• Брухт ДальнобойСервис


Смугасті ягоди юного математика

 

Тринадцятирічний Костя Товканюк із Нехаївки цьогоріч виростив сам аж п'ять соток кавунів. Та хлопчина не лише великий працелюб. Він - відмінник, учасник обласної очно-заочної школи для обдарованих здобувачів освіти «Юний математик» і два роки поспіль стає володарем диплома ІІІ ступеня.Багато хто з хлопців та дівчат має певне захоплення. У Кості досить-таки незвична справа як для дітей. Він захопився вирощуванням кавунів. І вже давненько. Із дев'яти років «няньчиться» зі своїми смугастими ягодами. Сам їх сіє, сам обробляє, сам і врожай збирає. Багато кого з дітей на город, та ще із сапою, і лозиною не заженеш, а Кості - у задоволення. Бо кавуни - то ж його справа. Чому саме кавуни? Подобаються вони йому. І не тільки смакувати ними. А цього року хлопчина вирішив засіяти чималу латку: аж 5 соток. Звичайно, полоття не обійшлося без допомоги бабусі Євфросинії Петрівни Висоцької, яка виділила йому латку на баштан. Та левову частку роботи хлопчина звалив на себе.

А кавуни цього року дуже порадували врожаєм. Плоди чималі вродили: найбільші затягнули до 10 кілограмів, звичайно, і менші були - кілограмів шість-вісім. Та і рясно кавунів на Костиному баштані було, до цих пір їх на городі ще чималенько лежить. Зізнається хлопчина, що вже і замучився їх з городу тягати.

Що з ними робить? Продає. На місцевий базар вивозить, і додому люди приходять. Купують. Кажуть, смачні.

Поряд із кавунами трохи і динь Костя сіяв. Каже, теж непогано вродили, і солодкі були.

А коли площа буде звільнена від кавунів, хлопчина планує посіяти на зиму пшеницю як сидерат - добриво для майбутнього врожаю. Ось такий агроном.

Та не єдиним городом живе ця завзята дитина. Костя, як і більшість хлопців, любить і у футбол поганяти, і теніс йому до душі. Гарно грає в шахи, брав участь в обласному турнірі-онлайн, де показав непоганий результат. Не забуває у ліс по гриби збігати. А їх цього року, як ніколи, багато. Сільської роботи хлопець не цурається ніякої, допомагає по господарству, а коли черга підходить, то спішить на луг корівку-годувальницю пасти разом із дорослими. Ось такий працелюб у дідуся з бабусею росте.

Нині розпочався новий навчальний рік - і всі сили Костя кидає на навчання. Старається. Він - відмінник у Нехаївській гімназії.

І найулюбленіший шкільний предмет - математика, яка багатьом не дається і яку багато хто із школярів не любить. Більше того, два роки поспіль хлопець є учасником Чернігівської обласної очно-заочної школи для обдарованих здобувачів освіти «Юний математик». Діти онлайн вчаться весь навчальний рік. Кожного тижня, окрім теорії, отримують завдання-тести, які, до речі, далекі від шкільної програми, скоріш, орієнтовані на олімпіади. Має юний математик успіхи і в цій школі, свідченням цьому є два дипломи ІІІ ступеня. Із Нехаївської гімназії Костя - єдиний представник в обласній школі для обдарованих. Та і на Коропщині, до речі, таких дітей зовсім не багато. Восьмикласник уже сьогодні думає про успішне складання ЗНО і переконаний, що гарне знання математики допоможе йому у перспективі обрати той вуз, який йому до душі.

Джерело: Коропська газета "Нові Горізонти" №39 (9309) від 1 жовтня 2021, Людмила Власко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Товканюк, Нехаївка, кавуни

Добавить в:
 
 


Центр Комплект