пиво не часто зустрічається у продажу, тому що його використання займає більше часу і коштів, ніж за традиційними рецептами.- Зараз у нас 6 сортів пива:

- Віденський лагер — напівтемне.
- Янс — напівтемне.
- Рисове — світле.
- Пшеничне — світле нефільтроване.
- Чорний млин — темне.
- Ніжинське Преміум (відрізняєтсья від Ніжинського гірчинкою) — світле.
- Ніжинське — світле.- Також зауважу, що головною умовою при створенні цього пива — є повна відсутність будь-яких консервантів та порошкових компонентів. Вони здешевлюють виробництва пива, але такого дешевого пива неяскравих і нейтральних смаків і так повно усюди, нам же хотілося вирізнятися смаком та якістю. Я впевнений, що будь-який товар і послуга, яка відрізняється від інших відмінною якістю завжди знайде своїх прихильників. А мені в свою чергу не буде соромно, за те, що пропоную вживати людям.

- До речі, хочу розвіяти міф, з приводу того, що пиво на натуральних компонентах не може зберігатися довго. Саме в заводських умовах у спеціальних ємностях при нульовій температурі без доступу світла таке пиво може зберігатися близько року. Особисто я куштував таке на інших заводах у Європі. Але у пляшках у торгових точках звичайно що набагато менше.

- Яку сировину використовуєте?
- На жаль, не вітчизняну, а переважно європейських та американських виробників, ми беремо найкращий солод, хміль і ячмінь, тому що з компонентів дорогих брендів завжди виходить один і той самий стабільний смак уже у пляшці, - пояснює.

- Які потужності вашого виробництва зараз, скільки робочих місць та куди платите податки?

- Ми зареєстровані у Ніжині, тож податки йдуть Ніжинській громаді. Зараз на заводі 5 робочих місць. Щодо потужностей то ми можемо виробляти 2 тони на добу, при цьому за раз 1 тонну. Рисового пива лише 1 тону, тому що, як я сказав вище, процес його створення більш складний. На даному етапі ми виробляємо 20 тонн пива на місяць.

- Кожного дня ми пиво не варимо і поясню чому. У пива є певні строки бродіння, яке відбувається у великих конусних ємностях, строки залежать від сорту це може бути 45-50 днів. Зараз у нас бродить темне “Чорний млин”, ми злили його тільки сьогодні (розмовляємо 25-го серпня — прим.авт.), а варили 50 днів тому.

- Щодо Чернігова, то там ми також створили робочі місця. На базі колишнього ресторану “Бібліотека” запустили ресторан “Хмільне м'ясо”, а на вул.Бєлова на місці колишнього відділення Приватбанку пивну крамничку “Che & Beer”. Тож першими нашу продукцію скуштували саме жителі обласного центру. Аби познайомити чернігівців та гостей міста з нашим пивом ми цілий тиждень клієнтам нашого ресторану безкоштовно пропонували по бокалу пива “Нежатина Nyva”. Звичайно, що цікавилися відгуками і переважно всі вони були схвальні.- Магазин ми запустили 20-го серпня, ресторан дещо раніше — 8 серпня. 24-го серпня, коли “росія” цілий день “вітала” нас зі святом Незалежності України, я особисто, аби не наражати дівчат-продавців на небезпеку розливав пиво сам та розповідав відвідувачам про історію Ніжинського пивзаводу та нашого бренду.

- Яка вартість 1 літрової пляшки пива у магазині?
- 75 гривень. У ресторанному меню 0.5 л. коштує 50 грн. І там і там у нас є дегустації. Ніжинці можуть скуштувати нашу продукцію у «Beer shop» на вул. Синяківській.Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Герасименко, пиво, завод, Ніжин

Добавить в:
 
 


Центр Комплект