Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Олександр Чумаченко із Загребелля вирощує ягоди вагою 15 кілограм

Олександр Чумаченко із Загребелля вирощує ягоди вагою 15 кілограм

 

Цьогорічна весна без тепла. Городину садили пізно. Дякувати Богу, що була можли­вість це зробити, адже в країні війна. Фермери орали землі і сіяли на них те, що й раніше. Олександр Чумаченко, мешканець села Загребелля, на своїй площі посадив картоплю. А ще 42-річний орендатор вирішив виростити трохи помідорів. Чоловік давно займається землеробством, має свою техніку і трохи гектарів. Допомагає йому в цьому брат Микола. Якщо раніше помідори садили для себе, то цього року вирішили збільшити площу під то­матами і висадили їх на полі. Зайняли під них декілька соток. А по сусідству на площі по­над 2 гектари вперше посіяли найбільшу ягоду - кавуни.В нашій місцевості вже добре прижилися ці со­лодкі південні рослини. В інтернеті зібрав інфор­мацію, що і як. Насіння теж купував в інтернет-магазині. Вивчив пропозиції і обрав сорт Кароліна. Він має продовгувату форму плоду і є досить відомим. Перевага в тому, що даний сорт не гібрид і є ран­ній. Хоча серед всіх зернят все ж виявились і інші сорти, і дізнався про них господар тільки тоді, коли почали зав’язуватися плоди. Кавуни люблять піща­ні грунти, посадили їх на полі, що за Масалаївкою. Висівали з братом самі невеличкою механічною сі­валкою три дні . Через пізню і холодну весну насін­ня в землю потрапило тільки в першій декаді черв­ня. А щоб позбутися бур’янів, наймали сапуваль­ників аж три рази. Перша прополка дуже важлива - треба спушити грунт біля корінців і дати їм кисень для доброго росту. Кавуни люблять жарке літо. Але особливим теплом нас воно не балувало.

- Трохи понервували, - каже Олександр

Вікторович,- ніяк не хотіли рости кавуни. Люди ка­жуть, що цього року вони набагато гірші через по- годні умови. Та в нас це перший досвід, тому зрів­няти ні з чим. Думали, що взагалі нічого не буде. Хімію ніяку не використовували. Якщо в людей на городах виросло, то виросте і в нас. Хоча зав’я­зі і не багато,та все ж зібрали урожай. Був навіть велетень вагою 15 кілограмів. Збирати ягоди зно­ву наймали людей. А зараз продаємо кавуни всім бажаючим. Щоп’ятниці виїздимо в Сосницю на ба­зар. Через війну південні кавуни сюди не потрапи­ли, тому до нас приїздять покупці звідусіль. Були люди з Чернігова. Багато розійшлося по району. Одні покупці закупили в нас відразу півтори тонни. Ціна помірна . Чимало просто роздали друзям, ро­дичам - хай родини і діти посмакують,- розповідає Олександр Чумаченко.

- А самі щодня їсте, чи не набридають?
- запита­ли в господаря.
- Кавуни дуже корисні, вони очищають орга­нізм. Їмо щодня. А особливо корисні тим, хто працює в охороні: якщо під вечір поласувати, то вно­чі кавун розбудить неодмінно, - жартує господар. Вже половину урожаю продали. Якщо все прода­мо, то хоч трохи отримаємо прибутку. А поки що по­вернули тільки затрати. Та для нас не гроші важ­ливі. Садили, насамперед, для сівозміни. Цікаво було спробувати і щось нове. Найцінніше, що от­римали - це досвід. В нас мама любить вирощува­ти різне. Садить багато огірків. Помідори - також її справа, - розповідає господар.

- А наступного року плануєте кавуни знову сади­ти, насіння вже зібрали? - цікавимось.
- Ні, насіння не збирав. Для доброї репродукції створені спеціалізовані інститути, то нехай вони цим і займаються. Ми в 21 столітті живемо, все можна купити, в тому числі і якісне насіння! А що до планів на наступний рік, то час покаже, зараз всі мріють тільки про одне - мирне небо.

Газета "Вісті Сосниччини" від 22.09.2022, Наталія МАТВІЄНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чумаченко, кавуни, Загребелля

Добавить в: