Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » За переправку чоловіка за кордон відбулись умовними термінами

За переправку чоловіка за кордон відбулись умовними термінами

 

Днями в Деснянському райсуді Чернігова суди­ли Олександра Боднарського і Олександра Герасименка, котрі були задіяні в незаконному пе­реправлянні за кордон військовозобов’язаних чоловіків (під виглядом водіїв-волонтерів). Для своєї оборудки ділки ви­користовували громад­ську організацію «Біг Чер­нігів». Ту саму, керівни­ком якої є депутат Черні­гівської міськради Сер­гій Кирієнко (із липня цьо­го року він теж проходить підозрюваним у цій спра­ві). Не виключено, що де­путат і обвинувачені були спільниками. Нагадаємо, що СБУ лікві­дувала канал незаконного ви­їзду чоловіків призовного віку в грудні 2022-го. Саме тоді Боднарський з Герасименком і по­палися на гарячому.‘'Комер­сант пропонували ухилянтам виїхати в ЄС під виглядом во­лонтерів. Вартість “послуги” становила від 5 тисяч доларів. Сума залежала від терміновос­ті і фінансових можливостей клі­єнтів. Схема така, ділки оформляли ухилянтів до однієї з міс­цевих благодійних організацій, яку очолює депутат Чернігів­ської міської ради. Потім інфор­мацію про фіктивних волонтерів подавали до Міністерства роз­витку громад, територій та ін­фраструктури для внесення від­повідних даних до електронної системи “Шлях””, - повідомили оперативники після затримання зловмисників. Під однією з бла­годійних організацій есбеушники мали на увазі ГО «Біг Черні­гів», спільником якої є 41-річ­ний Сергій Кирієнко (фракція "Рідний дім" ). Ставши фігурантом скандалу, він одра­зу ж заявив про свою непричет­ність.

А в правоохоронців тоді не було аргументів, щоб це за­перечити. Лише в липні цього року зібравши достатню дока­зову базу, вони оголосили Кирієнку підозру. Втім, затримати його буде непросто, адже, за ін­формацією СБУ, він перехову­ється в Англії (куди ще навесні минулого року виїхав на закон­них підставах - супроводжував інваліда). При цьому Кирієнко й досі залишається чинним депутатом Чернігівської міської ради. Минулого місяця депута­ти намагалися позбавити його мандата, однак... їм забракло голосів.

Що стосується Боднарського і Герасименко, то після затриман­ня їх закрили в Чернігівському СІЗО. Там вони пробули до середи­ни квітня, після чого вийшли під за ставу. Прокуратура через суд оскар­жила це рішення, тож ділків знову взяли під варту. Втім ненадовго. Уже в травні обоє вийшли на волю з під­пискою про невиїзд. Відомо про них не так уже й багато. Боднарський ро­дом із Чернігова. Герасименко — із Біличина, що на Вінниччині Оби­два приватні підприємці, одруже­ні, несудимі. Правоохоронці інкримі­нували їм незаконне переправляння осіб через держкордон організованою групою, а також замах на пере­шкоджання законній діяльності ЗСУ (ч. З ст. 332, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 114-1 КК України). За сукупністю комерсантом світило від 7 до 9 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Слідство встановило, що не пізні­ше ніж у жовтні: 2022-го чоловіки змо­вилися вивезти одного з ухилянтів за кордон за 5 тисяч доларів. Для цього Боднарський отримав від клієнта фото його документів і через Герасименка передав їх невстановленим у у ході слідства особам. Ті підготува­ли відповідний запит і з електронної адреси, що належить ГО “Біг Черні­гів”, відправили його до Мінрозвитку та інфраструктури. У ньому громад­ська організація вказала, що нібито має отримати гуманітарну допомогу для потреб Козелецької громади, а ухипянта зазначили водієм, який мав доправити гуманітарку з-за кордону. Зі свого клієнта ділки спершу взяли завдаток у розмірі 500 доларів. Ще 2 тисячі він заплатив після того, як запит було надіслано. Решту (2.5 ти­сячі доларів) отримали 23 грудня — після передачі замовнику вже гото­вих для виїзду документів. Того ж дня зловмисників затримали.

На суді Боднарський і Герасимен­ко повністю визнали свою вину і розкаялися. Цей факт, а також те що вони співпрацювали зі слідством, суддя Сапон Андрій Віталійович врахував як пом'якшуючі об­ставини. Зокрема він зазначив:
Щире каяття обвинувачених та їхнє активне сприяння в розкрит­ті кримінального правопорушення розглядаються судом як такі, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення і дозволяють призначити обвинуваченим покарання нижче від найнижчої межі (відповідно до ст. 69 КК України) та не призначати додаткове покарання, передбачене ч. 3 ст. 332 КК України у вигляді конфіскації майна, а разом із тим, дозволяють суду дійти висновку про можливість виправлення обвинувачених без відбуття покарання, тобто звільнивши їх від відбуття покарання з випробуванням, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 КК України, буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення та запобігання вчинення ними нових кримінальних правопорушень.

У результаті зловмисникам при­судили по 5 років позбавлення во­лі з іспитовим строком два роки. Як­що протягом цього часу вони не ско­ять чогось протизаконного, то їм на­віть судимості погасять. Ось і вихо­дить. що за проігноровану повістку цілком реально загриміти за грати, тоді як за «бізнес на ухилянтах» мож­на відбутися умовним. Щоправда, вирок іще не набрав законної си­ли. У прокуратури є місяць, щоб йо­го оскаржити. Звісно, якщо вона вва­жає це за потрібне...

Джерело: газета “Гарт” від 17.08.2023, Юрій НІКІТІН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Боднарський, Герасименко, Кирієнко, Сапон, Шлях, кордон

Добавить в: