• Брухт ДальнобойСервис


«Валя + Галя» = творчість

 

Творчий тандем Валентини Ільяс і Галини Волочок виріс із дитячої дружби і, згодом, трансформувався у настільки міцні відносини, що серед містян вони давно вже відомі як «Валя-Галя» чи навпаки «Галя-Валя». Вони генератори численних ідей, які втілюються в культурному житті Городнянщини вже багато років поспіль. Більше того, вони настільки дружать сім’ями, що вважають своїх дітей «спільними» і почуваються всі разом як одна родина. А починалось все із Городнянської централізованої бібліотечної системи (ЦБС).



Певно, слід почати з того, що Валя і Галя почали товаришувати ще в дитинстві, познайомившись у спортивній школі. А професійні відносини прийшли в їхнє життя трохи пізніше. У кожної із них був власний шлях до професії. Валентина прийшла в бібліотеку з дипломами вчителя фізики та математики й інженера персональних комп’ютерів звичайним методистом, ставши згодом єдиним бібліографом-краєзнавцем в області. Галина взагалі починала підсобним робітником. З часом вона «підросла» до редактора та бібліографа ЦБС.

- «Хрещеною матір’ю» наших перших проєктів та спільних успіхів стала завідуюча
ЦБС Марія Овсієнко. Саме вона генерувала ідеї, які ми разом втілювали у життя. При цьому це були цікаві, новаторські проєкти. Ми перемогли в грантовому конкурсі «Бібліоміст» завдяки чому наша бібліотечна система отримала 15 комп’ютерів з безкоштовним підключенням до Інтернету, перемогли в проєкті по обміну досвідом «Молодший бібліотекар СНГ 2011 року», одними з перших створили пункт доступу громадян до офіційної інформації, створили програму медіаграмотності громадян та інших, - пригадали наші співрозмовниці.
Вихід «на сцену» культурного життя Городнянщини відбувався поступово. Валентина
Ільяс якось спробувала себе у ролі ведучої кількох свят і, згодом стала «головним конферансьє» міської сцени. Нині важко уявити будь-яке городянське свято без її голосу. Галина Волочок підтримувала подругу в її починаннях, фільмувала концерти і займалась організаційною підтримкою виступів. Згодом подруги спробували себе і в якості сценаристів та повноцінних організаторів масштабних дійств. Першим серйозним випробуванням для них став новий для міста захід – «Summerfest», який починався як альтернатива Дню молоді, а згодом став особливою культурною подією громади. Тоді творчий тандем підтримав задум Олени Яцкової, яка з групою небайдужих городнянців створила особливий фестиваль не тільки для місцевої творчої молоді, а й для талановитих сусідів.

Подруги, колеги й вже родички не уявляють собі жодної сфери свого життя одна без одної. І це не дивно, бо вже давно звикли робити все разом. Жоден творчий проєкт не обходиться без мозкового штурму, який часом переходить у надто емоційні суперечки.

- Нам якось вдається відмежовувати професійне від особистого. Ми можемо натурально посваритися на роботі і, вже за хвилину, продовжувати товаришувати у побуті. Це неважко, коли маєш стільки спільного у житті, - зізнались вони.

Робота в сфері культури не завжди була для наших співрозмовниць простою й безхмарною. Їм доводилось працювати на неповну ставку, підробляти в сільських школах й ведучими на весіллях та родинних святах. Свого часу вони навіть наважились піти проти адміністративної системи й, у підсумку, виграли. Та головне, що Галина Волочок й Валентина Ільяс займаються улюбленою справою – одна спеціаліст відділу культури, інша – директор міського будинку культури. Творчий тандем має чимало цікавих задумів, проте існуючі карантинні обмеження стримують реалізацію більшості з них. Вони переконані, що їм вдасться ще неодноразово порадувати своїх земляків новими «модними» проєктами.

Джерело: Новини Городнянщини

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Городнянщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект