• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Гуаява, ківі, інжир. Олександр Тітов вирощує екзотичні фрукти


Гуаява, ківі, інжир. Олександр Тітов вирощує екзотичні фрукти

 

Блукаючи в просторах інтернету, натрапила на оголошення продажу кизилу та глоду. Начитавшись, що це дуже корисні ягоди, вирушили з чоловіком за покупкою.Потрапивши на подвір’я Олександра Тітова, пройти повз таку кількість різних рослин та дерев просто так не вдалось. Затримались ми тут надовго.


Олександр Тітов розповідає, що любов до садівництва проявилась ще в 1998 році.Він вирощував 21 сорт полуниці на своїй ділянці. Підбирав сорти, які даватимуть хороший врожай, й чимало городнянців купували у нього саджанці. З тих пір й почалось захоплення садівництвом. Причому акцент у цій справі чоловік робить не на звичних для нашої місцевості яблунях, грушах, сливах, вишнях, а на садових культурах, які, на перший погляд, не дуже підходять до нашої кліматичної зони. А вони, виявляється, не тільки добре приживаються, а ще й непогано плодоносять.

— Моя бабуся любила працювати на землі. Ця любов, мабуть, мені й передалась. Все почалось з полуниці. Одного року вся плантація з полуницями стояла у воді після рясних дощів, ніби рисове поле, чимало пропало її тоді. Зараз залишив усього три сорти, які непогано плодоносять.

Спостерігаю те, що з кожним роком звичні для нас культури — яблука, вишні все більше й більше починають хворіти. Весною дивишся — дерево повністю вкрите цвітом, потім зав’язі багато, яка починає облітати. Чи вже майже дозрівше яблуко висить на дереві, а вже гниле. Тому я експериментальним шляхом шукаю ті сорти, які у нас приживуться.

Головна мета пана Романа — знайти сорти різноманітних садових рослин, які б добре приживалися у нашій місцевості, були стійкими до морозів, хвороб і водночас щедро плодоносили. Бувало й так, що вирощував, наприклад, фейхоа. Ця рослина першу зиму прекрасно перенесла, а на наступну, коли морози сягли позначки -26 – вимерзла.

Зараз на обійсті Олександра росте 10 сортів лохини, які радують господаря хорошим врожаєм. Чоловік навіть зміг вирощувати цю культуру в 10-літровому відрі і стверджує, що врожай не гірший ніж у тих, які ростуть у відкритому ґрунті:

— Задався метою виростити лохину в посудині, яка об’єм матиме не менше 10 літрів. І вдалось. Це досить зручно, адже якщо у літній день стоїть невгамовна спека — ми спокійно можемо перенести кущ у тінь. Плодоносять вони теж дуже добре.

Експериментує садовод і з інжиром. Вже навіть вдалось скуштувати плоди. Вони смаком зовсім відрізняються від тих, які продають у магазині. В переліку садівника є й такі екзотичні дерева, як гуаява, гранат, актинідія, юстина. З більш звичних для нас у переліку є пізній персик, плоди якого досі ще достигають на дереві, кизил, глід, рання алича, слива персикова й колоновидна, шовковиця, аґрус, нектарин. З декоративних дерев ростуть павловнія, секвоя, катальпа й самшит.— Гуаява в мене росте вже близько 10 років, і ми вже куштували плоди з неї. Це полуниця, малина, груша, ананас в одному плоді. Цьогоріч посадив ківі українських сортів, які не потребують опилення. Думаю, через 2-3 роки вже плодоноситимуть. Актинідія рясно вродила минулого року — навіть продавав ягоди на ринку. Це дуже корисні плоди. П’ять ягід вдень — це добова норма вітаміну С. Глід корисний також для людей, у яких проблеми з серцем, кизил — підвищує імунітет, прискорює обмін речовин. Павловнію вирощую задля деревини. Адже вона швидко росте, за рік виростає до двох і більше метрів. Зараз вже вирощують цілі плантації цього дерева задля деревини. Мої поки ще ростуть.

Окрім цього, на городі Олександр вирощує кавуни, які виростали до 9 кілограмів, та дині різних сортів. Висаджував на грядці 62 сорти помідорів. Господар стверджує, що це небагато. Гриби шампіньйони-велетні також вирощує на своєму участку. Один гриб виростає до 420 грамів. Росте на городі у чоловіка також девесіл, валер’яна, календула махрова та інші лікувальні трави.

— У кожного сорту помідора свій смак. Наприклад, салатні сорти — великі за розміром та м’ясисті, є кисліші сорти, є солодші. Є люди, які садять й по сотні й більше різних сортів, тому свої 62 не вважаю чимось надзвичайним. Вирощую незвичні для нас огірки— китайські білі та тладіанта (червоні огірки).

Окрім цього, Олександр прищеплює дерева. Щепив черешню на сливу, а грушу — на ірзі. Ці дерева вже плодоносять. В майбутньому хоче створити дерево-сад, де на одній рослині ростимуть різні фрукти.

Садівництво відбирає багато часу, адже рослин багато й кожна потребує свого підходу. Все це — задля втіхи душі, а не задля слави, реклами чи прибутку.

— Кожну вільну хвилину я пропадаю у саду, — каже чоловік. — То обрізати дерева потрібно, то пересадити. Жодну рослину я не обробляю хімічними препаратами, адже це потім треба їсти й нам, і людям. Я використовую біопрепарати — бактерії або грибки, які допомагають справитись зі шкідниками. Також необхідно обробляти рослини після дощу та туману. Запорукою того, аби сад рясно плодоносив, насамперед має бути бажання, терпіння, наполегливість.

Свої фрукти та саджанці чоловік продає всім бажаючим. А завдяки такому хобі вся родина не хворіє взимку, тому що забезпечують організм великою кількістю вітамінів. Зараз чоловік поставив перед собою нове завдання — виростити у себе азиміну та диплоїдну сливу, плоди якої можна зберігати всю зиму.

Джерело: Новини Городнянщини, Тетяна Романюк

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: cадівництво, Тітов, Городнянщина

Добавить в:
 
 


Центр Комплект