Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Олександр Чумаченко із Загребелля вирощує ягоди вагою 15 кілограм
Рекламодателям

Радио
Радио

Олександр Чумаченко із Загребелля вирощує ягоди вагою 15 кілограм

 

Цьогорічна весна без тепла. Городину садили пізно. Дякувати Богу, що була можли­вість це зробити, адже в країні війна. Фермери орали землі і сіяли на них те, що й раніше. Олександр Чумаченко, мешканець села Загребелля, на своїй площі посадив картоплю. А ще 42-річний орендатор вирішив виростити трохи помідорів. Чоловік давно займається землеробством, має свою техніку і трохи гектарів. Допомагає йому в цьому брат Микола. Якщо раніше помідори садили для себе, то цього року вирішили збільшити площу під то­матами і висадили їх на полі. Зайняли під них декілька соток. А по сусідству на площі по­над 2 гектари вперше посіяли найбільшу ягоду - кавуни.В нашій місцевості вже добре прижилися ці со­лодкі південні рослини. В інтернеті зібрав інфор­мацію, що і як. Насіння теж купував в інтернет-магазині. Вивчив пропозиції і обрав сорт Кароліна. Він має продовгувату форму плоду і є досить відомим. Перевага в тому, що даний сорт не гібрид і є ран­ній. Хоча серед всіх зернят все ж виявились і інші сорти, і дізнався про них господар тільки тоді, коли почали зав’язуватися плоди. Кавуни люблять піща­ні грунти, посадили їх на полі, що за Масалаївкою. Висівали з братом самі невеличкою механічною сі­валкою три дні . Через пізню і холодну весну насін­ня в землю потрапило тільки в першій декаді черв­ня. А щоб позбутися бур’янів, наймали сапуваль­ників аж три рази. Перша прополка дуже важлива - треба спушити грунт біля корінців і дати їм кисень для доброго росту. Кавуни люблять жарке літо. Але особливим теплом нас воно не балувало.

- Трохи понервували, - каже Олександр

Вікторович,- ніяк не хотіли рости кавуни. Люди ка­жуть, що цього року вони набагато гірші через по- годні умови. Та в нас це перший досвід, тому зрів­няти ні з чим. Думали, що взагалі нічого не буде. Хімію ніяку не використовували. Якщо в людей на городах виросло, то виросте і в нас. Хоча зав’я­зі і не багато,та все ж зібрали урожай. Був навіть велетень вагою 15 кілограмів. Збирати ягоди зно­ву наймали людей. А зараз продаємо кавуни всім бажаючим. Щоп’ятниці виїздимо в Сосницю на ба­зар. Через війну південні кавуни сюди не потрапи­ли, тому до нас приїздять покупці звідусіль. Були люди з Чернігова. Багато розійшлося по району. Одні покупці закупили в нас відразу півтори тонни. Ціна помірна . Чимало просто роздали друзям, ро­дичам - хай родини і діти посмакують,- розповідає Олександр Чумаченко.

- А самі щодня їсте, чи не набридають?
- запита­ли в господаря.
- Кавуни дуже корисні, вони очищають орга­нізм. Їмо щодня. А особливо корисні тим, хто працює в охороні: якщо під вечір поласувати, то вно­чі кавун розбудить неодмінно, - жартує господар. Вже половину урожаю продали. Якщо все прода­мо, то хоч трохи отримаємо прибутку. А поки що по­вернули тільки затрати. Та для нас не гроші важ­ливі. Садили, насамперед, для сівозміни. Цікаво було спробувати і щось нове. Найцінніше, що от­римали - це досвід. В нас мама любить вирощува­ти різне. Садить багато огірків. Помідори - також її справа, - розповідає господар.

- А наступного року плануєте кавуни знову сади­ти, насіння вже зібрали? - цікавимось.
- Ні, насіння не збирав. Для доброї репродукції створені спеціалізовані інститути, то нехай вони цим і займаються. Ми в 21 столітті живемо, все можна купити, в тому числі і якісне насіння! А що до планів на наступний рік, то час покаже, зараз всі мріють тільки про одне - мирне небо.

Газета "Вісті Сосниччини" від 22.09.2022, Наталія МАТВІЄНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чумаченко, кавуни, Загребелля

Добавить в:
 
 


Центр Комплект