Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Оксана Мірошниченко повернула в село школу
Рекламодателям

Радио
Радио

Оксана Мірошниченко повернула в село школу

 

Чернігівський адвокат Оксана Мірошниченко виграла судовий процес за відновлення сільської школи в селі Киріївка Корюківського району.

Господарський суд Чернігівської області у складі головуючого судді Юрія Федоренка скасував рішення Сосницької селищної ради від 7-го квітня 2021 року «Про ліквідацію Киріївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сосницької селищної ради Корюківського району». І доки Сосницька селищна рада готує апеляцію, правозахисниця впевнена у своїй перемозі. Оксана Мірошниченко переконана, що це рішення – історичне і таке, що дасть поштовх для подальшого розвитку села.

Вперше в історії Господарського суду Чернігівської області прийнято рішення, яке стосується ліквідованої сільської школи на Чернігівщині. Це, без сумніву, доленосне рішення для дітей та усіх жителів села Киріївка Сосницької громади, які з нетерпінням очікували на нього крайні півроку.«Чи було важко?» – запитуємо у Оксани Андріївни.

«Так. Було складно. Розуміння того, що від роботи адвоката залежить доля багатьох людей та майбутнє всього села, додавало не лише відповідальності, але й сил рухатися вперед. Коли до мене звернулися люди по допомогу, я розуміла, що в цій справі мені буде складніше, ніж в будь-якій іншій. Оскільки до мене звернулися земляки, – коментує адвокат. – Знаючи багатьох людей в Сосниці особисто, в тому числі й місцевих депутатів, які приймали рішення про закриття школи, я деякий час вагалася. Адже я пам’ятаю історію зі школою в селі Пекарів Сосницького району, коли депутати пішли назустріч громаді і навчання в школі було відновлено. Однак 1-го вересня діти не вийшли на навчання. Я знала результати розгляду судової справи по ліквідованій цим же рішенням Сосницької селищної ради Змітнівській школі. Тоді люди після рішення Чернігівського окружного адміністративного суду втратили надію і не пішли далі відстоювати свої інтереси».

«Наскільки відомо, то паралельно Ви здійснювали супровід захисту дітей, батьків та вчителів ліквідованої Дроздівської школи в Куликівській громаді», – уточнюємо у правозахисниці.

«Так, але, в цьому випадку, відчуваючи, що люди дійсно потребують правової допомоги і мають велике бажання відстояти рідну школу та право на щасливе майбутнє своїх дітей, я вирішила хоча б спробувати допомогти їм. Зібрані докази по справі показали нам існування низки порушень з боку селищної ради при прийнятті рішення про закриття шкіл громади», – констатує Оксана Мірошниченко.Крайня судова практика Верховного суду України дала надію на перемогу. Доки команда юридичної фірми «Терра-Партнер» ретельно готувалась і збирала необхідні докази для суду, школа в цей час перестала функціонувати. Дітей перевели до холодної школи у сусідньому селі, в якій на кінець минулого навчального року налічувалося всього 20 діток. І лише за рахунок учнів, яких перевели із ліквідованої школи, їх стало 46. До речі, сама школа знаходиться у зоні посиленого радіологічного контролю.

І ось нарешті – історичне рішення! Киріївській школі – бути!

За словами Оксани Мірошниченко, це нова судова практика, яка демонструє очевидні прописні істини. По-перше, кожен орган місцевого самоврядування повинен діяти в межах повноважень, наданих йому законом. По-друге, будь-які рішення, які стосуються реорганізації чи ліквідації сільської школи, повинні прийматися лише після обов’язкового громадського обговорення, де кожен бажаючий житель громади зміг би висловити своє бачення та подати відповідні пропозиції з цього питання.

«Законом «Про повну загальну середню освіту» (абзац 2 частини 2 ст.32) передбачено, що будь-якій зміні шкільної мережі в сільській місцевості має передувати громадське обговорення тривалістю не менше ніж один рік», – наголошує Оксана Мірошниченко.

По-третє, органи місцевого самоврядування повинні під власну відповідальність діяти в інтересах місцевого населення. І найголовніше – в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

«Чернігівщина» №6 (876) від 10 лютого 2022, Віталій Назаренко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сосниччина, Киріївка, школа, Мірошниченко, адвокат, суд, громади

Добавить в:
 
 


Центр Комплект