• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » З гідністю проніс звання воїна захисника


З гідністю проніс звання воїна захисника

 

Пам’ятаю той день, коли керівництво нашаго району вручало мешканцям с. Киріївка Кирилу Скрилю, Максиму Горілику і Петру Сахну, які відправлялися в зону АТО, бронежилета Це було у вже далекому жовтні 2014 року. Дякувати Богу, всі вони повернулися з цієї неоголошеної війни живими.Про одного з них, Кирила Миколайовича Скриля, наша невелика розповідь.

У ВЕРЕСНІ 2014 ЗНОВУ ДО ВІЙСЬКА

Він корінний киріївчанин і після закінчення місцевої школи вступив до Чернігівського ПТУ-10, отримавши професію маляра-штукатура, але працювати за фахом не довелось, його призвали до лав української армії. Після відбуття строкової військової служби вже «обстріляний» й змужнілий молодий чоловік з 2002 по 2005 роки продовжує службу у ЗСУ, але вже на контрактній основі. Навіть не уявляв Кирило, що й на цьому його служба в армії не закінчиться. У вересні 2014 року його та ще двох його односельців-ровесників було призвано до війська. З вересня по січень він проходив службу в Гончарівську, а потім була служба у пеклі справжньої війни — у зоні АТО.


Петро Сахно, Кирило Скринь і Максим Горілик з бронежилетами, врученими їм у жовтні 2014 року

Бої за дебальцівський плацдарм велися майже місяць. Це одна із найпролитніших військових операцій на Донбасі. З обох сторін у боях брали участь тисячі бійців, сотні одиниць військової техніки та артилерії. За бої в Дебальцеве державними нагородами України нагороджені 379 військових (136 — посмертно), а нагородами Міністерства оборони та Генштабу ВСУ 450 бійців. «Нам дуже повезло, що нам вдалося вийти з «дебальцевого котла» живими», — говорить герой нашої розповіді. А про земляків Кирила з Мени, Борзни та Бахмача, які разом з ним захищали Україну, так не скажеш — вони загинули у тому смертному котлі.

17-18 лютого 2015 року Кирило у складі свого підрозділу вийшов з «котла», і саме тому у цих числах 2022 року у Чернігові планується влаштувати зустріч побратимів АТОшників, де вони згадають ті криваві часи і пом'януть своїх загиблих товаришів за Україну. Слава Україні! Героям слава!

Указом Президента України Петра Порошенка від 17 лютого 2016 року Скриля Кирила Миколайовича нагороджено відзнакою Президента України «За участь в ан-титерористичній операції». Грамотою від командира військової частини за мужність та героїзм проявлений під час АТО, де він, як вказано в ній, з честю і гідністю проніс звання воїна-захисника Вітчизни - України. Має нинішній воїн запасу і нагороду «Учасник бойових дій — ветеран війни» та нагрудний знак «Учасник АТО».

Честь і слава Вам, воїни-захисники! Ви наша гордість і наша слава! Мирного неба та всіляких гараздів Вам, вашим рідним та близьким!

СІМ’Я УТРИМУЄ ТРЬОХ КОРІВ І ТЕЛИЧКУ ТА 34 ОВЕЦЬ

Кирило Миколайович зараз живе у рідному селі, створив сім’ю і разом з дружиною Іриною виховують двох синів-пустунів: чотирьохрічно-го Данилка та однорічного Тарасика. Йому, як учаснику в антитерористичній операції, виділено 2 гектари землі біля села, мають 25 соток городу біля будинку, де вони приживають. А ще молода сім'я утримує трьох корів і теличку та, що навіть дивує й захоплює, цілий табун овець, в якому налічується 34 особини і це з урахуванням, що певну кількість овець вони вже збули. Батько Кирила Миколайовича свого часу був пасічником у місцевому колгоспі, невелика пасіка є і в Кирила. Як бачимо у сім'ї Скриля Кирила Миколайовича не чекають милостей з небес, а продуктивно й з вогником працюють й своїм трудом підтверджують народне прислів'я: «Що посієш, те й пожнеш». Навіть малий Данилко, певний час погравши з іграшками й діждавшись, коли його братика покладуть спати, повів маму на город копати моркву. Одним словом, яблуко від яблуні... Не зважаючи на надзвичайну зайнятість, Кирило Миколайович відшукує якусь годину-другу для активного відпочинку, збираючи дари лісів, а ще посидіти з вудочкою й отримати задоволення від рибалки.

Джерело: районна газета "Вісті Сосниччини" №41 (10118) від 9 жовтня 2021, Віктор Шевченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Скриль, Киріївка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект