Радио
Радио

Родина з Киріївки утримує цесарок

 

29-річна Ірина Скриль з Киріївки каже, що сусіди вже звикли до їхніх “крикунів” - саме так ніжно називає вона свою екзотичну дуже емоційну домашню птицю через їхню рису кричати від появи чужої людини.- Замість собаки, - сміється Іра. - Коли у дворі з’являється хтось чужий, то цесарки кричать так, що під час вітру і в центрі села чути. Недавно у сусідів майстер цілий день працював. То в нашо­му дворі весь цей час і чути було крики. То цесар­ки кричать, то я на них, щоб притихли.

Діти Ірини Тарас і Даня (1 рік 9 місяців та 5 років) називають цесарок “косарками”. Люблять за ними спостерігати. Цесарки - дуже прудкі.
- Особливо втікають від чужих. Одного разу як втікали, то одне наче пташка на шовковицю залеті­ло, - згадала господиня.
З’явилася екзотична для наших дворів птиця у дворі киріївчан три роки тому.

- Побачили ми їх у когось у Мені. Чоловік дуже зацікавився. У них таке довге пухнасте пір’я, щипати їх - одне задоволення. Вирішили завести. Спочатку була невдала спроба. Купили в Інтернеті яйця. Вивелись із них звичайні курчата. Тепер ми вже знаємо, що в цесарок яйця зовсім не такі. Вони маленькі, дещо схожі на грушку, бувають різного кольору, в крапочку. Шкірка яйця дуже тверда. На траві точно не розіб’ється. А на асфальті може, але не виллється, бо тримається купи.

- Після першої спроби вивести цесарок із яєць вирішили купити готових малят цесарки. Просто для задоволення. Тоді одне коштувало 50 гривень. Завели 10 штук. Виросли. Вони несуть яйця. Самі пташки не ростуть великими. Максимум до 2 кілог­рамів. Але їхнє м’ясо крисне. Яйця теж корисні. Кажуть, що у дворі, де живуть цесарки, немає щурів, і навіть колорадських жуків вони збирають. Щурів у нас справді немає, не знаємо, чи це через цесарок, - посміхається Ірина. - А от щодо жуків, то це, здається, міф.

- Що їдять цесарки?
- Зерно. Пшеничне і кукурудзяне даємо. І пасуть­ся, звичайно.

- Чи висиджували цесарки малят?

- Так. Висиджували. Мами у цесарок дуже агре­сивні, вони так затято захищають дітей! До речі, відрізнити цесарку-дівчинку від цесарки-хлопчика не так то й просто. Дуже вони схожі. Не так, як у курей, що півень та курка різні.

- Де живуть цесарки? Окремо?

- Ні, разом з іншою домашньою птицею. Є в нас кури, гуси, індокачки. Є й більша худоба, наприк­лад, 3 корови.

- Справляєтесь?
- Справляємось. Правда, тато наш зараз в ЗСУ, але ми стараємось.

- Чули, що зараз ви продаєте курчат-цесарок. Хтось питає?
- Так, трохи продали. І ще цікавились люди. Хоч вони і дорогі - 80 грн за одне добове. Але ж ми завжди віддаємо перевагу користі.

Сосницька газета "Час" від 28.07.2022

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Киріївка, цесарка, Скриль

Добавить в:
 
 


Центр Комплект